CNN Prima News Mick Schumacher

Mick Schumacher

Výpis příspěvků ke štítku „Mick Schumacher“

Kruh se uzavřel. Superžolíkovi Schumacherovi bude šéfovat bývalý inženýr legendárního otce

2. února 2023 12:54

Dva roky a dost. Pro Micka Schumachera se sezonou 2022 skončilo angažmá v týmu Haas, vypadl z 20členné sestavy stálých pilotů formule 1. Ale královnu motorsportu neopouští, získal speciální pozici dvojitého rezervního jezdce. Po Mercedesu najal mladého Němce i McLaren, čímž se uzavírá kruh. V britské stáji totiž bude Schumacherovi šéfovat Andrea Stella, jenž před 20 lety pečoval jako inženýr o Mickova fenomenálního otce Michaela.

U Hamiltona si cením změny lidské stránky, říká Häkkinen. Mluvil i o stavu Schumachera

13. prosince 2022 17:07

Na tratích po celém světě spolu sváděli koncem 90. let a na začátku nového tisíciletí souboje, na které fanoušci formule 1 rádi vzpomínají dodnes. „Nejšťastnější okamžiky, které jsem během kariéry zažil, nastaly ve chvíli, když jsem ho viděl ve zpětném zrcátku,“ řekl vzácný host Nového dne na CNN Prima NEWS Mika Häkkinen o rivalitě s Michaelem Schumacherem.

Mistři demolice ve formuli 1. Největší škody zatím letos s přehledem napáchal Schumacher

21. října 2022 06:44

I po extrémně prudkém nárazu dokáží mechanici formule 1 čarovat. Zvládnou připravit vůz tak, aby druhý den vypadal, že se mu o několik hodin dříve vůbec nic nestalo. Ale taková práce něco stojí. Vedle enormního nasazení také hodně peněz. A kdyby vedení stáje mělo účtovat pilotům škody za jejich nehody, nejvíce se letos protočí panenky synovi Michaela Schumachera Mickovi. Ještě před koncem sezony zničil materiál v přibližné hodnotě 115 milionů korun.

Poslední výstraha pro Schumachera. Zničil spoustu aut za moc peněz, spílá mu majitel

18. října 2022 07:34

Stáj Haas trefila před dvěma lety marketingové terno. Dohodla se s Mickem Schumacherem – synem pravděpodobně největší legendy formule 1 – a získala si tím statisíce nových fanoušků po celém světě, kteří se pro podporu německého mladíka mohli rozhodnout čistě z nostalgie a vzpomínek na parádní jízdy Michaela. S blížícím se koncem dvouleté smlouvy ale panuje ohledně výkonů nositele slavného příjmení nespokojenost.

Mladý Schumacher pod velkým tlakem. Jeho chyby stojí tým miliony, pochybovačů přibývá

5. června 2022 06:24

Loňská sezona pro něj byla prakticky jen aklimatizační. Mick Schumacher – syn legendárního Michaela Schumachera – usedl do kokpitu monopostu týmu Haas a odbyl si premiérový ročník v F1. Nikdo mu nemohl vyčítat výsledky na chvostu pole, protože seděl v konkurenceneschopném voze. To letos neplatí, přesto stále čeká na premiérový bod kariéry. Chyby 23letého závodníka stojí stáj miliony a tlak veřejnosti sílí.

Vyštípaný „hodinář“ Mazepin cítí křivdu. Proč ruský mladík ve formuli 1 nikomu nechybí?

22. dubna 2022 06:13

Už před více než měsícem vstřebával hořký fakt, že ve formuli 1 dojezdil. Jak sám říká, stále se s tím nevyrovnal. Ruský pilot Nikita Mazepin se spolu se svým otcem ocitli po začátku války na Ukrajině na sankčním seznamu Evropské unie, proto musel z týmu Haas odejít. A nezdá se, že by někomu chyběl. Za krátké působení v královně motorsportu si vysloužil zdrcující kritiku a výsměch.

Schumacherův syn děkoval. Co ochránilo jeho zdraví při děsivé nehodě v Džiddě?

29. března 2022 06:09

Piloty formule 1 vyděsily během závodního víkendu Saúdské Arábii především dvě věci. Napřed raketový útok na zásobníky ropy firmy Aramco provedený jemenskými Hútíi, pak drtivý náraz Micka Schumachera v sobotní kvalifikaci. Komunita královny motorsportu se shoduje, že závodit ve městě Džidda je jeden velký omyl. Extrémně nebezpečná trať nepochroumala synovi legendy zdraví jen díky tomu, že při vývoji monopostů se stále více dbá na ochranu pilotů.

Strach o syna Schumachera. Mick měl v Džiddě těžkou nehodu, záchranáři si nakonec oddechli

26. března 2022 19:38
Aktualizováno

Německý jezdec Mick Schumacher měl v kvalifikaci na Velkou cenu Saúdské Arábie vozů formule 1 těžkou nehodu a byl letecky transportován do nemocnice. Po vyšetření z ní byl propuštěn, nedělního závodu se však nezúčastní. Kvalifikace byla na několik desítek minut přerušena. Nakonec ji vyhrál Sergio Pérez z Red Bullu.

Show F1 se vrací. Taháky sezony? Napínavější souboje nebo pokračování hvězdných válek

19. března 2022 06:18

Poslední sezona formule 1 nabídla jedno z největších dramat v historii seriálu a všichni čekají, co přijde v nové éře mnoha technických úprav. Podívejte se na faktory, které v roce 2022 mohou lákat fanoušky k televizním obrazovkám, aby sledovali Maxe Verstappena, Lewise Hamiltona a další piloty v akci. Show začíná už v sobotu kvalifikací v Bahrajnu. Ta určí pořadí na startovním roštu pro nedělní velkou cenu.