CNN Prima News obezita

obezita

Výpis příspěvků ke štítku „obezita“

Lékařka radí: Kolik a jakých tekutin máme vypít, abychom se vyhnuli nadváze?

18. září 2022 06:38

Obezitou trpí v České republice stále více lidí a tento vzestupný trend se bohužel nevyhýbá ani dětem a mladistvým. Kromě pohybu a zdravého stravování hraje významnou roli také pitný režim. Kolik tekutin bychom měli denně vypít, abychom se „propili“ k lepší postavě a jaké jsou nejčastější dietní chyby? Oslovili jsme lékařku z Centra pro poruchy metabolismu a výživy Taťánu Staňkovou.

Těžká váha v akci: Putin nasazuje obézního generála Pavla, zvládne pět jídel a litr vodky

27. června 2022 09:23

Ukrajinci od vypuknutí války eliminovali už více než deset ruských generálů. I kvůli tomu Vladimiru Putinovi podle zahraničních zdrojů docházejí kvalitní velitelé, které by na frontu poslal. Sahat proto údajně musí i do skupiny druhořadých generálů. Mezi nimi prý na frontu míří i generál Pavel, který má rád vodku a za poslední roky výrazně přibral.

Covidové restrikce mohou za generaci obézních dětí s psychickými problémy, míní experti

9. února 2022 21:46

Ne covid, ale restrikce. Ty zanechaly na dětech nemalé dopady a situace je velmi vážná, shodli se v pořadu 360° předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání Klára Šimáčková Laurenčíková a dětský obezitolog Zlatko Marinov. Podle nich se zvyšuje počet školáků, kteří trpí psychickými problémy, i těch, kteří zápasí s obezitou.

Jak během vánočních svátků nepřibrat? Lahůdky si odpírat nemusíte, tvrdí obezitologové

24. prosince 2021 08:20

Vánoce jsou tady a většina lidí si je nedokáže představit bez dobrého jídla. Jenže právě s tím často přibydou i kila. Nutriční poradci i trenéři proto každoročně doporučují si dávat pozor na míru. Na jednu stranu není nutné si pokrmy úplně odepřít, na stranu druhou je na místě přispět svému zdraví alespoň delší procházkou. Pakliže má dojít na alkohol, není od věci dát přednost nízkokalorickým nápojům – třeba suchému bílému vínu.

Obézní lidé jsou semeništěm viru. Kvůli tuku covid hůře zvládají, tvrdí výzkum

11. prosince 2021 10:12

Vysoký krevní tlak, ztížené dýchání nebo cukrovka – to jsou časté neduhy, se kterými se potýkají obézní lidé a které přispívají k tomu, že tito lidé hůře zvládají covid. Podle nové studie to ale nemusí být hlavní důvod. Vědci totiž přišli na to, že koronavirus rád napadá samotné tukové buňky, ve kterých se pak množí.

Infektolog: Odpůrci očkování hrozí smrtí mně i vnoučatům. To si nedovolila ani mafie

1. listopadu 2021 06:39

Slovenští odpůrci očkování jdou až tak daleko, že hrozí smrtí i nejbližším blízkým odborníků. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká infektolog Vladimír Krčméry, který je sám častým terčem tzv. antivaxerů. Známý odborník na tropické nemoci podle svých slov zažil italskou mafii či po něm stříleli v Africe a na Haiti, ale tohle je pro něj zcela nová úroveň.