cihla

Výpis příspěvků ke štítku „cihla“

Šílený případ v Olomouci: Muž házel po projíždějících autech cihly, jednu ženu zranil

5. října 2022 10:17

Dvě projíždějící osobní auta podle policie záměrně zasáhl částí cihly a betonové sutě třiačtyřicetiletý muž v Olomouci. Cihlou v prvním voze rozbil zadní okno a zranil spolujezdkyni, v druhém vozidle vyvázla posádka bez zranění. Muže ze Šumperska policisté záhy dopadli. Kriminalisté jej obvinili z pokusu těžkého ublížení na zdraví, poškození cizí věci a výtržnictví. Výtržník skončil ve vazbě, informovala olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

21. srpna 2022 09:29

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.

Emilku a Drahušku pohřbily domy z vepřovic, vzpomíná žena na sousedky z Troubek

10. července 2022 15:41

Na děsivé zvuky, které doprovázely zkázu hroutících se domů, vzpomínají v hanáckých Troubkách jako na „strašidelné džuchy“. Při povodni v červenci 1997 tady domky z nepálené hlíny padaly také v ulicích K Záložně a Vrbí. „Tam bydlela sousedka Emilka a vedle v domku Drahuška. A jak to bortilo, to byly teda džuchy,“ ukazuje do dvora 85letá Jarmila Smolková. Obě sousedky zahynuly v přívalové vlně pod troskami domů. Záplavy v Troubkách nepřežilo devět lidí, poslední oběť zemřela 10. července 1997.

Proměna starší nemovitosti v pohodlné a stylové bydlení

19. června 2021 10:19

Základem zdařilé proměny starší nemovitosti v pohodlné a stylové bydlení v sobě skrývá mnoho příprav, propočtů, práce i času. Jedná se o souhru jednotlivých kroků. Rozsáhlé stavební práce i drobné úkony musí tvořit dokonalou symbiózu, kde na konci tohoto unikátního projektu bude stát vysněný dům sladěný do posledního detailu. V takovém domě pak majitel může prožít ještě mnoho harmonických chvil.

Sladěním všech dílčích činností při rekonstrukci domu vznikne úžasné dílo

17. června 2021 12:07

Můj dům, můj hrad. Přísloví, ve kterém se pravda skrývá stejně jako na dně sklenice s vínem. Rekonstrukce staršího domu je nezbytná. Veškeré opravy a renovace všech důležitých částí domu, jako jsou např. střecha, okna či fasáda, jsou důležité. Stejně tak je ale v zájmu všech, aby se majitelé nově opraveného domu ve svém sídle cítili opravdu dobře. Mělo by docházet k harmonii mezi funkčností designem. K tomu je zapotřebí, aby se rekonstrukci věnovali odborníci a veškeré dílčí činnosti byly sladěny v unikátní celek.