reklama

Na D8 se převrátil kamion. Obézní řidič zůstal uvězněn v kabině, do akce museli hasiči

Nehoda kamionu ve středu v noci zablokovala jeden pruh dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem. Řidiči museli z auta pomáhat hasiči, a to přesto, že byl při vědomí a nebyl ani zraněný. Dostat se ven svépomocí mu totiž nedovolovala jeho hmotnost.

reklama

Řidič se nevěnoval řízení, narazil do svodidel a převrátil kamion na bok. „Po příjezdu na místo se jednotka snažila vyprostit řidiče vozidla, který díky své váze nemohl opustit vozidlo normální cestou,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Břicho muži nedovolilo vylézt dveřmi, a tak hasičům nezbylo nic jiného, než popadnout speciální pilky a odříznout čelní sklo kamionu, aby mohl řidič kypré postavy ven z vozu.

Jiná cesta než dveřmi není až tak neobvyklá – hasiči volí cestu přes čelní sklo ve většině případů, kdy se kamion převrátí na bok. „Pro řidiče je to bezpečnější, protože nemusí lézt po sedačkách a následně slézat po žebříku,“ vysvětlil velitel zásahu Jaroslav Hon.

Přední sklo jako nouzový východ

Na jedněch dveřích kamion leží a druhé jsou opravdu vysoko. Hrozí, že by se šofér mohl při šplhání například pořezat o rozbité věci uvnitř kamionu nebo spadnout z vrchu převrácené kabiny. Čelní sklo se navíc při převrácení kamionu skoro vždycky rozbije, a tak už je škoda minimální.

„Havárie se obešla bez zranění šestapadesátiletého řidiče, u kterého následně policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem,“ doplnila Schneeweissová.

Padlý kamion nadělal dost problémů těm, kteří chtěli dálnici opustit na devátém kilometru. Ke sjezdu se kvůli nehodě nebylo možné dostat, a tak řidiči museli sjet až na Velvary a zajeli si 18 kilometrů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama