reklama

Muž vyhrožoval, že podřeže a vyhodí kojence z okna. Policie ho obvinila

Pět hodin vyjednávali členové speciální zásahové jednotky v Sezemicích na Pardubicku se čtyřiadvacetiletým mužem, který vyhrožoval vyhozením několikatýdenního kojence z okna ve druhém patře domu. Když nedošlo k dohodě, policisté do domu vstoupili a muže zadrželi. Kojence si převzali do péče zdravotníci. Muž je obviněný z trestných činů braní rukojmí a násilí proti úřední osobě.

reklama

Matka malého dítěte zalarmovala policii, protože ji muž nechtěl pustit do bytu ke kojenci. Navíc odmítal komunikovat a po členech vyjednávacího týmu házel nádobí, nože, nebo je poléval vínem z okna. Své výhrůžky několikrát vygradoval tím, že se s dítětem v náručí nakláněl z okna. Jednou dokonce sám vylezl na parapet okna, kde vrávoral.

Policie ze zásahu uvolnila několik videí a zvukovou stopu z části vyjednávání. „Já vám to říkám naposledy. Buď půjde moje matka nahoru a zakouříme si tady v okně a všechno bude v pořádku, anebo vezmu sebe a toto smradlavé uječené dítě, podřežu ho a vyhodím ho ven,“ křičí na nahrávce muž.

Z nahrávky je patrné, že muž je pod vlivem alkoholu. „Napětí a strach o miminko se na místě mezi přítomnými byly obrovské. O to větší byla následně úleva, když ze dveří bytového domu vyšel jeden policista zásahové jednotky s plačícím kojencem v náručí,“ sdělila mluvčí policie Markéta Janovská.

Muž skončil ve vazbě. Policie ho následně obvinila z držení rukojmí a násilí proti úřední osobě.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

„Matematika je bohužel neúprosná. Pokud za středu přibude 14 tisíc nakažených, znamená to, že za 10 dní bude v jeden den potřebovat nově hospitalizaci 560–700 lidí,“ napsal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru. Podpořil tak slova premiéra Andreje Babiše (ANO), který v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS předpovídal dokonce 15 tisíc nově infikovaných covidem-19. Všemu napovídají čísla zveřejněná ke středeční 18. hodině, kdy přibylo 8 840 případů.

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
Nebýt Schumachera v Mercedesu, neměl by teď Hamilton tolik vítězství, myslí si Enge
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama