reklama
CNN Prima News obchody

obchody

Výpis příspěvků ke štítku „obchody“

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Jak nakoupit v Číně a neplatit za výběr cla? Jednoduchým trikem ušetříte stokoruny

Téma: Rádce
23. listopadu 2021 07:59

Pořizování nejen vánočních dárků na oblíbených čínských nákupních portálech se trochu zkomplikovalo. Už téměř dva měsíce musí Evropané odvádět clo i daň z přidané hodnoty také u drobných zásilek. Znamená to nejen zvýšení ceny, ale i novou administrativu. Dopady tohoto opatření však lze výrazně zmírnit.

Vzpoura slovenských „odmítačů“ roušek. Obsazují obchody, zasahovat musí policie

2. listopadu 2021 17:16

Slovenské obchodní řetězce volají o pomoc. Organizované skupiny takzvaných „odmítačů“ roušek či očkování, kteří nedodržují pandemická opatření, jim totiž dělají nemalé problémy. Supermarketům kvůli nim hrozí vysoká pokuta, ale kromě výzvy k nasazení roušky a přivolání policie s tím nic jiného nezmůžou. Strážníci už museli ve středu uzavřít obchod v Prievidzi, skupiny se ale domlouvají prostřednictvím sociálních sítí i v dalších městech.

Situace smrdí. Na Vánoce může být všechno zavřené, předpovídá ministerský kandidát Válek

2. listopadu 2021 07:47

Pandemická situace v Česku se s blížícími vánočními svátky rapidně zhoršuje. Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v rozhovoru pro web Echo24.cz sdělil, že vnitřně má s restrikcemi problém, ale někdy je nutné vybrat si mezi dvěma zly. „Nechci přijít o další Vánoce a Velikonoce, teď to tím ale smrdí,“ uvedl. Prý reálně hrozí, že na Vánoce bude vše zavřeno.

Nakoupit, či nenakoupit před státním svátkem? Které obchody zůstanou ve čtvrtek zavřené

Téma: Rádce
27. října 2021 13:41

Státní svátek Den vzniku samostatného československého státu 28. října letos připadá na čtvrtek. A Češi stále nemají jasno v tom, zda budou, či nebudou otevřené obchody. Jen v osmi případech státních svátků ze čtrnácti totiž platí zákaz otevřít ty s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních. Je tedy lepší na nákupy vyrazit už ve středu, nebo můžete do „chrámů konzumu“ bezstarostně vyrazit i ve čtvrtek?

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

18. října 2021 22:29

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

Tvrdá opatření v Německu: Před vstupem do obchodu povinně zkontrolují očkování

17. října 2021 07:04

Volné nakupování v šestimilionovém Hesensku v Německu skončí. Tamní zemská vláda vydala nové nařízení, podle kterého musí obchody kontrolovat zákazníky stejně, jak to už dělají restaurace a hotely. A při rozhodování, koho dovnitř pustí, mají právo zvolit tzv. variantu  2G – geimpft und genesen, tedy očkovaný a uzdravený. Nikdo jiný by se v takovém případě do obchodu nedostal. Nutně se však 2G držet nemusí.

Francie zakáže balit plodiny do plastu. Lidé nechtějí osahané ovoce, bouří se prodejci

12. října 2021 09:57

Obchody ve Francii od ledna nebudou moci prodávat téměř žádné ovoce a zeleninu v plastových obalech, oznámilo tamní ministerstvo životního prostředí. Opatření je součástí širších vládních snah o omezení plastového odpadu a takzvaných plastů na jedno použití. Místní prodejci ovoce si nicméně stěžují, že úřady zákaz byl vyhlášen příliš narychlo.

Vystavujte zubní kartáčky genderově neutrálním způsobem, ukládá zákon obchodům v Kalifornii

10. října 2021 20:24

V Kalifornii bude zákon nově velkým obchodním domům ukládat, aby zboží jako hračky nebo zubní kartáčky vystavovaly genderově neutrálním způsobem. Jde o výhru pro aktivisty, kteří se domnívají, že například tradiční marketingové použití modré a růžové vyvíjí tlak na děti, aby přijaly za své genderové stereotypy, uvedla agentura AP.

Jak jsou otevřené obchody o svátcích: Kdy si můžete nakoupit a kdy bude zavřeno?

27. září 2021 14:08

Zákon o prodejní době v maloobchodě v České republice nařizuje, aby obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních měly o státních svátcích zavřeno. Pravidlo zní jednoduše, přesto při řadě svátku lidé neví, jestli si můžou jít nakoupit, nebo ne. Připravili jsme proto pro vás přehled, ve kterém se dozvíte, kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno.

reklama