CNN Prima News Mick Schumacher

Mick Schumacher

Výpis příspěvků ke štítku „Mick Schumacher“

Enge: F1 už nikdy nebude nuda. Schumacherovi zavařilo příjmení, na ostatní neměl

O víkendu letos poprvé zhasnou červená světla. Formule 1 se v plné parádě vrátí formou Grand Prix v Bahrajnu a už podruhé bude z pozice úřadujícího šampiona ostatními „loven“ Max Verstappen. Jediný Čech, který se kdy v královně motorsportu objevil, Tomáš Enge mluví za všechny fanoušky, když si přeje drama do posledního závodu. Pro CNN Prima NEWS rozebírá i propuštění Micka Schumachera nebo premiérové závodění mezi kasiny v Las Vegas.

Další smutná slova k Schumacherovi. Co o legendě řekl jeho první šéf ve formuli 1?

Eddie Jordan je mužem, který může říct: „Pomohl jsem stvořit šampiona.“ V roce 1991 dal Michaelu Schumacherovi premiérovou šanci ve formuli 1. Němec se stal v dalších letech hned sedminásobným mistrem světa a legendou svého sportu. I 74letému byznysmenovi se tak těžko mluví o tom, jak se jeho nejslavnějšímu jezdci daří. Nezastírá, že ne příliš dobře.

Trpícího Schumachera chtěl zradit blízký přítel. Média mají s rodinou jasnou dohodu

Od konce roku 2013 neviděla veřejnost žádnou novou fotografii Michaela Schumachera. Snímek legendy, kterou před více než devíti lety potkala fatální nehoda na lyžích, přitom měl vzniknout, ale média napříč Evropou odmítla nabízený materiál od blízkého přítele sedminásobného šampiona formule koupit. Podle nově zveřejněných informací z Německa mezi tamními médii platí nepsaná dohoda, že o stavu Schumachera se nepíše. I když by informace byly.

Kruh se uzavřel. Superžolíkovi Schumacherovi bude šéfovat bývalý inženýr legendárního otce

Dva roky a dost. Pro Micka Schumachera se sezonou 2022 skončilo angažmá v týmu Haas, vypadl z 20členné sestavy stálých pilotů formule 1. Ale královnu motorsportu neopouští, získal speciální pozici dvojitého rezervního jezdce. Po Mercedesu najal mladého Němce i McLaren, čímž se uzavírá kruh. V britské stáji totiž bude Schumacherovi šéfovat Andrea Stella, jenž před 20 lety pečoval jako inženýr o Mickova fenomenálního otce Michaela.

U Hamiltona si cením změny lidské stránky, říká Häkkinen. Mluvil i o stavu Schumachera

Na tratích po celém světě spolu sváděli koncem 90. let a na začátku nového tisíciletí souboje, na které fanoušci formule 1 rádi vzpomínají dodnes. „Nejšťastnější okamžiky, které jsem během kariéry zažil, nastaly ve chvíli, když jsem ho viděl ve zpětném zrcátku,“ řekl vzácný host Nového dne na CNN Prima NEWS Mika Häkkinen o rivalitě s Michaelem Schumacherem.

Mistři demolice ve formuli 1. Největší škody zatím letos s přehledem napáchal Schumacher

I po extrémně prudkém nárazu dokáží mechanici formule 1 čarovat. Zvládnou připravit vůz tak, aby druhý den vypadal, že se mu o několik hodin dříve vůbec nic nestalo. Ale taková práce něco stojí. Vedle enormního nasazení také hodně peněz. A kdyby vedení stáje mělo účtovat pilotům škody za jejich nehody, nejvíce se letos protočí panenky synovi Michaela Schumachera Mickovi. Ještě před koncem sezony zničil materiál v přibližné hodnotě 115 milionů korun.

Poslední výstraha pro Schumachera. Zničil spoustu aut za moc peněz, spílá mu majitel

Stáj Haas trefila před dvěma lety marketingové terno. Dohodla se s Mickem Schumacherem – synem pravděpodobně největší legendy formule 1 – a získala si tím statisíce nových fanoušků po celém světě, kteří se pro podporu německého mladíka mohli rozhodnout čistě z nostalgie a vzpomínek na parádní jízdy Michaela. S blížícím se koncem dvouleté smlouvy ale panuje ohledně výkonů nositele slavného příjmení nespokojenost.

Mladý Schumacher pod velkým tlakem. Jeho chyby stojí tým miliony, pochybovačů přibývá

Loňská sezona pro něj byla prakticky jen aklimatizační. Mick Schumacher – syn legendárního Michaela Schumachera – usedl do kokpitu monopostu týmu Haas a odbyl si premiérový ročník v F1. Nikdo mu nemohl vyčítat výsledky na chvostu pole, protože seděl v konkurenceneschopném voze. To letos neplatí, přesto stále čeká na premiérový bod kariéry. Chyby 23letého závodníka stojí stáj miliony a tlak veřejnosti sílí.

Vyštípaný „hodinář“ Mazepin cítí křivdu. Proč ruský mladík ve formuli 1 nikomu nechybí?

Už před více než měsícem vstřebával hořký fakt, že ve formuli 1 dojezdil. Jak sám říká, stále se s tím nevyrovnal. Ruský pilot Nikita Mazepin se spolu se svým otcem ocitli po začátku války na Ukrajině na sankčním seznamu Evropské unie, proto musel z týmu Haas odejít. A nezdá se, že by někomu chyběl. Za krátké působení v královně motorsportu si vysloužil zdrcující kritiku a výsměch.