Mladý Schumacher vyjede v neděli na trať v 16 let staré formuli 1 svého otce Michaela

Mick Schumacher, syn sedminásobného mistra formule 1 Michaela Schumachera, usedne v neděli při Velké ceně Toskánska v Mugellu do kokpitu Ferrari. Nikoliv však do současného závodního vozu, ale do otcova šestnáct let starého, s označením F2004, se kterým Michael získal svůj poslední titul.

Italská stáj Ferrari tak hodlá oslavit start ve svém tisícím závodě seriálu formule 1. Jedenadvacetiletý Mick by měl v neděli před samotnou Velkou cenou odkroužit v F2004 několik kol. Samozřejmě, normálně by se takové pocty dostalo jeho otci, kterého v Itálii nazývají „synem Ferrari“, protože v jejich červených barvách vyhrál Michael pět ze svých sedmi titulů. Jenže po úrazu při lyžování v prosinci 2013 ve francouzských Alpách se sedminásobný šampion neobjevuje na veřejnosti a o jeho skutečném zdravotním stavu nejsou žádné oficiální informace.

Ve středu přišla televize RTL, která od roku 1991 vysílá bezplatně závody F1 v Německu, s informací, že již o tomto víkendu by se měl mladý Schumacher představit ve skutečném závodním voze formule 1. Nikoliv ve Ferrari, ale v jednom ze spolupracujících týmů Alfa Romeo nebo Haas. A to při pátečním dopoledním volném tréninku. Ale…

„Jeden F1-Insider nám takovou informaci poskytl, bohužel ještě nebyla pravdivá,“ vysvětlili později odpoledne zástupci RTL. Zprávu nepotvrdil ani Schumacherův mluvčí Timo Gans.

Mick Schumacher vyhrál v sobotu 5. září svou druhou Velkou cenu ve formuli 2 a stále se tak přibližuje nejen svému snu, ale i otci, který ve formuli 1 začal závodit „až“ ve svých 22 letech. Experti odhadují, že „mladý Schumi“ dostane šanci ve formuli 1, aspoň při testech, již v tomto roce, buď v říjnu nebo v listopadu. Pokud by se mu nadále dařilo ve formuli 2, nevylučují, že by místo stálého pilota ve stáji nejvyšší kategorie zaujal už od příští sezony. Zvlášť, když ho vychovávají ve vyhlášené jezdecké akademii Ferrari.

Mick Schumacher kráčí do formule 1 stejnou cestou jako jeho otec a strýc Ralf. Začínal také v motokárách, ale nikoliv v německém Kerpenu, odkud pocházejí sourozenci Michael a Ralf a kde jejich otec Rolf, původním zaměstnání kamnář, provozoval tamní dráhu. Aby nebyl pod tlakem okolí, do závodů ho od jeho devíti let přihlašovali pod jménem Mick Betsch, podle rodného příjmení matky Corinny. I ta má za sebou sportovní minulost. Stala se mistryní Evropy v reining, což je původem americká disciplína jezdeckého sportu na koních.

Tagy: