CNN Prima News pneumatika

pneumatika

Výpis příspěvků ke štítku „pneumatika“

Neřídí se kalendářem, ale počasím. Češi s přezutím aut otálejí, někteří raději nejezdí

27. listopadu 2022 08:11

Čeští motoristé letos s přezouváním na zimní pneumatiky otálejí více než loni. Na zimní pneumatiky zatím přezulo zhruba 80 procent řidičů, kteří sezónní gumy využívají. Loni to na konci listopadu bylo téměř 90 procent. Vyplývá to z údajů sítě Louda Auto. Zároveň firma odhaduje, že až třetina tuzemských řidičů nepřezouvá vůbec a s autem v případě sněžení nebo náledí nevyjíždí.

Zavřít, až zčerná. Lidé zuří kvůli muži, který v Praze provrtával kola ukrajinských aut

12. září 2022 10:44

Kriminalisté zadrželi muže, který vrtákem zničil 35 pneumatik u aut zaparkovaných v Praze 8 a 9. Informovala o tom Policie ČR s tím, že všechny vozy měly ukrajinské značky. Muže stíhají pro trestný čin poškození cizí věci spáchaný na věci někoho jiného pro jeho národnost, za což mu v krajním případě hrozí i několikaleté vězení.

Militantní odpůrci SUV mají novou zbraň. Vozy eliminují v provozu, majitelům nechávají vzkaz

7. září 2022 00:47

Klimatičtí aktivisté bojují proti rozšiřování údajně neekologických aut typu SUV už několik let, nyní ale přikročili k razantnějšími postupu. Evropskými státy se totiž nyní rychle šíří mor v podobě vypouštění kol vozů této kategorie. Za čelními skly nechávají aktivisté po úspěšném zákroku na pneumatice vzkaz poučující majitele o nesmyslnosti a amorálnosti jeho vozu. Možnosti postihu jsou mizivé.

Připravte se na zdražování, varují výrobci pneumatik. Cena za kus poroste i o stokoruny

16. dubna 2022 09:40

Nedostatek pneumatik výrazně ovlivní jejich ceny. Jejich výrobci a prodejci varují, že by se lidé měli připravit na zdražování. Chybí a zdražují totiž suroviny pro jejich výrobu a několik velkých firem navíc zavřelo své továrny v Rusku, odkud na evropský trh část pneumatik putovala. V průměru mohou pneumatiky na podzim stát až o stovky korun více než dnes.