CNN Prima News ministr financí

ministr financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministr financí“

Hladík ministrem? Vláda přikládá pod kotel, zuří Schillerová. Následně ji uzemnil Kalousek

30. prosince 2022 21:59

Premiér Petr Fiala (ODS) odesláním návrhu na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) novým ministrem životního prostředí dále „přiložil pod kotel“. Myslí si to předsedkyně poslanců hnutí ANO Alena Schillerová. Vedle toho někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se v příspěvku na sociálních sítích podivoval nad tím, že něco takového napíše právě Schillerová, jež se podepsala pod kandidaturu na prezidenta Andreji Babišovi (ANO), jenž stojí před soudem kvůli obžalobě z podvodu. „Děkujeme za rozšíření silvestrovských vtipů,“ vzkázal političce Kalousek.

Vlajková loď Babišovy vlády bude definitivně potopená. Poslanci schválili zrušení EET

25. listopadu 2022 13:02

„Vlajková loď“ Babišovy vlády bude definitivně potopená. Poslanci v pátek na mimořádné schůzi schválili zrušení elektronické evidence tržeb (EET) ve třetím čtení. Podnikatelé tak od nového roku evidenci nebudou muset obnovit, podle vládní pětikoalice je zbytečně zatěžovala. Proti zrušení hlasovalo opoziční hnutí ANO. Návrh zákona zamíří do Senátu.

Zvedněme daně lidem s vyšším příjmem, uvažuje Jurečka. Schillerová připomněla slib vlády

24. listopadu 2022 21:38

Kdo bere hodně peněz, mohl by platit vyšší daně. O tom se chce s koaličními partnery bavit ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jednalo by se podle něj o akt solidarity s chudšími občany. Česká státní kasa má totiž výrazný deficit a díry by mohly zalepit vyšší daně. Jenže to je něco, čemu se ODS, tedy nejsilnější vládní strana, dlouhodobě brání. A kritizuje to i bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Koaliční rozkol? Stanjura volá po zkrácení rodičovské, Jurečka ji chce navyšovat

11. listopadu 2022 08:48

Zkrácení rodičovské dovolené? Jako první člen vlády o něm začal mluvit ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Nevyloučil ani to, že by se snížila celková částka 300 tisíc, kterou rodiče pobírají. Ovšem jeho koaliční partneři se zkrácením doby rodičovské dovolené nesouhlasí. Naopak by rádi navýšili i celkový finanční příspěvek.

Stanjura odpoledne vyvracel, co řekl ráno Jurečka. Zmatky kolem windfall tax gradují

19. října 2022 16:03

Vládní činitelé se nemohou shodnout, na který rok bude daň z mimořádných zisků platit. Zatímco vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) při příchodu na vládu hovořil o koaliční dohodě, dle které bude takzvaná windfall tax platit i pro rok 2022, ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) po jednání kabinetu prohlásil, že touto cestou vláda spíše nepůjde.

Britská premiérka Trussová obětovala svého ministra financí. Kwartenga nahradil Jeremy Hunt

14. října 2022 13:56

Novým britským ministrem financí je Jeremy Hunt. Premiérka Liz Trussová jej v pátek jmenovala na místo Kwasiho Kwartenga, jenž musel ve funkci šéfa státní kasy skončit v důsledku chaosu kolem vládních ekonomických plánů. Trussová kvůli daným návrhům spolu s Kwartengem čelila rozsáhlé kritice opozice, ekonomů i svých spolustraníků. Někteří z nich podle britských médií dokonce vážně zvažují pokus o její odvolání.

Hádka kvůli rozpočtu. Jste královna Instagramu, vyslechla si Schillerová od Stanjury

29. září 2022 16:03

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se při projednávání státního rozpočtu ostře pustila do svého nástupce Zbyňka Stanjury (ODS). Během schůze dolní komory uvedla, že neodvádí poctivou práci a že avizované příjmy do státní kasy jsou jen „virtuální“. Stanjura se proti své předchůdkyni ohradil a označil ji za „královnu Instagramu“. Podotkl, že sama žongluje s čísly.

Stanjura: Vláda chce zastropovat ceny elektřiny pro lidi i firmy. Má to ale rizika

11. září 2022 13:20

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nastínil plány pro potlačení vysokých cen energií, které má vláda představit na pondělní tiskové konferenci. Podle Stanjury by jedno z opatření mohlo být zastropování ceny pro domácnosti, veřejné instituce a garantování cen pro firmy. Šéf resortu financí to uvedl v diskusním pořadu OVM v České televizi.

Nejméně kvalifikovaná vláda od roku 1989. Fiala je moderátor bez vize, kritizuje Paroubek

18. srpna 2022 17:49

Bývalý šéf ČSSD a premiér Jiří Paroubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do současné vlády pod vedením předsedy Petra Fialy (ODS). Tvrdí, že tento kabinet je nejméně kvalifikovanou vládou od sametové revoluce. Paroubek nešetřil zejména ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), nelíbí se mu ani přístup samotného Fialy. Důvodem kritiky je prý více než chabý přístup k řešení současné ekonomické krize i války na Ukrajině.

Kalousek cupuje kandidáty na Hrad: Volíme si prominentní spratky. Pavel ostře reagoval

22. července 2022 18:27

Někdejší šéf vládní TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do největších favoritů nadcházejícího boje o Pražský hrad. Podle průzkumů veřejného mínění mají největší šanci na prezidentský post expremiér Andrej Babiš (ANO) a generál Petr Pavel. Oba dva přitom Kalousek na Twitteru označil za „prominentní spratky z bolševických rodin“. Na bývalého ministra financí nedlouho poté zareagoval Pavel se slovy, že „klesl hluboko pod svou úroveň“.