CNN Prima News Mogadišu

Mogadišu

Výpis příspěvků ke štítku „Mogadišu“

Somálské síly osvobodily hotel Hayat. Masakr v Mogadišu nepřežilo nejméně 13 civilistů

21. srpna 2022 00:05
Aktualizováno

Somálské ozbrojené složky po 30 hodinách zneškodnily všechny útočníky z islámských milicí Šabáb, kteří v pátek obsadili hotel Hayat v Mogadišu. Informovala o tom agentura AFP. Na místě podle oficiálních údajů zemřelo nejméně 13 civilistů a neupřesněný počet útočníků. Somálská vláda se chystá zveřejnit bližší informace v neděli ráno.

Co s teroristy, kteří se vzdají? Po nápravě můžou třeba řídit školní autobus

26. listopadu 2020 10:15

Somálské militantní uskupení Šabáb rekrutuje tisíce pěších vojáků, ale i lidi, kteří by pracovali ve službách na území pod kontrolou organizace. I když případným odpadlíkům hrozí smrt, somálská vláda členy Šabábu k útěku vybízí. Pro zběhy pak provozuje integrační centra, která jim pomáhají s opětovným začleněním do společnosti, píše zpravodajský portál BBC.

Sebevražedný atentát v Somálsku. Zemřel útočník a minimálně pět dalších lidí

17. listopadu 2020 18:13

V restauraci v somálském hlavním městě Mogadišu se ve středu odpálil sebevražedný atentátník, který kromě sebe zabil nejméně pět dalších lidí. Exploze se odehrála v restauračním zařízení nedaleko policejní akademie, kam obvykle chodí na jídlo policisté. O události informovaly agentury AP a Reuters. Zatím není jasné, kdo za útokem stojí.

Útok islamistů na luxusní hotel v Mogadišu: Zemřelo nejméně 17 lidí

16. srpna 2020 21:25
Aktualizováno

Na luxusní přímořský hotel v somálském Mogadišu dnes zaútočili ozbrojenci z islámských milicí Šabáb, kteří podle policie zabili 12 lidí. Při několik hodin trvajícím zásahu bezpečnostních složek zemřelo i všech pět útočníků, uvedla agentura DPA. Zraněných jsou tři desítky, napsala s odvoláním na záchranáře agentura Reuters.