CNN Prima News obchody

obchody

Výpis příspěvků ke štítku „obchody“

PŘEHLEDNĚ: Dlouhý „seznam hanby“. Podívejte se, které firmy nadále působí v Rusku

Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině. To vzkazuje dlouhodobě Kyjev společnostem, které se ani více než rok a tři čtvrtě po vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za poslední měsíce podnikání v Rusku značně omezilo, nebo úplně ukončilo několik dalších velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.

Drahé potraviny? Paradox. Snižujeme ceny, ale v obchodech rostou, říká šéf Zemědělského svazu

Pomyslný míč v podobě zlevnění potravin je na straně obchodníků, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha. Ačkoliv se zemědělci snaží o snížení cen a v některých případech to také udělali, samotná surovina ve finální ceně produktu činí pouhých 10 až 15 procent. Zbytek tvoří cena pohonných hmot, energie a mzdy pracovníků, což je i náklad na straně potravinářů a obchodníků.

PŘEHLEDNĚ: Rusku daly sbohem další velké firmy. Kdo „seznam hanby“ nadále ignoruje?

Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině, vzkazuje dlouhodobě kyjevské vedení společnostem, které se ani po více než roce a půl od vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země Vladimira Putina. Za poslední měsíce několik dalších velkých hráčů podnikání v Rusku výrazně omezilo nebo úplně ukončilo. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila podrobný a přehledný výčet.

Balaštíková: Za drahé potraviny může vláda. Nejvíc na tom vydělávají řetězce, míní Hraba

Za drahé potraviny může vláda a její pomalé kroky. Pořád patříme mezi státy, které mají nejdražší energie v Evropě. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Margita Balaštíková (ANO). Podle senátora Zdeňka Hraby (za ODS) na drahých potravinách nejvíce vydělávají velké obchodní řetězce, které využívají nepružné poptávky.

Drogerie jsou v bohatším Německu levnější než u nás. Češi skousnou mnohem víc, míní experti

Stejný obchod s drogerií, dvě rozdílné země a odlišné ceny. V Německu lze identické zboží nakoupit o pětinu levněji než stejné produkty v České republice. Tuzemští obchodníci rozdíl vysvětlují vyššími náklady, než jsou u našeho západního souseda. Ekonomové oslovení CNN Prima NEWS nicméně tvrdí, že Češi jsou zkrátka ochotni platit za drogerii víc než Němci, kteří paradoxně mívají vyšší kupní sílu.

Byznys i láska k trůnu. Schránky Britů zdobí pletení králové, obchody plní korunovační chipsy

Kam se člověk podívá, tam na něho vykoukne král. Korunovace v tisících podobách. Někdo chce na panovníkovi vydělat, další mu skládají upřímný hold prostřednictvím rukodělných výrobků. V mnoha anglických městech jsou nyní poštovní schránky ozdobené jakousi královskou čepicí, pod kterou je podepsána komunita vlněných výtržníků (Woolly Delinquents). Ta háčkuje a plete postavičky představující panovnickou rodinu, korunu a třeba i arcibiskupa z Canterbury. V obchodech se objevily i korunovační chipsy anebo korunovační slevy na všechno možné.