reklama

Místo na výlet Češi vyrazili v neděli pro nábytek. Před IKEA se tvoří nekonečné fronty

Obchody jsou otevřené necelý týden, ale nákupní apetit Čechů zatím neupadá. Přesvědčili se o tom lidé, kteří v neděli vyrazili na Černý Most pro nábytek. Před IKEA se tvořily fronty o délce až několika set metrů. Stále totiž platí omezení počtu zákazníků na prodejní plochu.

reklama

„Přijely jsme z Teplic a náležitě jsme si přivstaly. Byly jsme tu už půl hodiny před otvíračkou, ale stejně stojíme ve frontě,“ řekla CNN Prima NEWS asi padesátiletá žena, která se na Černý Most vypravila se svojí sestrou. Vzhledem k tomu, že stále platí pravidlo, podle kterého je možné do obchodu pustit jen jednoho zákazníka na 15 metrů čtverečních, ne na všechny nakupující hned napoprvé vyšla řada.

„Dovnitř pustí jenom 1400 lidí, ostatní mají smůlu a musí počkat,“ pokrčila rameny další zákaznice, která se už nemohla nakupování v oblíbeném obchodním domě s nábytkem dočkat. „Ale snad to půjde rychle,“ dodala.

Restaurace zavřená

IKEA na Černém Mostě je specifická tím, že se před vstupem mohou vytvořit vlastně fronty dvě. Má totiž venkovní a podzemní parkoviště, z nichž každé má svůj vlastní vchod. Oba proudy lidí se pak setkají ve vestibulu před eskalátorem, který zákazníky odváží do nadzemního podlaží. „Když jsme přijížděly, venkovní fronta stála přes celé venkovní parkoviště, ta v garážích mohla mít tak 150 metrů,“ vysvětlila žena z Teplic s tím, že délka řady je ovlivněna i tím, že lidé dodržují přibližně dvoumetrové rozestupy.

Zákazníci se ale musí obejít bez restaurace i automatů na vodu. „Vážení zákazníci, s ohledem na platné mimořádné nařízení je restaurace IKEA i kavárna pro veřejnost uzavřená,“ hlásá jedna z cedulí uvnitř obchodu. „Z hygienických důvodů jsme vypnuli automaty na vodu,“ píše se na dalším upozornění.

Přestože se do obchodu dostane jen omezený počet osob, ostrůvky lidí vznikají. A to hlavně tam, kde se vyskytuje atraktivní a často nakupované zboží. Tedy nejvíce v oddělení koupelnových doplňků, u regálů s nádobím nebo u dekorací do domácnosti.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama