reklama
CNN Prima News obchody

obchody

Výpis příspěvků ke štítku „obchody“

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Muže, který pořezal rukojmí v Českých Budějovicích, policisté obvinili. Hrozí mu až 12 let

Muže, který ve středu zadržoval ženu v obchodě v Českých Budějovicích, obvinila policie z trestného činu braní rukojmí. Hrozí mu až dvanáctileté vězení. V sobotu bude soud rozhodovat o návrhu, aby byl jednačtyřicetiletý muž umístěn do vazby. Novinářům to řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Pořezanou ženu osvobodila z obchodu až zásahová jednotka, ozvaly se i výstřely.

Střelba v Budějovicích: V obchodě držel pachatel rukojmí, žena má řezná poranění

Aktualizováno

V centru Českých Budějovic zasahovali ve středu odpoledne policisté. V jednom z místních obchodů držel pachatel rukojmí, kterou ohrožoval na životě. Zhruba po hodině vyjednávání se policistům podařilo se ženou z prodejny vyběhnout. V místě byl slyšet křik a čtyři výstřely. Žena má řezná poranění lehčího charakteru, není však v ohrožení života. Muže zadržela policie.

Rotační výuka na školách a zavření obchodů byly nezákonné, uvedl Nejvyšší správní soud

Nejvyšší správní soud (NSS) v úterý zpětně označil za nezákonná další tři opatření ministerstva zdravotnictví z letošního dubna. Dvě z nich v různých časových úsecích regulovala maloobchod, další umožňovalo na prvním stupni základních škol jen rotační výuku. Jak v případě maloobchodu, tak v případě škol už NSS dříve konstatoval nezákonnost dané úpravy, když se zabýval obdobnými či totožnými opatřeními platnými v jiných týdnech letošního jara.

PŘEHLEDNĚ: Češi míří do Turecka. Co potřebují na cestu a jaká opatření v zemi platí?

Koronavirová opatření se postupně rozvolňují a lidé míří k moři. Do Turecka odletělo první letadlo Smartwings před dvěma týdny a zájezd do země si koupily už tisíce Čechů. Pro vstup do země je třeba mít negativní PCR test na covid a v hotelích platí přísná hygienická pravidla, která se turistů ale příliš nedotknou. Reportérka CNN Prima NEWS podle vlastní zkušenosti přehledně sepsala, jaká koronavirová opatření v zemi v roce 2021 platí a co čeští turisté potřebují na cestu.

Od července do MHD a obchodů jen s chirurgickou rouškou, plánuje Vojtěch

Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) předpokládá, že od 1. července budou lidem v MHD a v obchodech stačit pouze chirurgické roušky místo respirátorů. Řekl to úterý v České televizi. Podmínkou pro toto zmírnění pravidel je další zklidňování epidemie koronaviru. Povinnost nosit respirátor či jinou kvalitní ochranu dýchacích cest v Česku platí od 25. února.

reklama