reklama
CNN Prima News obezita

obezita

Výpis příspěvků ke štítku „obezita“

Infektolog: Odpůrci očkování hrozí smrtí mně i vnoučatům. To si nedovolila ani mafie

1. listopadu 2021 06:39

Slovenští odpůrci očkování jdou až tak daleko, že hrozí smrtí i nejbližším blízkým odborníků. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká infektolog Vladimír Krčméry, který je sám častým terčem tzv. antivaxerů. Známý odborník na tropické nemoci podle svých slov zažil italskou mafii či po něm stříleli v Africe a na Haiti, ale tohle je pro něj zcela nová úroveň.

Má vaše dítě neustálou žízeň a počůrává se? Může jít o důsledek cukrovky

12. září 2021 20:21

Pětileté Aničce byla před necelým rokem diagnostikovaná cukrovka prvního typu. Tento typ diabetu se v naprosté většině objevuje v dětském věku. Jedná se o nevyléčitelné onemocnění, kvůli kterému jsou pacienti celoživotně závislí na inzulinu. Jak se diabetes u dětí projevuje a s jakým omezením musí nemocní žít? Přečtěte si příběh malé Aničky, který vypráví její maminka, a rozhovor s lékařkou z diabetologické ambulance.

Zemřela hvězda pořadu o hubnutí. Gina ve 30 letech vážila přes 250 kilo a nemohla se hýbat

6. srpna 2021 22:33

Američtí diváci znali Ginu Krasleyovou z pořadů Můj život s 600 librami. Jako nová účastnice programu pro hubnutí se v roce 2020 představila v epizodě s prozřetelným názvem „Gině běží čas“. Příčinu smrti její rodina neuvedla, před nedávnou dobou však 30letá žena na sociálních sítích sdílela informaci, že má zdravotní potíže. Před svým skonem vážila přes 250 kilo.

Až třetina Čechů za poslední rok přibrala. Obezita je ohrožuje na zdraví

27. června 2021 05:51

V uplynulém roce téměř třetina dospělých Čechů přibrala. Ručička na váze se posunula směrem dopředu i u mnoha dětí, které ztratily kroužky, pravidelný školní režim a trávily více času doma. Lidé omezili pohyb a zvýšili energetický přísun včetně alkoholických nápojů. Jak zhubnout nabraná kila a hlavně jak si váhu udržet? Redakce CNN Prima NEWS se na to zeptala odborníků z pacientské organizace STOBklub, která pomáhá lidem s nadváhou a obezitou.

Nejtlustější dítě světa zhublo přes sto kilo. Teď ho trápí povislá kůže po celém těle

22. června 2021 06:02

Indonéský chlapec Arya Permana byl před lety označen za nejtlustější dítě na světě. V roce 2016, kdy mu bylo deset let, vážil téměř 200 kilogramů. Po pěti letech se jeho stav výrazně zlepšil, zhubl více než polovinu své váhy a denně cvičí. Přesto na svůj věk stále trpí nadváhou. Navíc ho trápí povislá kůže po celém těle.

Děti během pandemie přibraly i 15 kilo. Lékař radí, jak z bludného kruhu obezity ven

9. června 2021 11:16

Až 15 kilogramů nad doporučenou váhu přibrali někteří školáci během pandemie koronaviru. Lékaři tak častěji řeší problémy s nadváhou či obezitou u dětí. Před pandemií mělo podle statistik nadváhu každé čtvrté dítě v Česku, každé sedmé se potýkalo s obezitou. Bez prezenční výuky ve školách, bez kroužků a většiny pohybových aktivit, které omezila opatření proti šíření koronaviru, se situace ještě zhoršila. Novinářům to ve středu sdělil primář dětského oddělení z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Jan Boženský.

reklama