CNN Prima News pneumatika

pneumatika

Výpis příspěvků ke štítku „pneumatika“

Polští farmáři při protestech pálili pneumatiky i vlajky EU. Po střetech s policií jsou ranění

Několik polských policistů utrpělo zranění při střetech s demonstrujícími zemědělci poblíž sídla parlamentu ve Varšavě, tucet lidí bylo zadrženo, uvedla varšavská policie. Polští farmáři ve středu demonstrovali v hlavním městě proti klimatické politice Evropské unie a proti dovozu levnějších zemědělských produktů z Ukrajiny. Protestující podle médií zapálili pneumatiky, vlajky EU i rakev s nápisem Rolník. Střety s policií začaly už před úřadem premiéra, následovaly potyčky před Sejmem, sídlem dolní komory parlamentu. Středeční protest podle agentury AP provázely dosud největší násilnosti.

Na D1 u Prahy hořel kamion. Dálnice byla neprůjezdná v obou směrech

Aktualizováno

Dálnici D1 na 26. kilometru ve směru na Prahu v pátek odpoledne zablokoval požár kamionu v odstavném pruhu. Zhruba po hodině a půl se podařilo obnovit provoz jedním pruhem. Asi 20 minut byla dálnice uzavřena také ve směru na Brno. Auto převáželo prázdné obaly, událost se obešla bez zranění. Na místě zasahovali hasiči, po 15:15 požár lokalizovali, dál se nešířil. Vyplývá to z informací mluvčí policie a hasičů.

Já nakupuju, ty hlídáš. Češi jezdí do Polska kvůli obavám z propíchaných pneumatik v týmech

Češi nakupující za hranicemi se obávají vandalských útoků, mnozí z nich proto na parkovištích polských supermarketů hlídkují okolo svých aut. Na vozy s českými poznávacími značkami se totiž v posledních dnech zaměřoval neznámý pachatel, který jim propichoval pneumatiky. Hlídky u dotčených supermarketů posílila také polská policie. Více ale zatím udělat nemůže.

Na skládce pneumatik u Borovan zuřil požár. Oheň mohl někdo založit úmyslně, říká starosta

Aktualizováno

Po požáru skládky pneumatik ve firmě na jejich recyklaci v Borovanech na Českobudějovicku stále zasahují hasiči. Požár, který vypukl v noci na čtvrtek, způsobil škodu 60 milionů korun. Následky ohně na místě, kde nadále platí třetí stupeň požárního poplachu, likvidovalo v pátek ráno pět desítek hasičů. Na sítích o tom informoval mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý. Starosta Borovan Vít Fialka (Pro Borovansko) nabádá firmy ve městě a v okolí, aby zvýšily ostrahu svých objektů. Nelze vyloučit, že oheň úmyslně někdo založil, řekl v pátek.