reklama

Škoda, že se toho nedožil Gott, dojala se u metálu Bohdalová. Co na medaili řekl Vágner?

Královna českého filmu Jiřina Bohdalová dostane nejvyšší řád od prezidenta. Sice až 1. ledna, ale to jí nebrání v tom, radovat se z vyznamenání už teď. Herečka si ale také posteskla, že je škoda, že na předávání s ní nepůjde ten, kdo by si to nejvíce zasloužil.

reklama

„Bylo to velké překvapení, protože je to tak vysoké (ocenění), že se přes to až nedohlídne. První reakce ale byla, že je škoda, že se předávání nedožil Karel Gott. Myslela jsem na něj, že on tenhle pocit nezažije,“ smutnila herečka.

Jiřina Bohdalová dostala vyznamenání od prezidenta už v roce 2013, a to medaili Za zásluhy I. stupně. Teď bude mít první dáma české kinematografie doma řád nejvyšší.

Oceněn byl i hudebník Karel Vágner. Producent a skladatel celý život spolupracoval hlavně s Hanou Zagorovou. Na kontě má desítky hitů a teď si k životním úspěchům přidá i medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění. „Pro mě to bylo překvapení, velice si toho vážím, třeba si to i zasloužím,“ reagoval Vágner a odkazoval na práci se Zagorovu.

I on ale připustil, že ocenění si zaslouží především Karel Gott. „Kdo jiný než on. Stejně si do konce života budu myslet, že to byl mimozemšťan, který nám měl ukázat, jak se má žít v naší branži. Nebude mít konkurenci,“ dodal Vágner.

In memoriam ocenil Řádem bílého lva za zásluhy v hospodářské oblasti prezident také podnikatele Petra Kellnera, který letos na jaře nepřežil pád vrtulníku na Aljašce, a režiséra Františka Filipa, který je podepsán pod mnoha populárními seriály jako jsou Chalupáři nebo F. L. Věk. Jediným vyznamenaným sportovcem je letos dvojnásobný olympijský vítěz, judista Lukáš Krpálek.

Slavnostní ceremoniál předání státních vyznamenání by se měl odehrát na Pražském hradě kvůli prezidentově nemoci netradičně na Nový rok.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Mráz a teploty pod nulou koncem týdne vystřídá oteplení. Přetrvá až do vánočních svátků?

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech včetně vánočních svátků se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níže. Na Facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama