Kocoura Macíka měl ukrást a vyhodit z devátého patra. Hrozí mu vězení

Liberecký soud začal v pondělí řešit případ kocoura vyhozeného z devátého patra panelového domu. Před soudem stanul mladík, který měl podle obžaloby před tím s kamarádem kocoura sebrat na ulici. Zvíře pád nepřežilo. Obžalovaný vinu popřel, zvíře prý usmrtil druhý z mužů.

Šestiletý kocour Macík doplatil na svou důvěřivost. Dva muži ho podle obžaloby sebrali na ulici a donesli jako dárek přítelkyni jednoho z nich. Kocour ji měl ale poškrábat, a tak ho jeden z nich za trest vyhodil z okna. Podle obžaloby to byl Josef Š. Ten ale vinu popírá.

„Co mám na to říct, já jsem to fakt neudělal, jsem chovatel třech koček, neudělal bych to v životě,“ hájí se Josef Š. Obžaloba stojí na svědectví dvou proti jednomu, Josef Š. před soudem tvrdil, že žena se svým přítelem se proti němu spikli a popsal, jak kocoura z okna vyhodil jeho kamarád.

Kocour po pádu z devátého patra ještě žil. Lékaři ho ale museli uspat, protože u zvířete došlo s největší pravděpodobností k fraktuře páteře a porušení míchy.

„Já jsem navrhoval uložení nepodmíněného trestu odnětí svobody v trvání třiceti měsíců, šlo o zvlášť zavrženíhodné jednání vůči živému zvířeti,“ uvedl státní zástupce.

Majitel kocoura Tomáš Špecián si nárokuje za psychickou újmu odškodnění sto tisíc korun a přál by si pro pachatele exemplární trest. „Zvířata, která lidi vlastní, jsou součástí jejich rodin. Pachatelé, kteří by chtěli zvířatům ubližovat, by si měli být vědomi toho, že mohou být nepodmíněně potrestáni,“ myslí si majitel Macíka.

Zatímco Josef Š. se v pondělí před soudem hájil osobně, další dva účastníci incidentu jako svědci nedorazili, soudkyně za to každému z nich uložila pětitisícovou pokutu. Soud je předvolá opět v červnu.

Tagy: