reklama
CNN Prima News ministři

ministři

Výpis příspěvků ke štítku „ministři“

Piráti a STAN mají 43 kandidátů na ministry. Na dopravu Půtu, na spravedlnost Michálka

Koalice Pirátů a STAN ukazuje, že to s vládním angažmá myslí skutečně vážně. Strany už nyní společně představily 43 expertů, ze kterých se v budoucnu budou rekrutovat ministři, náměstci či odborní poradci do vlády. Jde o známá jména z řad poslanců i senátorů, jako jsou Marek Hilšer, Mikuláš Bek nebo šéf pirátských poslanců Jakub Michálek, ale i o řadu krajských politiků. Mezi nimi je například dlouholetý liberecký hejtman Martin Půta, který by měl zamířit na ministerstvo dopravy.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference po jednání vlády: Kdy budou moct děti na kroužky?

Vláda v pondělí jednala o pravidlech pro volnočasové aktivity dětí s ohledem na epidemii i o rozvolňování kultury. Šéf resortu Lubomír Zaorálek (ČSSD) totiž nesouhlasí s tím, že by kultura měla mít přísnější pravidla než ostatní oblasti. Kdy budou moct děti na kroužky a kdy Češi vyrazí do divadla nebo na koncert? Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády, která by měla začít v 16 hodin.

Vyhoštění diplomatů: Žádal jsem EU o solidaritu, říká Hamáček. Borrell to popírá

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) tvrdí, že na pondělním jednání ministrů zahraničí Evropské unie žádal o projevení solidarity skrze evropské či národní prohlášení nebo možné vyhoštění důstojníků ruských zpravodajských služeb. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell ovšem po jednání řekl, že Česko nepožádalo, aby země EU koordinovaně podpořily jeho postup.

Hazard a nezodpovědnost. Opozice kritizuje zmatky s obsazením postu ministra zahraničí

O nezodpovědnosti či neuvěřitelném hazardu se zahraniční politikou hovoří opozice v souvislosti s tím, že předseda ČSSD Jan Hamáček neměl při odvolání ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) jistou náhradu. Hamáček navrhl, aby se do Černínského paláce vrátil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) – tomu se však nechce v těžké době kulturu opouštět bez odpovídající náhrady, navíc má výhrady k fungování diplomacie. Premiér Andrej Babiš (ANO) by byl rád, aby o obsazení ministerstev zahraničí a kultury bylo jasno co nejdříve.

Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké

ČSSD má ve sněmovních volbách potenciál na 15 procent, prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS bývalý místopředseda sociálních demokratů Zdeněk Škromach. Podle něj strana nemůže jen brečet, jak je to těžké. Je potřeba méně Babiše a více programu, míní Škromach, který si zároveň přeje, aby příští předsedkyní strany byla žena.

Jak tráví víkend ministři? Schillerová v obchodech, Havlíček se projel lokálkou

Necestujte a buďte doma, žádala před víkendem kvůli špatné epidemické situaci vláda české občany. Někteří ministři ale doma nezůstali, a ještě se svým cestováním všem veřejně sami pochlubili na sociálních sítích. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vyrazila na inspekci zlevněných respirátorů do hypermarketů. Karel Havlíček (za ANO), ministr dopravy, obchodu a průmyslu, se projel lokálkou po jižních Čechách.

reklama