Bitva tří primátorů: Bém s Krnáčovou se shodli, že má Hřib odejít. Ten odstoupit odmítl
nakupování
Výpis příspěvků ke štítku „nakupování“
Češi si nakoupí v novém obchodě, oblíbený řetězec chce expandovat. Kdy dorazí na trh?
Čeští zákazníci si již brzy budou moci nakoupit v novém obchodním řetězci. Na tuzemský trh dorazí německý Woolworth, který by kromě Česka měl otevřít pobočky i na Slovensku. Řetězec se zaměřuje na prodej domácích potřeb, elektroniky, ale i oblečení. Informoval o tom web Peníze.cz.
Nakupování může být terapie. Rychle z ní ale může být závislost, varují adiktologové
Řada z nás to zná – občas, když máme špatný den, vylepší ho, když si koupíme něco hezkého. Podle odborníků má nakupování skutečně terapeutický účinek. Ale jen do určité míry. Adiktologové varují, že z opakovaného zlepšování nálady tímto způsobem se může stát velmi rychle závislost.
PŘEHLEDNĚ: Budou 5. a 6. července otevřené obchody? Svátek připadající na víkend nehraje roli
Na obzoru jsou dva státní svátky. V pátek 5. července slavíme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, v sobotu následuje Den upálení mistra Jana Husa. Spolu s tím přichází tradiční otázka – budou na červencové státní svátky zavřené obchody? Krátkou odpovědí může být, že nebudou. Na detaily, včetně pravidel, podle kterých se otevírací doba řídí, se podívejte níže v článku.
Revoluce v nakupování, hlásala známá firma. Místo zázračné technologie využívala tisícovku Indů
Zákazník vezme zboží z regálu, rovnou ho vloží do tašky bez nutnosti skenování a pak jen zaplatí při odchodu z prodejny. Amazon v USA provozuje téměř tři desítky obchodů s revoluční technologií nazvanou Just Walk Out, v překladu Prostě odejdete, která rozpozná, co si zákazník vzal. Jenže revoluční technologie není tak zázračná, jak americká firma tvrdí. Místo umělé inteligence, o kterou se fungování prodejen mělo opírat, vše zařizovala tisícová armáda Indů.
Polské supermarkety od Velikonoc prudce podraží. Za čím se dál vyplatí jezdit za hranice?
Nákupy v Polsku už zřejmě nebudou pro Čechy tak výhodné. Hned po Velikonocích by se totiž měla v zemi zvýšit daň z přidané hodnoty na základní potraviny, a to z nuly na pět procent. Redakce CNN Prima NEWS vyrazila nejen do Polska, ale také na Slovensko, aby zjistila, kde zákazníci nakoupí nejlevněji a za za čím netřeba vyrážet za hranice.
GLOSA: Boj proti mikrorasismu. Můžeme ještě nakupovat u Vietnamce, řezníka či v Albertu?
Koncem týdne bylo na sociálních sítích opět veselo. Pomyslný špunt od šampaňského odpálili redaktoři Deníku N svým konstruktem, že chodit nakupovat k „Vietnamci“ (namísto chodit do obchodu) je aktem mikrorasismu. Když se zástupci vietnamské komunity ozvali, že jsou s označením Vietnamec v pohodě, bylo jim nepřímo vysvětleno, že to celé vnímají chybně. Redakce CNN Prima NEWS proto přichází s dalšími pojmy, kterých byste se během nakupování měli vyvarovat.
Zavírá obchoďák Kotva. Když v roce 1975 začínal, Husák se prodavaček ptal: Fakt to umíte?
Otevření Kotvy v roce 1975 působilo jako úplný zázrak. Luděk Sobota s Petrem Nárožným o ní zpívali písničku, natěšené zákazníky musel před vstupem hlídat kordon vojáků, mezi patry korzovali nejdůležitější soudruzi země. O fenoménu mezi obchoďáky, který 1. února zavírá kvůli kompletní rekonstrukci, vyprávěla bývalá prodavačka Jitka Dvořáková. Pracovala v něm od zahájení provozu až do roku 2002.
Češi berou útokem předvánoční Polsko. Jak po vybrakování, stěžují si zákazníci obchodů
České nájezdy na polské obchody pokračují. Oproti domácím cenám tam totiž ušetří nejen při nákupu surovin na cukroví, ale také vánočních dárků či ozdob na stromeček. Před obchodními domy i tržišti se tak shromažďují stovky aut s českými poznávacími značkami. „Je to tu jak po vybrakování,“ konstatovali Češi oslovení televizním štábem CNN Prima NEWS, který zmapoval nákupní horečku těsně za hranicemi České republiky.
Svetr? Ne, díky. Průzkum odhalil, se kterými vánočními dárky u svých nejbližších nezabodujete
Stále nevíte, co dát svým nejbližším pod stromeček? Dejte si pozor na svíčky, svetry či hrnečky – nepatří mezi nejoblíbenější dárky a většina obdarovaných je radši mlčky přejde, než aby dala najevo zklamání. Alespoň to tvrdí průzkum mezi Čechy, kteří se podělili o své zkušenosti z loňských vánočních svátků. Téměř polovina lidí přiznala, že nechtěné dárky radši schovala, čtvrtina dotazovaných je pak věnovala někomu jinému. Zlomek respondentů některé předměty dokonce zkoušel vracet do obchodu nebo předat charitě.
Nákupní horečka je doping štěstím, tvrdí experti. Jak se vyhnout závislosti?
Speciální prodejní akce typu Black Friday, výprodeje, výhodné nákupy a nekonečné slevy. Nejčastěji jsou těmto kampaním zákazníci vystavováni na konci roku, zejména ve chvílích, kdy se blíží Vánoce. Domnělé výhodné nákupy mohou lidem přinášet pocit štěstí, utrácení peněz s sebou však nese i negativní důsledky. Kdy „rozumné“ pořizování věcí hraničí se závislostí? A jak předejít zbytečné nákupní horečce? Nejen to popsali odborníci redakci CNN.
Útok na české zákazníky v polském pohraničí. Někdo jim před obchody propichuje pneumatiky
V polském příhraničí se odehrálo několik útoků na auta českých zákazníků. Ti parkovali před obchodními centry a zatímco nakupovali v místních obchodech, někdo jim propíchal pneumatiky. Případem se nyní zabývá polská policie, uvedla ve svém vysílání televize CNN Prima NEWS.
Obchody za hranicemi se připravují na vánoční nákupy. Ve slevách už je i cukroví
Na Vánoce se už připravují i obchodníci u našich sousedů. Ve výhodné nabídce mají potraviny, oblečení, ale i typické sváteční cukrovinky. Jak Češi nakupují v německém a polském pohraničí, zjišťovala redakce CNN Prima NEWS.