reklama

Běhal s nožem a zabarikádoval se nábytkem. Na pražském Břevnově zasahovala policie

Jeden z nožů nalezených v bytě. (Ilustrační foto)
Zdroj: Policie ČR

Pražští policisté v pátek krátce po poledni přijali oznámení, že v ulici Jílkova na pražském Břevnově pobíhá po bytě muž s nožem v ruce. Dotyčný také křičel a choval se abnormálně. Muže následně policisté zadrželi. Informovala o tom Policie na svých webových stránkách.

reklama

Když na místo dorazily policejní hlídky, zjistily, že se muž (44) uzamkl v jednom z bytů. Policistům se s dotyčným podařilo navázat kontakt a snažili se zjistit příčinu jeho chování. Přítomen byl podle Policie ČR také vyjednavač i kriminalisté, muž ale odmítal mluvit s kýmkoliv jiným než s příslušníky Útvaru rychlého nasazení (URNA). Podezřelý na policisty také křičel, že je zabije.

Policisté museli provést násilný vstup do bytu, kde se zabarikádoval podezřelý muž.

Policisté museli provést násilný vstup do bytu, kde se zabarikádoval podezřelý muž. Pro zabarikádovaného muže, který před tím běhal po chodbě domu s nožem v ruce, si došla zásahovka pražské policie. Muž pak skončil v psychiatrické léčebně. https://www.policie.cz/clanek/barikadova-situace.aspx

Posted by Policie České republiky on Saturday, February 20, 2021

„V Jílkově ulici na Břevnově jsme od 13h řešili barikádovou situaci. Muže, který po domě běhal s nožem v ruce a pak se schoval v bytě, policisté po násilném vstupu již zadrželi. Na místě byl také vyjednavač a prvosledové hlídky,“ napsali v pátek odpoledne policisté na svém twitterovém účtu.

Na místo následně přijeli policisté z oddělení hlídkové služby, místního oddělení, z pohotovostní motorizované jednotky, speciální pořádkové jednoty, zásahové jednoty, vyjednavač a kriminalisté. S mužem se kriminalisté nejprve snažili vyjednávat, následně ale museli pomoci policisté ze zásahové jednotky, kteří provedli násilný vstup do bytu a použili zásahové výbušky.

Vniknutí do bytu jim ale komplikovaly barikády z nábytku, kterými se podezřelý pokoušel zatarasit vstup. Policistům se ale po chvíli za použití donucovacích prostředků podařilo muže zadržet. „Ty vo*e, vy jste z URNY? Vždyť já jsem vás čekal celou dobu do p*dele,“ hulákal při zadržení muž.

Jeden z nožů nalezených v bytě.
Jeden z nožů nalezených v bytě.
Zdroj: Policie ČR

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, míní epidemiolog IKEM a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal. Ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové v televizi CNN Prima NEWS spolu s dalšími odborníky varoval před slabými opatřeními, kvůli kterým se za tři týdny rozvolňovat nebude. Například podle epidemiologa Rastislava Maďara je potřeba dostat se pod tisíc nakažených denně, aby se mohlo rozvolňovat. Odborníci volají po přísném lockdownu.

Koronavirus

Když nebudete testovat zaměstnance, můžeme vaši firmu zavřít, varuje Havlíček

Když nebudete testovat zaměstnance, můžeme vaši firmu zavřít, varuje Havlíček

Podniky, které nebudou testovat své zaměstnance minimálně jednou týdně, čekají velké pokuty a případně může dojít i k jejich zavření. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS o tom informoval ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO). Vláda podle jeho slov nechce nikoho šikanovat, ale je třeba zajistit dodržovaní nastavených pravidel v boji proti koronaviru.

Jak dvě žáby na prameni. Jedna sedí na Hradě, druhá ve Strakovce, říká Pekarová
Doping v bývalé NDR: Byl jsem jako pokusný králík, říká zneužitý rekreační sportovec
Odešel z Ferrari a vyčistil garáž. Vettel prodal italské skvosty v hodnotě 120 milionů
reklama
reklama
Od best in covid až po Bergamo. Jak politici komentovali uplynulý rok s koronavirem

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou
Další články
reklama
reklama