CNN Prima News nakupování

nakupování

Výpis příspěvků ke štítku „nakupování“

Soutěžte o víkendový pobyt pro celou rodinu v Excalibur City v hodnotě 8.799 Kč

V zábavním centru Excalibur City se snad nemůže nikdo nudit. Dělat se tu dá, co vás napadne - nakupovat, dopřát si něco na zub, nechat se hýčkat ve wellness centru a děti jistě nadchne zábavní park Merlin’s KinderWelt či největší muzeum jukeboxů a pinballů na světě Terra Technica nebo nově otevřený farma park. Zapojte se do soutěže a užijte si toto pohádkové městečko naplno! Tři z vás odměníme voucherem na víkendový pobyt pro čtyřčlennou rodinu.

Máslo za 26 a kilo kýty za 57 Kč, tak Češi nakupují v Polsku. Řetězec Biedronka bohatne

Diskontní řetězec Biedronka má v Polsku pověst obchodníka s nejzajímavějšími slevami. „Dneska jsme udělali nákup asi za 2 500 korun. Přesně to spočítáme doma, ale ušetřili jsme až 1 000 korun,“ odhaduje 63letá Zdeňka Okapová z Bohumína před prodejnou v obci Gorzyce u českých hranic. Polská média informují, že řetězec Biedronka díky válce na sousední Ukrajině a energetické krizi posílil, meziročně zvýšil tržby o více než 20 procent.

Jak vrátit nevhodné vánoční dárky? Hlavní slovo má prodejce, v novém roce přijdou změny

Ne vždy se Ježíšek trefí do vkusu. Pokud jste pod stromečkem našli příliš velké tepláky, nehodící se náušnice nebo kuchyňského pomocníka, kterého už dávno máte, přichází čas na výměnu či vrácení zboží. Podmínky pro reklamaci se ale mnohdy liší obchod od obchodu, jak se tedy vyznat ve změti pravidel, na co si dát pozor a jaké změny přinese nový rok?

Šťastné, ale chudší Vánoce. Češi kvůli inflaci šetřili na dárcích, kolik zhruba utratili?

Vánoce jsou „svátky utrácení“. Letos ale Češi výrazně šetřili – za vánoční nákupy dali podle odhadů Svazu obchodu a cestovního ruchu zhruba o 12 procent méně než minulý rok. Důvod je jednoduchý, na mnohé domácnosti dopadla tíha inflace. Zákazníci se čím dál více začali poohlížet po slevových akcích. Podle některých ekonomů jsou letošní Vánoce nejchudší v historii České republiky, alespoň co se týče objemu nakoupených dárků.

Chudé Vánoce. Kvůli vysoké inflaci plánuje na dárcích šetřit třetina Čechů, ukázal průzkum

Kvůli vysoké inflaci plánuje letos na vánočních dárcích šetřit 30 procent dospělých Čechů, průměrně alespoň 2 000 korun v porovnání s loňským rokem. Naopak devět procent lidí hodlá utratit za dárky více, aby udrželi standard, na který byli jejich blízcí zvyklí. Vyplývá to z listopadového průzkumu UniCredit Bank za účasti 1 015 respondentů.