CNN Prima News Mont Blanc

Mont Blanc

Výpis příspěvků ke štítku „Mont Blanc“

Procházka prozradil, že mu inspirací pro účes byla spartská helma. Pro boj mi to přijde nejlepší

Před pár dny se sice dozvěděl, že v další bitvě nenastoupí do souboje s Američanem Jamahalem Hillem, který se zranil, Jiří Procházka ale pokračuje dál v přípravě. Během svého návratu do klece chce nejlepší český MMA bojovník předvést perfektní výkon, v čemž mu má pomoci i nový účes. Inspirovaný spartskými válečníky. Také prozradil, proč se stal ambasadorem hry World of Tanks Blitz.

Český samuraj Procházka vystoupal na Mont Blanc. Hory zahrnu do přípravy, říká

Matterhorn, Tatry, Mount Charleston… MMA bojovník Jiří Procházka má zkrátka hory rád, před pár dny se vrátil z nejvyšší hory Evropy Mont Blancu. Zatímco při soukromé výpravě na vrchol v americkém Clark County málem umrzl, tentokrát se vydal do výšin s týmem a profesionálním horským vůdcem. I tak to nebylo snadné. „Myslel jsem, že už to bude pohoda. Ale zas taková pohodička to nebyla,“ přiznává český samuraj.

Dojemné vzpomínky na zesnulého běžce z Mont Blancu: Dělal mě lepším, teď je pryč

Tragický pád běžce Ondry při závodě Ultra Trail du Mont Blanc z noci na středu zasáhl Česko. Oblíbený 35letý muž byl pro mnohé vzorem a blízkým přítelem. Kolegové z běžecké komunity nyní nešetří vzpomínkami a připomínají, jakou oporou pro ně byl. Na sociálních sítích jsou zveřejněny emotivní vzkazy, které oslavují nadaného běžce a člověka „se srdcem na správném místě“.

Zemřel tam, kde to miloval. Mont Blanc je extrémně náročný, tvrdí kolega zesnulého běžce

Tvůj život vyhasl tam, kde jsi to miloval. Budeš nám chybět, kamaráde, zaplavili lidé vzkazy profil zesnulého českého ultramaratonce na sociálních sítích. Spekulují také nad příčinou jeho osudového pádu, ke kterému došlo na francouzské straně hory Mont Blanc. Podle Michaela Dobiáše, který sám závod Ultra Trail du Mont Blanc před lety absolvoval, je trať extrémně náročná celým svým profilem.

Nevidomý horolezec si troufá na osmitisícovky, jednou chce zdolat i Mount Everest

Jan Říha je nevidomý, přesto si plní sen: Vylezl třeba na Mont Blanc nebo Kilimandžáro, v Himálaji se pod vrcholem Čo Oju dostal až do 7 600 metrů. Jelikož chce jednou zdolat nejvyšší hory všech kontinentů, myslí si i na Mount Everest. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v sedmém dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vyprávějí o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

V italských Alpách evakuovali na 70 lidí kvůli tajícímu ledovci

V italské části alpského údolí Val Ferret evakuovali preventivně asi sedm desítek lidí, včetně 50 turistů, a uzavřeli místní silnici kvůli riziku utržení části ledovce Planpincieux. Informuje o tom agentura ANSA. Evakuaci nařídil starosta obce Courmayeur po středeční schůzce s odborníky, kteří tento tající ledovec na italské straně nejvyššího evropského masivu Mont Blanc dlouhodobě sledují. Podobné opatření přijali v této lokalitě už loni v září.