CNN Prima News Mont Blanc

Mont Blanc

Výpis příspěvků ke štítku „Mont Blanc“

Dojemné vzpomínky na zesnulého běžce z Mont Blancu: Dělal mě lepším, teď je pryč

28. srpna 2021 23:32

Tragický pád běžce Ondry při závodě Ultra Trail du Mont Blanc z noci na středu zasáhl Česko. Oblíbený 35letý muž byl pro mnohé vzorem a blízkým přítelem. Kolegové z běžecké komunity nyní nešetří vzpomínkami a připomínají, jakou oporou pro ně byl. Na sociálních sítích jsou zveřejněny emotivní vzkazy, které oslavují nadaného běžce a člověka „se srdcem na správném místě“.

Zemřel tam, kde to miloval. Mont Blanc je extrémně náročný, tvrdí kolega zesnulého běžce

25. srpna 2021 16:33

Tvůj život vyhasl tam, kde jsi to miloval. Budeš nám chybět, kamaráde, zaplavili lidé vzkazy profil zesnulého českého ultramaratonce na sociálních sítích. Spekulují také nad příčinou jeho osudového pádu, ke kterému došlo na francouzské straně hory Mont Blanc. Podle Michaela Dobiáše, který sám závod Ultra Trail du Mont Blanc před lety absolvoval, je trať extrémně náročná celým svým profilem.

Nevidomý horolezec si troufá na osmitisícovky, jednou chce zdolat i Mount Everest

6. února 2021 16:53

Jan Říha je nevidomý, přesto si plní sen: Vylezl třeba na Mont Blanc nebo Kilimandžáro, v Himálaji se pod vrcholem Čo Oju dostal až do 7 600 metrů. Jelikož chce jednou zdolat nejvyšší hory všech kontinentů, myslí si i na Mount Everest. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v sedmém dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vyprávějí o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

V italských Alpách evakuovali na 70 lidí kvůli tajícímu ledovci

6. srpna 2020 11:45

V italské části alpského údolí Val Ferret evakuovali preventivně asi sedm desítek lidí, včetně 50 turistů, a uzavřeli místní silnici kvůli riziku utržení části ledovce Planpincieux. Informuje o tom agentura ANSA. Evakuaci nařídil starosta obce Courmayeur po středeční schůzce s odborníky, kteří tento tající ledovec na italské straně nejvyššího evropského masivu Mont Blanc dlouhodobě sledují. Podobné opatření přijali v této lokalitě už loni v září.