Na Dušičky lidé vzpomínali na zesnulé celebrity. Hroby Gotta i Šafránkové byly plné svíček

Na Dušičky vzpomínají lidé především na své blízké. Často si ale připomenou i známé osobnosti, které nás opustily. Hroby slavných tak v tento čas zdobí stovky svíček. Nejvíce jich planulo na hrobě zlatého slavíka Karla Gotta.

„Na pražských Malvazinkách je úplné bezvětří, a tak tu hoří snad všechny svíčky, atmosféra je tu díky tomu až kouzelná,“ popsala z místa reportérka CNN Prima NEWS Daniela Révai. Hrob Karla Gotta zakryly věnce a svíčky. „Počítala jsem je, je jich tu minimálně dvě stě. Lidé na mistra vzpomínají,“ dodala.

Lidé nezapomněli ani na blížící se Vánoce a u jeho náhrobku ozdobili vánoční stromeček srdíčky a andělíčky. Od smrti Karla Gotta uplynuly dva roky a je vidět, že lidé přicházejí nejen na Dušičky, ale během celého roku. A to z Čech i ze Slovenska.

Na pražských Malvazinkách má hrob ale i další řada známých osobností. Například zpěvačka Eva Pilarová. I místo jejího odpočinku září svíčkami a květinami. Zpěvačka zemřela loni v březnu, lidé na ni v dušičkový den přicházeli zavzpomínat už od rána.

Na stejném místě má hrob i zpěvák Daniel Nekonečný. Miloval žlutou barvu, a tak také vypadá jeho hrob – jeho náhrobek svítí už na dálku. Hrob zpěvačky Ivety Bartošové na rozdíl od jiných slavných zesnulých v obložení svíček a květin není. I na něm je ale vidět, že lidé vzpomínají. Podobně to vypadá i u hrobu skladatele Karla Svobody.

Nezapomenutelná Popelka Libuška Šafránková našla místo posledního odpočinku v rodném Brně-Židenicích – její hrob je v obložení svíček, květin a kamínků s nápisy. Václav Havel je pochován na pražských Olšanech a i u hrobu bývalého českého prezidenta lidé v den památky zesnulých vzpomínali.

Tagy: