reklama

Muži, který střelbou zahnal útočícího staforda, nehrozí postih. Majiteli psa ano

Podle policie použil muž, který se minulý měsíc v Nebílovech na Plzeňsku snažil střelbou z legální pistole zabránit útoku stafordšírského teriéra na svoji matku, zbraň v krajní nouzi. Žádný postih mu tak nehrozí, informoval web Novinky.cz.

reklama

Volně pobíhající zvíře se vrhlo na chodkyni, která držela v náručí malého psa. Její syn několika výstřely staforda zahnal. „Dospěli jsme k závěru, že muž použil zbraň v krajní nouzi. Neporušil tak žádný předpis,“ řekla portálu policejní mluvčí Ivana Jelínková.

K tématu

Dodala, že policie naopak poslala k přestupkové komisi majitele staforda. „Jednak zvíře řádně nezajistil, navíc porušil vyhlášku obce o zákazu volně pobíhajících psů,“ vysvětlila Jelínková.

Rodina byla v Nebílovech na výletě

Rodina, na kterou pes zaútočil, byla v Nebílovech na výletě. Když procházela kolem domů, pes prý seskočil ze zdi domu a vrhl se na ženu. Ta ztratila rovnováhu a upadla. Její syn, který pracuje u městské policie, se snažil zvíře zastrašit střelbou z pistole, kterou měl u sebe. Pes v reakci na výstřely utekl pryč.

Žena utrpěla odřeniny a drobné pohmožděniny. Nikomu dalšímu se nic nestalo. Celý incident, který trval jen několik vteřin, natočila kamera z vozidla projíždějícího řidiče.

„Střelec nejdříve zkoušel maminku krýt vlastním tělem a stát mezi ní a psem, následně odehnat psa kopem, a když ani to nepomohlo, vytáhl zbraň, našel bezpečné místo, kam vystřelit, a vystřelil, aby nemusel psa zabíjet,“ uvedl pracovník firmy Kops, která video zveřejnila.

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Jen do práce, na nákup a do přírody. Vláda omezuje pohyb na veřejnosti

Jen do práce, na nákup a do přírody. Vláda omezuje pohyb na veřejnosti

Od čtvrtka budou moct Češi pouze na nákup, do práce a domu. Vláda rozhodla o omezení pohybu i o uzavření maloobchodů a služeb. To vše platí od čtvrtečního rána od 6:00 až do 3. listopadu. Výjimku mají prodejny základního sortimentu. Velkoobchod bude bez omezení. Opatření proti koronaviru z posledních týdnů totiž zatím nefungují, a vláda tak musela přistoupit k dalším, řekl na mimořádné tiskové konferenci ve středu premiér Andrej Babiš. Zároveň se omluvil za to, že lidem tím znepříjemnil život.

Koronavirus

Bavorsko chce zavést povinné testy pro pendlery, dotknou se především Česka a Rakouska

Bavorsko chce zavést povinné testy pro pendlery, dotknou se především Česka a Rakouska

Bavorsko chce zavést povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v zahraničí. V zemském sněmu to oznámil bavorský premiér Markus Söder. Opatření, které má podle něj zabránit uzavření hranic, se podle agentury DPA dotkne především pendlerů z Česka a Rakouska. Napříště budou muset předkládat negativní test na koronavirus jednou týdně. Kdy začne opatření platit, zatím není jasné.

reklama
Havlíček: Zavřeným firmám stát zaplatí plné mzdy. COVID nájemné bude i pro další obory
Prymula povolí ligové zápasy za podmínky pravidelného testování. Termín ale nesdělil
reklama
reklama
Šéf krizového štábu Hamáček má pozitivní test na koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Jak mohou vypadat vyznamenání během pandemie? Prymula jde znovu za Zemanem
Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít
Poslanci chtějí rozšířit okruh osob, které mají mít nárok na příspěvek 500 Kč
Deset let od exemplárních trestů pro žháře: Popálená Natálka má pořád v očích hrůzu
Další články
reklama
reklama