CNN Prima News Miroslava Němcová

Miroslava Němcová

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslava Němcová“

Nečekané, děkujeme za podporu, vzkazuje vláda ironicky. Okamura omylem podpořil TOP 09

23. září 2022 23:57

Zástupci koalice Spolu i část veřejnosti se baví incidentem šéfa SPD Tomia Okamury ve volební místnosti. Opoziční politik volil na Praze 6, kde jeho hnutí kandidáta do Senátu nepostavilo. Rozhodl se tedy demonstrativně znehodnotit lístek obhajujícího senátora Jiřího Růžičky (za TOP 09). Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně.

Řekla ano, ale myslela ANO. Koalice cupuje Vildumetzovou kvůli vazbám na obviněného Nemraha

8. září 2022 09:46

„Popraví“ kauza Dozimetr další politickou kariéru? Média nyní přišla se zjištěním, že obviněný podnikatel Zakaría Nemrah se zúčastnil svatby místopředsedkyně Sněmovny Jany Mračkové Vildumetzové (ANO). Dokonce šel jejímu manželovi za svědka a stal se kmotrem jejího dítěte. Vildumetzová přitom celou kauzu bagatelizovala a tvrdila, že vlastně Nemraha skoro nezná. Opoziční poslankyni nyní cupují zástupci vládní koalice.

Rozkol kvůli protivládní demonstraci: Šlo o proruskou akci? ODS se neshodne

5. září 2022 11:11

Sobotního protestu na pražském Václavském náměstí se podle policie zúčastnilo kolem 70 tisíc lidí. Ti požadovali demisi současného kabinetu. Demonstrace, na které vystoupila velmi různorodá skupina složená ze zástupců opozice, politiků z neparlamentních stran či aktivistů, bere vládní pětikoalice vážně. Například v ODS ale nepanuje jednoznačná shoda ohledně toho, do jaké míry se jednalo o „proruskou akci“ a zda je účast na této demonstraci odsouzeníhodná.

Amnesty International si za kontroverzní zprávou o Ukrajině stojí. Přesto se omluvila

7. srpna 2022 17:17

Organizace Amnesty International (AI) si plně stojí za svou čtvrteční zprávou, podle které bojová strategie Ukrajinců proti ruským okupantům ohrožuje životy civilistů. Proti dokumentu, který mimo jiné Ukrajinu obvinil z porušování mezinárodních práv, se ohradil Kyjev i někteří západní politici či novináři. AI čelí v posledních dnech ostré kritice a nařčením z toho, že šíří prokremelskou propagandu. Lidskoprávní organizace se v e-mailu zaslaném agentuře Reuters omluvila za „rozrušení a hněv“, které způsobila.

Němcová: Dokud Moskva nezastaví válku a nezaplatí škody, nemají Rusové v Česku co dělat

15. července 2022 23:01

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) se vyjádřila velmi kriticky k pobytu ruských občanů na území České republiky. Mimo jiné připomněla, že zatímco Rusko bombarduje ukrajinské univerzity, roste zájem Rusů o studium na některých českých vysokých školách. Podle Němcové nemají Rusové v Česku co dělat, dokud Kreml nezastaví válku na Ukrajině a nezaplatí škody.

„Prezidenti“ na Twitteru: Středulovi fungují procházky, Nerudové tajemství a Babišovi karty

15. července 2022 05:04

Odborář Josef Středula „boduje“ s procházkami, ekonomka Danuše Nerudová s „malými tajemstvími“ a expremiér Andrej Babiš s kartami. CNN Prima NEWS ve spolupráci s mediálně analytickou společností NEWTON Media připravila analýzu, jaké jsou nejúspěšnější tweety možných kandidátů na prezidenta. Kterými příspěvky tedy „zazářili“ na sociální síti Twitter?

Facebook válcuje Babiš, Twitter fandí Pavlovi. Komu mohou sítě pomoci v souboji o Hrad?

15. června 2022 05:20

I sociální sítě mohou pomoct vyhrát volby. A to si možní prezidentští kandidáti dobře uvědomují. Většina z nich proto pravidelně zásobuje internet svými názory, zážitky, ale i fotkami. CNN Prima NEWS ve spolupráci s mediálně analytickou společností NEWTON Media připravila analýzu, jak si který kandidát na sociálních sítích vede a jak mu to může pomoci k tomu, aby za několik měsíců na Pražském hradě vystřídal Miloše Zemana. Které jejich příspěvky byly nejúspěšnější?

Grafy, preference a průzkumy veřejného mínění: Jaké šance mají kandidáti na prezidenta?

2. června 2022 07:32

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Mezi největší favority patří muži, kteří s ohlášením účasti v boji o Hrad dlouho otáleli – expremiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Jak si podle agentur a sázkových kanceláří vedou ostatní kandidáti a má zveřejňování výzkumů nějaká pravidla? Podívejte se na přehledný článek o volbách včetně exkluzivních grafů.

Těžká výzva pro Michla. Jak hodnotí nového guvernéra ČNB Němcová, Schillerová či Okamura?

11. května 2022 18:49

Nového guvernéra České národní banky (ČNB) Aleše Michla čeká těžká výzva, shodují se politici napříč spektrem. Jeho jmenování však vidí rozdílně. Zatímco Alena Schillerová (ANO) změnu ve vedení kvituje, senátorka Miroslava Němcová (ODS) upozornila na jeho náklonnost k bývalému premiérovi Andreji Babišovi. Jaký se k němu staví další politici?

SANEP: Prezidentské volby by vyhrál Babiš. V průzkumu si polepšili Pavel i Janeček

29. dubna 2022 14:53

Pokud by se prezidentské volby konaly letos v dubnu, v prvním i druhém kole by je ovládl expremiér Andrej Babiš (ANO). Uvádí to poslední průzkum agentury SANEP. Ukazuje zároveň, že mírný nárůst preferencí zažívá Babišův aktuálně nejsilnější vyzyvatel, kterým je generál ve výslužbě Petr Pavel. Ani jeden z nich přitom svoji kandidaturu ještě definitivně nepotvrdil. Průzkum zároveň naznačil, že podpora roste také například miliardáři Karlu Janečkovi.

Vládní kandidát na prezidenta? Fiala by nepochybně vyhrál, odhaduje komentátor

26. dubna 2022 13:16

Pokud bude Andrej Babiš (ANO) nakonec kandidovat na prezidenta, musí být jeho vyzyvatelem zástupce vlády. Ve zprávách PLUS na CNN Prima NEWS to zdůraznil komentátor Info.cz Martin Schmarcz. Na druhou stranu podotkl, že v době, kdy nejsilnější možní kandidáti ještě neohlásili svou účast ve volbách, je velmi předčasné mluvit o jejich šancích. Nejsilnějším a nejjednodušším kandidátem vlády by byl podle Schmarcze současný premiér Petr Fiala z ODS.