cihla

Výpis příspěvků ke štítku „cihla“

Šílený případ v Olomouci: Muž házel po projíždějících autech cihly, jednu ženu zranil

Dvě projíždějící osobní auta podle policie záměrně zasáhl částí cihly a betonové sutě třiačtyřicetiletý muž v Olomouci. Cihlou v prvním voze rozbil zadní okno a zranil spolujezdkyni, v druhém vozidle vyvázla posádka bez zranění. Muže ze Šumperska policisté záhy dopadli. Kriminalisté jej obvinili z pokusu těžkého ublížení na zdraví, poškození cizí věci a výtržnictví. Výtržník skončil ve vazbě, informovala olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.

Emilku a Drahušku pohřbily domy z vepřovic, vzpomíná žena na sousedky z Troubek

Na děsivé zvuky, které doprovázely zkázu hroutících se domů, vzpomínají v hanáckých Troubkách jako na „strašidelné džuchy“. Při povodni v červenci 1997 tady domky z nepálené hlíny padaly také v ulicích K Záložně a Vrbí. „Tam bydlela sousedka Emilka a vedle v domku Drahuška. A jak to bortilo, to byly teda džuchy,“ ukazuje do dvora 85letá Jarmila Smolková. Obě sousedky zahynuly v přívalové vlně pod troskami domů. Záplavy v Troubkách nepřežilo devět lidí, poslední oběť zemřela 10. července 1997.

Proměna starší nemovitosti v pohodlné a stylové bydlení

Základem zdařilé proměny starší nemovitosti v pohodlné a stylové bydlení v sobě skrývá mnoho příprav, propočtů, práce i času. Jedná se o souhru jednotlivých kroků. Rozsáhlé stavební práce i drobné úkony musí tvořit dokonalou symbiózu, kde na konci tohoto unikátního projektu bude stát vysněný dům sladěný do posledního detailu. V takovém domě pak majitel může prožít ještě mnoho harmonických chvil.

Sladěním všech dílčích činností při rekonstrukci domu vznikne úžasné dílo

Můj dům, můj hrad. Přísloví, ve kterém se pravda skrývá stejně jako na dně sklenice s vínem. Rekonstrukce staršího domu je nezbytná. Veškeré opravy a renovace všech důležitých částí domu, jako jsou např. střecha, okna či fasáda, jsou důležité. Stejně tak je ale v zájmu všech, aby se majitelé nově opraveného domu ve svém sídle cítili opravdu dobře. Mělo by docházet k harmonii mezi funkčností designem. K tomu je zapotřebí, aby se rekonstrukci věnovali odborníci a veškeré dílčí činnosti byly sladěny v unikátní celek.