reklama

Kamaráda uškrtil tkaničkou a hodil ho do kanálu. Ve vězení stráví mladý muž 17 let

Vrchní soud v Praze potvrdil rozsudek městského soudu a poslal na 17 let do vězení 24letého Jana Béma. Ten v Hostivaři uškrtil svého kamaráda tkaničkou a potom ho v bezvědomí hodil do kanálu. Motivem vraždy měly být peníze, pachatel totiž zároveň vykradl kamarádův byt a snažil se rozprodat jeho věci. Rozsudek je pravomocný.

reklama

Přestože 24letý Jan Bém svého činu u soudu litoval, porotu neobměkčil. Ta potvrdila rozsudek městského soudu, tedy 17 let za mřížemi a dvoumilionové odškodné pro pozůstalé. Rozsudek Vrchního soudu v Praze už je pravomocný. Je možné proti němu podat maximálně dovolání, a to k Nejvyššímu soudu.

„Vražda je sama o sobě brutální čin, ovšem v tomto případě je motiv spíš majetkový či finanční. Situace pana obžalovaného nebyla dobrá,“ uvedla k případu státní zástupkyně Kateřina Boudová.

Vrah a jeho známý v listopadu roku 2019 popíjeli v baru v Hostivaři. Z podniku se opilí vydali do rychlého občerstvení. Po cestě však mladý muž Slováka napadl a chtěl ho zabít. Škrtil ho tkaničkou, a když upadl do bezvědomí, vzal mu telefon a peněženku s platební kartou. Poté jej odtáhl ke kanálu, otevřel víko a muže do něj hodil. Tělo se našlo až v pražské čističce odpadních vod.

Po činu se pachatel několikrát pokusil ukradenou platební kartou zaplatit a vybrat z účtu peníze. Z bytu své oběti pak odnesl laptopy, oblečení, boty a další věci. Muž se přiznal k tomu, že sebral platební kartu a pokoušel se na Slovákův pas vybrat peníze. Připustil také, že vykradl jeho byt.

Zcela však odmítl, že by chtěl muže kvůli penězům zavraždit. Mladík uvedl, že Slováka strčil v hádce do hrudníku, ale hned šel pryč. Když ho prý chtěl později zkontrolovat, už ho nenašel. Sebral proto bundu s jeho doklady, telefonem, kartou i klíči a odešel.

Tagy:
vražda Hostivař krimi soud vězení Praha Vrchní soud v Praze kanál čistička odpadních vod tkanička

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje
Názory

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje

Zapadákov, ospalá díra, konec světa či kraj, kde lišky dávají dobrou noc. Všemi zanedbávané oblasti na okrajích republiky se nyní staly i centry odporu vůči očkování. Bílá Voda v Jeseníkách hlásí jen 31 procent očkovaných alespoň první dávkou vakcíny, Vřesová v Karlovarském kraji necelých 42 procent, Horní Lomná v Beskydech 44 procent. Na vině ale nejsou jen spiklenecké teorie antivaxerů, nýbrž i dlouholetá ignorace pohraničí spojená s vylidňováním a ekonomických úpadkem.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský
360°

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.

Jurečka: Lidi nejsou padlí na hlavu. Vláda nemá vydávat spoustu neefektivních opatření

Někdy má smysl mít méně opatření, které ale fungují. Ne všichni lidé jsou padlí na hlavu, hájil vládní strategii v boji s pandemií koronaviru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS bránil také zrušení vyhlášky o povinném očkování proti covidu – kabinet prý nechtěl jít cestou, kdy by odmítnutí vakcinace mohlo znamenat ztrátu zaměstnání.

reklama

Domácí zpravodajství

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama