reklama
CNN Prima News ministr financí

ministr financí

Výpis příspěvků ke štítku „ministr financí“

Britský premiér Johnson míří do karantény. Potkal se s nakaženým ministrem

18. července 2021 14:02
Aktualizováno

Britský premiér Boris Johnson a ministr financí Rishi Sunak se nakonec uchýlí do karantény poté, co byli v kontaktu s ministrem zdravotnictví Sajidem Javidem pozitivně testovaným na COVID-19, napsala agentura Reuters. Premiérova kancelář v něděli nejprve sdělila, že Johnson a Sunak nebudou muset v rámci pilotního programu podstoupit samoizolaci a místo toho budou denně testováni. Zpráva však vyvolala kritiku a Johnsonův úřad brzy oznámil, že ani jeden z politiků se pilotního programu nezúčastní.

Klaus: O půjčce Sovětům nic nevím, za nitky tahá BIS, která má problém s Vrběticemi

25. května 2021 13:38

Václav Klaus vyvrací, že by ministerstvo financí pod jeho vedením tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do Sovětského svazu půjčku přibližně 1,3 miliardy amerických dolarů. Ve vysílání Rádia Z uvedl, že si na žádnou takovou půjčku nevzpomíná on ani jeho kolegové. Dodal, že do této kauzy sahají nitky BIS (Bezpečnostní informační služby).

Klaus měl jako ministr financí půjčit Sovětům přes miliardu dolarů. Vrátila se jen část

25. května 2021 09:21
Aktualizováno

Ministerstvo financí vedené Václavem Klausem tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do Sovětského svazu půjčku přibližně 1,3 miliardy amerických dolarů, píší úterní Hospodářské noviny (HN). Deník se odkazuje na dokumenty z Národního archivu, které vypátral ve spolupráci se serverem Aktuálně.cz, týdeníkem Respekt a protikorupční organizací Observation post (dříve Růžový panter). Peníze půjčené na základě dohody uzavřené komunistickou vládou Ladislava Adamce se staly součástí mnohamiliardového dluhu, ze kterého Rusko vrátilo Česku pouze část. Klaus HN a Aktuálně.cz sdělil, že o žádné takové půjčce nic neví. Nevědí o ní podle Klause ani další lidé, kterých se mohl v současnosti zeptat.

Biden se připravuje na inauguraci. V úterý oznámí první členy svého kabinetu

22. listopadu 2020 22:31

Nově zvolený prezident Spojených států Joe Biden v úterý oznámí první členy svého budoucího kabinetu. V neděli o tom informoval budoucí personální šéf Bílého domu Ron Klain. Podle agentur Reuters a AP by mohl oznámit mimo jiné jméno příštího ministra financí. Bidenův tým už také přemýšlí o podobě lednové inaugurace a doprovodných akcích, které by kvůli covidové epidemii měly být omezeny.

Britský ministr financí navrhuje sledovat rozvolňovací plán Česka

28. dubna 2020 11:54

Velká Británie se snaží minimalizovat ekonomické škody, které způsobuje koronavirová krize. Britský ministr financí Rishi Sunak hledá inspiraci i v krocích české vlády, která se rozhodla uspíšit rozvolňování mimořádných opatření. Uvedl to britský deník The Guardian. Sunak v pondělí sdělil, že bude bedlivě studovat, jak se Česko pomalu vrací k otevírání obchodů i hranic.

Splácení hypoték a půjček pozastavíme na půl roku, říká ministryně financí Schillerová

29. března 2020 18:55

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne v reakci na koronavirovou krizi půlroční plošný odklad splácení hypoték a úvěrů. V dnešní Partii řekla, že tento návrh projedná ve středu vláda. Ve hře je i snížený úrok u úvěrů, který by platil po dobu tohoto odkladu. Opozice návrh vítá, banky jsou zdrženlivější. Tvrdí, že se s ním teprve musí seznámit.

reklama