Běhal s nožem a zabarikádoval se nábytkem. Na pražském Břevnově zasahovala policie

Pražští policisté v pátek krátce po poledni přijali oznámení, že v ulici Jílkova na pražském Břevnově pobíhá po bytě muž s nožem v ruce. Dotyčný také křičel a choval se abnormálně. Muže následně policisté zadrželi. Informovala o tom Policie na svých webových stránkách.

Když na místo dorazily policejní hlídky, zjistily, že se muž (44) uzamkl v jednom z bytů. Policistům se s dotyčným podařilo navázat kontakt a snažili se zjistit příčinu jeho chování. Přítomen byl podle Policie ČR také vyjednavač i kriminalisté, muž ale odmítal mluvit s kýmkoliv jiným než s příslušníky Útvaru rychlého nasazení (URNA). Podezřelý na policisty také křičel, že je zabije.

„V Jílkově ulici na Břevnově jsme od 13h řešili barikádovou situaci. Muže, který po domě běhal s nožem v ruce a pak se schoval v bytě, policisté po násilném vstupu již zadrželi. Na místě byl také vyjednavač a prvosledové hlídky,“ napsali v pátek odpoledne policisté na svém twitterovém účtu.

Na místo následně přijeli policisté z oddělení hlídkové služby, místního oddělení, z pohotovostní motorizované jednotky, speciální pořádkové jednoty, zásahové jednoty, vyjednavač a kriminalisté. S mužem se kriminalisté nejprve snažili vyjednávat, následně ale museli pomoci policisté ze zásahové jednotky, kteří provedli násilný vstup do bytu a použili zásahové výbušky.

Vniknutí do bytu jim ale komplikovaly barikády z nábytku, kterými se podezřelý pokoušel zatarasit vstup. Policistům se ale po chvíli za použití donucovacích prostředků podařilo muže zadržet. „Ty vo*e, vy jste z URNY? Vždyť já jsem vás čekal celou dobu do p*dele,“ hulákal při zadržení muž.

Tagy:
policie Policie ČR duševní poruchy Břevnov krimi zásahová jednotka Praha zásah policie agresor URNA útvar rychlého nasazení Policie České republiky Útvar rychlého nasazení