reklama

Běhal s nožem a zabarikádoval se nábytkem. Na pražském Břevnově zasahovala policie

Pražští policisté v pátek krátce po poledni přijali oznámení, že v ulici Jílkova na pražském Břevnově pobíhá po bytě muž s nožem v ruce. Dotyčný také křičel a choval se abnormálně. Muže následně policisté zadrželi. Informovala o tom Policie na svých webových stránkách.

reklama

Když na místo dorazily policejní hlídky, zjistily, že se muž (44) uzamkl v jednom z bytů. Policistům se s dotyčným podařilo navázat kontakt a snažili se zjistit příčinu jeho chování. Přítomen byl podle Policie ČR také vyjednavač i kriminalisté, muž ale odmítal mluvit s kýmkoliv jiným než s příslušníky Útvaru rychlého nasazení (URNA). Podezřelý na policisty také křičel, že je zabije.

„V Jílkově ulici na Břevnově jsme od 13h řešili barikádovou situaci. Muže, který po domě běhal s nožem v ruce a pak se schoval v bytě, policisté po násilném vstupu již zadrželi. Na místě byl také vyjednavač a prvosledové hlídky,“ napsali v pátek odpoledne policisté na svém twitterovém účtu.

Na místo následně přijeli policisté z oddělení hlídkové služby, místního oddělení, z pohotovostní motorizované jednotky, speciální pořádkové jednoty, zásahové jednoty, vyjednavač a kriminalisté. S mužem se kriminalisté nejprve snažili vyjednávat, následně ale museli pomoci policisté ze zásahové jednotky, kteří provedli násilný vstup do bytu a použili zásahové výbušky.

Vniknutí do bytu jim ale komplikovaly barikády z nábytku, kterými se podezřelý pokoušel zatarasit vstup. Policistům se ale po chvíli za použití donucovacích prostředků podařilo muže zadržet. „Ty vo*e, vy jste z URNY? Vždyť já jsem vás čekal celou dobu do p*dele,“ hulákal při zadržení muž.

Tagy:

Hlavní zprávy

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama