reklama
CNN Prima News Mick Schumacher

Mick Schumacher

Výpis příspěvků ke štítku „Mick Schumacher“

Jako mladý lovil kola z popelnice, v osudný den pochyboval. Co ukázal film Schumacher?

Byl to fenomenální jezdec, který to ale se svou soutěživostí a nekompromisností nezřídka přeháněl. Netflix ve středu pustil do světa dokument o sedminásobném mistrovi světa ve formuli 1 Michaelu Schumacherovi. Snímek se z velké části zaměřuje na to, jak se Němec dokázal vydrápat na úplný vrchol, ačkoliv neměl nejlepší finanční zázemí. Etapě po vážné nehodě na lyžích se věnuje minimálně. Slzy příbuzných ale prozrazují, že k normálnímu životu má nyní „Schumi“ daleko.

Peklo pro fanoušky, piloti obdarováni za nic. Jak se udál nejdivnější závod historie F1

Těžko vyjmenovat všechny věci, kvůli kterým byla víkendová Velká cena Belgie jednou velkou bizarností. Ale primární příčinou bylo počasí. Nad ardenskými lesy, ve kterých leží okruh Spa, se zasekla hustá mračna a z nich padalo nekonečné množství deště. Závod formule 1 se neustále odkládal, pak se z něj odjela – byť jen za safety carem – dvě kola. Proběhl ceremoniál, rozdaly se body a fanoušci po celém dnu na dešti nedostali peníze zpět.

Nechci v tom Michaela nechat. Legenda F1 promluvila o Schumacherovi

O tom, jak se daří legendě formule 1 Michaelu Schumacherovi, má přehled jen velmi úzká skupina lidí. Rodina a staří známí, mezi které se řadí i Jean Todt, současný prezident Mezinárodní automobilové federace a dlouholetý šéf německého pilota ve stáji Ferrari. Sedminásobného mistra světa navštěvuje velmi často.

F1 jde mladému publiku naproti. Hamilton je Federerem motorsportu, říká Bouček

Ti, co na formuli 1 před lety zanevřeli nebo ji nesledovali nikdy, si ke královně motorsportu poslední dobou opět – nebo poprvé – nacházejí cestu. Nový pohled na celou věc dodal seriál Drive to Survive z dílny streamovací platformy Netflix. I o vlivu poutavého zpracování šampionátu F1 byl podcast speciál na CNN Prima NEWS s Jakubem Burianem, Jiřím Šléglem a Liborem Boučkem.

Neužívám si to, přiznává mladý Schumacher. Premiérovou sezonu v F1 označil za mučení

Slavné jméno Schumacher od března opět figuruje v královně motosportu. Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick se rozkoukává v seriálu formule 1, ale na úspěchy svého otce zatím nenavazuje. Nicméně dojet si pro vítězství v některé z velkých cen je pro německého pilota za podmínek, které má, skutečná mission impossible. Sedí totiž v pravděpodobně nejslabším voze na startovním roštu.

Nejkritizovanější pilot F1 zvládl jen tři zatáčky. Z Mazepina se stal Mazespin

Když při velké ceně odjedete více zahřívacích kol než těch opravdových závodních, nelze ji označit za vydařenou. Mladík Nikita Mazepin byl jedním ze tří nováčků, kteří si v neděli v Bahrajnu odbyli premiéru ve formuli 1. Velký den pro něj skončil už ve třetí zatáčce. Stejně jako předchozí dny v tréninku i kvalifikaci se vlastní vinou roztočil. Syn ruského oligarchy Dmitrije Mazepina tak jen přidal další důvod, aby kritika vůči jeho osobě ještě zintenzivněla.

Hamilton bude nesmrtelný, až překoná Schumachera, říká expert. Skončí vláda Mercedesu?

Pět červených světel se postupně rozsvítí, pak najednou zhasnou, motory zaburácí a jde se na věc. Formule 1 se po více než třech měsících vrátí nedělní Grand Prix v Bahrajnu. Oproti loňskému roku, kdy program výrazně osekal koronavirus, by letos na dvacítku pilotů mělo čekat rekordních 23 velkých cen. Věcí, kvůli kterým sledovat nadcházející sezonu, je dost a dost. Všechny jistě například zajímá, jestli už skončí dlouholetá nadvláda týmu Mercedes. I na toto téma mluvil komentátor a expert F1 Tomáš Richtr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Paradox ve formuli 1: Americký tým dostal ruský nátěr. Chudák Schumacher, píší lidé

Dohoda „něco za něco“ platila i v případě amerického týmu formule 1 Haas. Ten přivítal s otevřenou náručí nabídnuté finance od nového hlavního sponzora z Ruska a na revanš přelakoval své monoposty do barev federace. Design pro sezonu 2021 si nenašel příliš příznivců a fanouškovská komunita elitního motoristického seriálu lituje Micka Schumachera, syna legendy F1, který bude v „ruském“ Haasu jezdit po boku Nikity Mazepina.

Nový dokument o Schumacherovi. Dozví se svět, co je s bývalým pilotem sedm let od nehody?

Útržkovité zprávy o zdravotním stavu Michaela Schumachera by mohly nahradit daleko konkrétnější informace. Rodina legendy motorsportu totiž v rámci připravovaného dokumentu nabídla tvůrcům vzácné záběry bývalého pilota. Před měsícem tomu bylo sedm let, co měl sedminásobný mistr světa formule 1 fatální nehodu na lyžích, při které si vážně poranil hlavu.

reklama