reklama

Na dálnici málem srazili aligátora. S jeho záchranou pomohly i krůtí sendviče

V americké Louisianě zachránili manželé aligátora poté, co si ho včas všimli na rušné silnici, kam se zatoulal. Do bezpečí ho pak pomáhali dostat nejen profesionálové, ale také mnoho řidičů. V záchranné akci pomohly i krůtí sendviče.

reklama

Výlet, na který se nezapomíná. Tak hodnotí neobvyklý zážitek rodina, která našla při cestě domů na silnici aligátora. „Bylo to dost neuvěřitelné. Moje děti o tom pořád mluví a neustále si o tom vyprávějí vtipy,“ popsala zachránkyně aligátora Amanda Carterová.

Zvíře málem přejeli. Rozvaleného aligátora uprostřed cesty zahlédli na poslední chvíli. „Manžel si myslel, že vidí na silnici pneumatiku. Když jsme přijeli blíž, všiml si, že je to opravdu velký aligátor. Musel strhnout volant, aby ho minul,“ pokračovala Carterová.

Pomoc krůtích sendvičů

Amanda s manželem se rozhodli zastavit a zvířeti pomoci. Museli být ale velmi opatrní. Aligátor nepatřil zrovna k nejmenším. „Řekla bych, že měřil tak deset až dvanáct stop (tři až tři a půl metru – pozn. red.). Byl obrovský,“ vysvětlila zachránkyně.

Její manžel se snažil aligátora nasměrovat ze silnice. Zastavovali i další lidé, aby mu pomohli. Na místo přijela také policie, aby řídila dopravu. Muži se pokoušeli aligátorovi zakrýt oči kusem látky, aby měli větší šanci odtáhnout ho do bezpečí. To se jim ale nepodařilo.

Rozhodli se proto zabavit ho krůtími sendviči, než dorazí odchytová služba. „Přijeli a podařilo se jim dát mu kolem krku laso. Dostali ho z dálnice a on si šel vesele po svých,“ dodala Carterová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama