Z gentlemana sexuálním agresorem. Ženu zachránil před pádem, pak se ji pokusil znásilnit

Z džentlmena sexuálním násilníkem. Tak by se dal jednoduše popsat případ, který rozplétají pražští detektivové. A potřebují pomoc. Hledají totiž muže, který nejdřív jedné ženě pomohl a pak se ji pokusil znásilnit.

Celý velmi zvláštní příběh se začal odehrávat na pražském Jižním Městě v Brandlově ulici. Žena vycházela z prodejny potravin. Na schodech ale zaškobrtla a před pádem ji zachránil neznámý muž. Aby se mu odvděčila pozvala ho domů na kávu.

Záběry z kamery zachycují celou cestu, jak jde muž se ženou do bytu. Jenomže pozvání na kávu se následně zvrtlo. „Podezřelý srazil poškozenou na zem, kde se ji pokusil znásilnit. To se mu nepovedlo zřejmě proto, že se žena aktivně bránila a volala o pomoc. Do pokoje přišel její invalidní manžel. Toho se pachatel zalekl a z místa utekl,“ popsal mluvčí Policie ČR Jan Daněk.

Napadenou ještě okradl

Kamery pak muže natočily ještě při jeho odchodu z domu. V bytě napadené ženě zřejmě ještě něco ukradl. V rukou toho totiž nesl víc, než když přicházel. „Kriminalisté momentálně případ prověřují jako podezření ze znásilnění, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až 10 let vězení,“ dodal Daněk.

Pokud hledaného muže poznáváte, volejte linku 158 nebo se ozvěte do redakce Krimi zpráv.

Tagy: