reklama

Místo na výlet Češi vyrazili v neděli pro nábytek. Před IKEA se tvoří nekonečné fronty

/ fotografií

Obchody jsou otevřené necelý týden, ale nákupní apetit Čechů zatím neupadá. Přesvědčili se o tom lidé, kteří v neděli vyrazili na Černý Most pro nábytek. Před IKEA se tvořily fronty o délce až několika set metrů. Stále totiž platí omezení počtu zákazníků na prodejní plochu.

reklama

„Přijely jsme z Teplic a náležitě jsme si přivstaly. Byly jsme tu už půl hodiny před otvíračkou, ale stejně stojíme ve frontě,“ řekla CNN Prima NEWS asi padesátiletá žena, která se na Černý Most vypravila se svojí sestrou. Vzhledem k tomu, že stále platí pravidlo, podle kterého je možné do obchodu pustit jen jednoho zákazníka na 15 metrů čtverečních, ne na všechny nakupující hned napoprvé vyšla řada.

IKEA Černý Most
IKEA Černý Most
Zdroj: CNN Prima NEWS

„Dovnitř pustí jenom 1400 lidí, ostatní mají smůlu a musí počkat,“ pokrčila rameny další zákaznice, která se už nemohla nakupování v oblíbeném obchodním domě s nábytkem dočkat. „Ale snad to půjde rychle,“ dodala.

Restaurace zavřená

IKEA na Černém Mostě je specifická tím, že se před vstupem mohou vytvořit vlastně fronty dvě. Má totiž venkovní a podzemní parkoviště, z nichž každé má svůj vlastní vchod. Oba proudy lidí se pak setkají ve vestibulu před eskalátorem, který zákazníky odváží do nadzemního podlaží. „Když jsme přijížděly, venkovní fronta stála přes celé venkovní parkoviště, ta v garážích mohla mít tak 150 metrů,“ vysvětlila žena z Teplic s tím, že délka řady je ovlivněna i tím, že lidé dodržují přibližně dvoumetrové rozestupy.

IKEA Černý Most
IKEA Černý Most
Zdroj: CNN Prima NEWS

Zákazníci se ale musí obejít bez restaurace i automatů na vodu. „Vážení zákazníci, s ohledem na platné mimořádné nařízení je restaurace IKEA i kavárna pro veřejnost uzavřená,“ hlásá jedna z cedulí uvnitř obchodu. „Z hygienických důvodů jsme vypnuli automaty na vodu,“ píše se na dalším upozornění.

Přestože se do obchodu dostane jen omezený počet osob, ostrůvky lidí vznikají. A to hlavně tam, kde se vyskytuje atraktivní a často nakupované zboží. Tedy nejvíce v oddělení koupelnových doplňků, u regálů s nádobím nebo u dekorací do domácnosti.

K tématu

Tagy: nakupování obchody IKEA rozestupy nábytek Černý Most fronty
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Nejsem béčko hnutí ANO. S Andrejem Babišem nemám nic společného, řekl Robert Šlachta

Nejsem béčko hnutí ANO. S Andrejem Babišem nemám nic společného, řekl Robert Šlachta

Předseda vlády Andrej Babiš se o Robertu Šlachtovi vyjadřuje pochvalně. Označil ho za pohledného muže s kontakty a jeho dosavadní kampaň připodobnil k té své z roku 2013. Šlachta však odmítá, že by se po volbách hrnul do vlády, natož s Babišovým hnutím ANO. „Jdeme sami za sebe, nebudeme se s nikým na ničem domlouvat dopředu,“ řekl Šlachta v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Zlaté dědictví Jany Novotné. Jak se u Krejčíkové zrodil obdiv k tenisové legendě
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Další články
reklama
reklama