reklama
CNN Prima News duševní poruchy

duševní poruchy

Výpis příspěvků ke štítku „duševní poruchy“

Nesmál se, nehrál si, nemluvil. Autismus se u Davídka projevil brzy, vzpomíná maminka

2. dubna 2021 07:33

Davídek se narodil jako zcela zdravé dítě. Problémy na sebe nedaly dlouho čekat. Od narození byl velice plačtivé a nespavé dítě. Vyvíjel se pomaleji než jeho vrstevníci a choval se velmi zvláště. Osmnáctiměsíční prohlídka, která zahrnovala i speciální dotazník, odhalila poruchu autistického spektra (PAS). Odborníci poukazují na důležitost tohoto screeningu, protože čím dříve se PAS odhalí, tím dříve je možné s dítětem začít pracovat.

Rodina z Filipín měla dceru pět let věznit v kleci. Dívka trpěla halucinacemi

17. ledna 2021 22:26

Devětadvacetiletá žena žila se svou rodinou na Filipínách a toužila stát se profesionální modelkou. V roce 2014 jí ale lékaři diagnostikovali psychotickou depresi. Protože se její stav zhoršoval, postavila jí rodina v domě klec a držela ji tam po dobu pěti let, jak uvedl pro média rodinný přítel. Prý to její příbuzní dělali proto, aby si nemocná neublížila. O případu informoval britský web The Sun.

Vražda na Kladensku: Nejhorší věci dělají ti, kdo nemají duševní poruchu, míní odborník

9. listopadu 2020 18:51

V obci Líský na Kladensku vraždil zřejmě muž, který nakonec sám spáchal sebevraždu. Podle odborníků však nemusel být pachatel psychicky narušený. Policie zasahovala kvůli střelbě v obci Líský v sobotu. Poté, co zásahová jednotka vnikla do jednoho z domů, našla uvnitř tři mrtvé – muže, který pracoval u Vězeňské služby, jeho partnerku a její matku.

reklama