CNN Prima News ministři

ministři

Výpis příspěvků ke štítku „ministři“

Vláda přepíše svůj program. Fiala nastínil další pomoc Ukrajině, ministry měnit nechce

11. ledna 2023 11:01

Česko může pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, sdělil premiér Petr Fiala (ODS) novinářům před jednáním vlády. Předseda vlády vyzdvihl pravidelné diskuse s ukrajinskými představiteli o tom, co potřebují, ale i spolupráci s dalšími zeměmi v pomoci Ukrajině. V souvislosti s připravovanou revizí programového prohlášení rovněž zmínil, že neplánuje změny ministrů či výměny úřadů mezi jednotlivými stranami vládní koalice. Na všech podstatných věcech se podle něj dosud pětikoalice shodla, nevede „žádné bratrovražedné boje a politické přestřelky“.

Chorvatsko bude součástí Schengenu. Konec hraničních kontrol schválili unijní ministři

8. prosince 2022 14:49

Ministři vnitra členských zemí Evropské unie schválili vstup Chorvatska do Schengenského prostoru. Cestující z Česka a dalších částí zóny volného pohybu budou moci do Chorvatska dojet bez hraničních kontrol od začátku příštího roku. Rozhodnutí ministrů oznámilo české předsednictví v Radě EU. Zástupci členských zemí se naopak neshodli na přijetí Bulharska a Rumunska.

Fiala zatím jmenování Hladíka ministrem nenavrhne. Chce čas na odstranění nejasností

24. listopadu 2022 20:07

Premiér Petr Fiala (ODS) řekl prezidentovi Miloši Zemanovi, že ještě potřebuje „nějaký čas “, než podá návrh na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) novým ministrem životního prostředí. Chce si být nejdříve jistý, že budou všechny nejasnosti kolem kandidáta odstraněny a vyjasněny. Premiér to sdělil novinářům po pracovní večeři na zámku v Lánech.

Vlajka s Putinem v pytli zvýšila riziko útoku na českou vládu. Je to přes čáru, říká Šedivý

30. října 2022 18:16

Vyvěšení vlajky s mrtvým Vladimirem Putinem na budově ministerstva vnitra bylo podle bývalého náčelníka generálního štábu Armády ČR Jiřího Šedivého přehnané. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že před cestou české vlády na Ukrajinu se tím jen zvýšilo riziko možného ruského útoku na představitele Fialova kabinetu.

Ministerstvo životního prostředí dočasně povede Jurečka. Lidovci ale dál stojí za Hladíkem

20. října 2022 20:16

Lidovci si dál stojí za tím, že do čela ministerstva životního prostředí postaví Petra Hladíka. Současná ministryně Anna Hubáčková potřebuje ze zdravotních důvodů ale koncem října na resortu skončit, a tak jej dočasně povede šéf KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, dokud se nevyřeší formality. Zástupci strany to oznámili na tiskové konferenci ve čtvrtek večer. Ministrem by se měl Hladík stát podle Jurečky do konce listopadu.

Síkela je mimozemšťan a šašek, shodli se komentátoři. Proč ho Rakušan nechce odvolat?

10. října 2022 13:01

Minulý týden doporučil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) velkým firmám, aby se tvářily jako malé a střední, a dosáhly tak v boji s vysokými cenami energií na vládní pomoc. Podle komentátorů Lenky Zlámalové a Petra Koláře je otázkou času, kdy dojde trpělivost předsedovi STAN Vítu Rakušanovi a navrhne jeho odvolání.

Krizový plán EU: Snížíme spotřebu a zdaníme mimořádné zisky, schválili ministři

30. září 2022 11:32

Členské země Evropské unie se ve snaze zmírnit dopady aktuální energetické krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření. Dosažení politické dohody oznámilo české předsednictví v Radě EU.

Dobrá zpráva, cena plynu v Evropě klesla. Pod 200 eury za megawatthodinu je poprvé od srpna

8. září 2022 12:34

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh ve čtvrtek poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur (téměř 5 000 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba osm procent na 196 eur za MWh. Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.

Britský premiér Johnson pyká za skandál Partygate. Z jeho vlády odchází další ministři

7. července 2022 05:48
Aktualizováno

V britské vládě skončili už čtyři ministři. Ve středu večer rezignoval ministr pro záležitosti Walesu Simon Hart a ve čtvrtek dopoledne na něj navázal šéf resortu pro záležitosti Severního Irska Brandon Lewis. Demisi podávají kvůli premiérovi Borisi Johnsonovi a jeho kauzám, informuje agentura Reuters. Skončila i nově jmenovaná ministryně školství Michelle Donelanová.

Vláda trestá opozici, rozčiluje se Nacher. Zameťte si před svým prahem, opáčil Munzar

11. května 2022 19:11

Úterní vystoupení šéfa SPD Tomia Okamury opět rozdmýchalo emoce ve Sněmovně. Ve středečních Zprávách PLUS se kvůli tomu pohádali poslanci Patrik Nacher (za ANO) a Vojtěch Munzar (ODS). Zástupce vlády tvrdil, že Okamurova slova byla za hranou, proto odešli ze sálu. Nacher ale varoval, že odchod všech ministrů může být precedens pro další chování kabinetu.