reklama

Hrdina: Američan z hořícího auta vytáhl zraněného řidiče a zachránil mu život

Velké hrdinství projevil muž, který při jízdě do práce zahlédl nehodu na dálnici v americkém státě Massachusetts. Neváhal, okamžitě zastavil a přispěchal na pomoc. Z hořícího auta vytáhl zraněného řidiče, který jen díky němu nehodu přežil.

reklama

Po havárii explodovaly pneumatiky a auto začalo hořet. Když Greg Budgell zahlédl hořící auto ve škarpě, ihned zastavil a rozeběhl se k němu. Řidič utrpěl takové zranění, že by se sám z vozu nedostal. S Budgellovou pomocí se mu to podařilo na poslední chvíli, než auto zcela pohltily plameny.

K tématu

„Řekl mi, že má v pořádku jen jednu ruku. Proto jsem ho táhl jen za ni, i když to nebyl nejlepší způsob, jak někoho dostat z auta. Já jsem mu řekl, že musí okamžitě ven, protože auto vyletí do povětří,“ popsal Budgell dramatický moment.

V autě byl ještě jeden zraněný člověk, kterému pomohl jiný řidič, který u nehody zastavil. „Cítil jsem ten žár. Jeho spolujezdec úplně šílel, jak moc se chtěl dostat ven,“ uvedl Budgell.

Gregovo hrdinství zachytila kamera a zachránce věří, že by svou statečnost projevil znovu. „Samozřejmě se cítím dobře. Viděl jsem lidi v nouzi a prostě jsem jim musel pomoct,“ dodal.

Řidič havarovaného automobilu pravděpodobně za volantem usnul. V současné době je už po operaci a je vděčný neznámému zachránci, o němž hovoří jako o svém andělovi.

Další hlavní zprávy

Nehody

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

Na pražské Kampě sjel v pondělí pozdě večer do Vltavy automobil, ve kterém byl zřejmě jeden člověk. Hasiči ho z řeky vytáhli a došlo i na oživování. Uvedl to v pondělí mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči na Twitteru později informovali, že nalezli a z Vltavy vyprostili i vozidlo. Nikdo další v něm nebyl.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama