CNN Prima News ministři

ministři

Výpis příspěvků ke štítku „ministři“

Pikantní rošáda ve francouzské vládě: Šéfem diplomacie se stal bývalý partner premiéra

Úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona ve čtvrtek večer oznámil jména členů nové vlády, v jejímž čele stane premiér Gabriel Attal. Zřejmě nejdiskutovanější osobou nového kabinetu je předseda liberální frakce europoslanců Stéphane Séjourné, který obsazuje post ministra zahraničí. V osmatřiceti letech se stane nejmladším šéfem diplomacie, kromě toho byl životním partnerem premiéra Attala.

Večírek ministerstva v době střelby? Ukončili jsme ho předčasně, brání se Jurečkův resort

V den, kdy došlo k tragické střelbě na pražské Filozofické fakultě, mělo ministerstvo práce a sociálních věcí naplánovaný vánoční večírek. Podle resortu se lidé začali scházet ještě dříve, než na povrch vytanuly první kusé informace o útoku, informoval web iDNES.cz. Večírek měl pokračovat do večerních hodin, než ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) odjel na mimořádné jednání vlády. Tím se akce předčasně rozpustila. „Zúčastnilo se jí několik set lidí. Nemohu potvrdit ani vyvrátit, zda byl pan ministr mezi zaměstnanci po celou dobu,“ uvedla redakci CNN Prima NEWS mluvčí resortu Kateřina Procházková.

Ministr Baxa: Ceny energií už nebudou jako před krizí. Sklárny mi je líto, mám její skleničky

Ceny energií klesají, ale stále jsou vysoké. Už se nevrátíme na úroveň před krizí, uznal ministr kultury Martin Baxa (ODS) ve vysílání CNN Prima NEWS. Podotkl, že se to týká celé Evropy i zbytku světa. Vládní pomoc v podobě 3,5 miliardy korun pro energeticky náročné firmy označil za adekvátní řešení, plošná opatření podle něj nemají opodstatnění. Na konto vyhlášené Sklárny Květná podotkl, že ho mrzí její plánované ukončení provozu. „Bylo mi to velmi líto. S manželkou jsme si v létě pořídili skleničky právě z Květné a netušili jsme, jak sklárna dopadne,“ dodal šéf resortu kultury v pořadu Co na to ministr.

Vysokorychlostní trať za bilion? Potřebujeme ji, říká Kupka. Nastínil, kde stát vezme peníze

Železniční doprava praská ve švech a už nemohou vzniknout další spoje. S vysokorychlostní tratí se zkrátí cesta nejen mezi Prahou a Brnem, potřebujeme ji, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Celý projekt má podle odhadů stát bilion korun. Kde na to ale stát vezme peníze? Šéf resortu vidí odpověď v tzv. PPP projektech. „Soukromí investoři to zafinancují. Jenom zdůrazním, že je to důležitá forma, kterou využívají ještě v mnohem větší míře ve Francii nebo Velké Británii,“ podotkl Kupka v pořadu Co na to ministr.

Nebuďte k*kot, zareagoval Bartoš na Kalouska. Připomněl tím legendární pirátské video

Vládo, šetři, napsal exministr financí a bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek a navrhl v rámci úspor zrušit několik vládních křesel, včetně „pána od Pirátů“. Tím ale vyprovokoval reakci pirátského vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. Ten mu vyčetl, že si sám netroufl škrtat, když byl ve vládě Miroslava Topolánka. „Vašimi slovy se na vás obracím: Nebuďte k…t,“ rýpnul si Bartoš a připomněl tím legendární video, v němž Kalousek rozdával Pirátům autogramy.

Nekula, John či Malá jako hvězdná pěchota vlády. Kteří ministři skončili neslavně?

Rezignace ministrů ještě před uplynutím čtyřletého volebního období není v Česku zrovna něčím neobvyklým. Někteří členové vlád končí kvůli nejrůznějším skandálům. Důvodů, které mohou znamenat politickou popravu, je však mnohem více. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik případů, kdy ministr v čele resortu skončil nebo byl odvolán kvůli vlastní neschopnosti či nekompetentnosti nebo kvůli bizarním, až komickým výrokům, které pronesl ve veřejném prostoru.

Babiš slib nedodržel. Pochopil sice, jak Sněmovna funguje, na jednání ale stejně nedorazil

Měl přijít, ale nepřišel. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vynechal čtvrteční jednání Poslanecké sněmovny, přestože den předtím uvedl, že si přítomnost v dolní komoře začal užívat. Ze své neúčasti se omluvil z pracovních důvodů. Společně s ním chyběly desítky dalších poslanců stejně jako valná většina ministrů vlády Petra Fialy (ODS). Na programu čtvrtečního jednacího dne přitom byly ústní interpelace členů kabinetu.