Šílený případ v Olomouci: Muž házel po projíždějících autech cihly, jednu ženu zranil

Dvě projíždějící osobní auta podle policie záměrně zasáhl částí cihly a betonové sutě třiačtyřicetiletý muž v Olomouci. Cihlou v prvním voze rozbil zadní okno a zranil spolujezdkyni, v druhém vozidle vyvázla posádka bez zranění. Muže ze Šumperska policisté záhy dopadli. Kriminalisté jej obvinili z pokusu těžkého ublížení na zdraví, poškození cizí věci a výtržnictví. Výtržník skončil ve vazbě, informovala olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Muž podle policie bez zjevné příčiny hodil část cihly o váze téměř jednoho kilogramu po projíždějícím autě v Pasteurově ulici minulou sobotu po 3:00 zhruba z dvoumetrové vzdálenosti. „Vhozená cihla zcela rozbila sklo levých zadních dveří auta a zasáhla uvnitř automobilu na zadním sedadle sedící spolujezdkyni,“ uvedla mluvčí. Žena utrpěla zranění ruky, dodala.

Obdobného útoku se záhy dočkalo další projíždějící vozidlo, po kterém muž mrštil značnou silou úlomek betonové sutě o váze přes půl kilogramu. „Podařilo se mu zasáhnout spodní část čelního skla auta, na kterém vznikly dvě praskliny. Během druhého útoku nedošlo ke zranění žádné osoby,“ doplnila Vaňharová. Celková způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 14 000 korun.

Muž se před zasahujícími policisty krátce po činu pokusil utéci, policisté jej nakonec zpacifikovali za použití donucovacích prostředků. Zadržený se odmítl podrobit dechové zkoušce, při zadržení byl agresivní, dodala mluvčí. Již v minulosti byl souzen pro trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví. Nyní mu hrozí tři až deset let vězení.

Obdobný případ, ale podstatně většího rozsahu, řešili policisté v Olomouckém kraji také v lednu 2015, kdy na jedoucí auta házel polena z mostů na dálnici D1 u Hranic na Přerovsku a na Novojičínsku dvaatřicetiletý muž. Pachatel tehdy při útoku poškodil 28 aut, jeden člověk utrpěl zranění. Jeho trestní stíhání bylo nakonec zastaveno, vyšlo najevo, že byl v době činu nepříčetný – trpěl paranoidní schizofrenií.

Tagy: