reklama
CNN Prima News Mick Schumacher

Mick Schumacher

Výpis příspěvků ke štítku „Mick Schumacher“

Mladý Schumacher popřál otci k narozeninám dojemnou společnou fotkou. Co vzkázal?

5. ledna 2022 11:22

Michaelu Schumacherovi je čerstvě 53 let, ovšem ze známých důvodů už osmý rok po sobě nemohl narozeniny oslavit. Sedminásobného mistra světa formule 1 každopádně zaplavily gratulace z celého světa, které doprovázela slova podpory. Emoční vzkaz prostřednictvím sociálních sítí vyslal i syn Mick Schumacher, který se chystá na svoji druhou sezonu v královně motorsportu.

Roky riskoval život ve formuli, vymstilo se mu lyžování. Osm let od nehody Schumachera

29. prosince 2021 14:58

V roce 1994 v italském San Marinu pronásledoval Ayrtona Sennu, když brazilský závodník náhle naletěl do bariéry a kvůli těžkým poraněním později zemřel. Michael Schumacher ještě spadal do éry formule 1, kterou lze označit za „vysoce nebezpečnou“. Přesto nikdy nepřišel k vážnému úrazu. V roce 2012 definitivně ukončil se sedmi tituly mistra světa kariéru a chtěl si užívat „důchod“. To mu vydrželo jen lehce přes rok: 29. prosince 2013 upadl při lyžování ve Francii, hlavou narazil do skály a od té doby veřejnost marně čeká na pozitivní zprávy.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

19. září 2021 16:16

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

Jako mladý lovil kola z popelnice, v osudný den pochyboval. Co ukázal film Schumacher?

16. září 2021 13:37

Byl to fenomenální jezdec, který to ale se svou soutěživostí a nekompromisností nezřídka přeháněl. Netflix ve středu pustil do světa dokument o sedminásobném mistrovi světa ve formuli 1 Michaelu Schumacherovi. Snímek se z velké části zaměřuje na to, jak se Němec dokázal vydrápat na úplný vrchol, ačkoliv neměl nejlepší finanční zázemí. Etapě po vážné nehodě na lyžích se věnuje minimálně. Slzy příbuzných ale prozrazují, že k normálnímu životu má nyní „Schumi“ daleko.

Sníh není optimální. Měli jsme letět do Dubaje, váhal Schumacher krátce před úrazem

9. září 2021 06:02

V dokumentu o Michaelu Schumacherovi, který natočil Netflix, zazní věta, ze které v kontextu dalších událostí mrazí. Sedminásobný mistr světa formule 1 utrpěl na konci roku 2013 fatální úraz hlavy při lyžování ve francouzských Alpách. Samotnému Schumacherovi se podmínky na svahu nezdály a prohlásil, že rodina měla raději zamířit na dovolenou jinam.

Peklo pro fanoušky, piloti obdarováni za nic. Jak se udál nejdivnější závod historie F1

30. srpna 2021 16:06

Těžko vyjmenovat všechny věci, kvůli kterým byla víkendová Velká cena Belgie jednou velkou bizarností. Ale primární příčinou bylo počasí. Nad ardenskými lesy, ve kterých leží okruh Spa, se zasekla hustá mračna a z nich padalo nekonečné množství deště. Závod formule 1 se neustále odkládal, pak se z něj odjela – byť jen za safety carem – dvě kola. Proběhl ceremoniál, rozdaly se body a fanoušci po celém dnu na dešti nedostali peníze zpět.

Nechci v tom Michaela nechat. Legenda F1 promluvila o Schumacherovi

27. května 2021 05:31

O tom, jak se daří legendě formule 1 Michaelu Schumacherovi, má přehled jen velmi úzká skupina lidí. Rodina a staří známí, mezi které se řadí i Jean Todt, současný prezident Mezinárodní automobilové federace a dlouholetý šéf německého pilota ve stáji Ferrari. Sedminásobného mistra světa navštěvuje velmi často.

F1 jde mladému publiku naproti. Hamilton je Federerem motorsportu, říká Bouček

7. května 2021 18:19

Ti, co na formuli 1 před lety zanevřeli nebo ji nesledovali nikdy, si ke královně motorsportu poslední dobou opět – nebo poprvé – nacházejí cestu. Nový pohled na celou věc dodal seriál Drive to Survive z dílny streamovací platformy Netflix. I o vlivu poutavého zpracování šampionátu F1 byl podcast speciál na CNN Prima NEWS s Jakubem Burianem, Jiřím Šléglem a Liborem Boučkem.

Neužívám si to, přiznává mladý Schumacher. Premiérovou sezonu v F1 označil za mučení

27. dubna 2021 20:56

Slavné jméno Schumacher od března opět figuruje v královně motosportu. Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick se rozkoukává v seriálu formule 1, ale na úspěchy svého otce zatím nenavazuje. Nicméně dojet si pro vítězství v některé z velkých cen je pro německého pilota za podmínek, které má, skutečná mission impossible. Sedí totiž v pravděpodobně nejslabším voze na startovním roštu.

Nejkritizovanější pilot F1 zvládl jen tři zatáčky. Z Mazepina se stal Mazespin

29. března 2021 11:44

Když při velké ceně odjedete více zahřívacích kol než těch opravdových závodních, nelze ji označit za vydařenou. Mladík Nikita Mazepin byl jedním ze tří nováčků, kteří si v neděli v Bahrajnu odbyli premiéru ve formuli 1. Velký den pro něj skončil už ve třetí zatáčce. Stejně jako předchozí dny v tréninku i kvalifikaci se vlastní vinou roztočil. Syn ruského oligarchy Dmitrije Mazepina tak jen přidal další důvod, aby kritika vůči jeho osobě ještě zintenzivněla.

reklama