reklama

Na D8 se převrátil kamion. Obézní řidič zůstal uvězněn v kabině, do akce museli hasiči

Nehoda kamionu ve středu v noci zablokovala jeden pruh dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem. Řidiči museli z auta pomáhat hasiči, a to přesto, že byl při vědomí a nebyl ani zraněný. Dostat se ven svépomocí mu totiž nedovolovala jeho hmotnost.

reklama

Řidič se nevěnoval řízení, narazil do svodidel a převrátil kamion na bok. „Po příjezdu na místo se jednotka snažila vyprostit řidiče vozidla, který díky své váze nemohl opustit vozidlo normální cestou,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Břicho muži nedovolilo vylézt dveřmi, a tak hasičům nezbylo nic jiného, než popadnout speciální pilky a odříznout čelní sklo kamionu, aby mohl řidič kypré postavy ven z vozu.

Jiná cesta než dveřmi není až tak neobvyklá – hasiči volí cestu přes čelní sklo ve většině případů, kdy se kamion převrátí na bok. „Pro řidiče je to bezpečnější, protože nemusí lézt po sedačkách a následně slézat po žebříku,“ vysvětlil velitel zásahu Jaroslav Hon.

Přední sklo jako nouzový východ

Na jedněch dveřích kamion leží a druhé jsou opravdu vysoko. Hrozí, že by se šofér mohl při šplhání například pořezat o rozbité věci uvnitř kamionu nebo spadnout z vrchu převrácené kabiny. Čelní sklo se navíc při převrácení kamionu skoro vždycky rozbije, a tak už je škoda minimální.

„Havárie se obešla bez zranění šestapadesátiletého řidiče, u kterého následně policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem,“ doplnila Schneeweissová.

Padlý kamion nadělal dost problémů těm, kteří chtěli dálnici opustit na devátém kilometru. Ke sjezdu se kvůli nehodě nebylo možné dostat, a tak řidiči museli sjet až na Velvary a zajeli si 18 kilometrů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama