reklama

Na jiné jsem příliš slabý, vysvětloval muž, který v Brně přepadal a okrádal seniory

Odřeniny, pohmožděniny, nalomené články prstů, tržné rány a bezpochyby také šrámy na duši. To jsou následky čtyř loupeží, kterých se v červenci a srpnu na seniorech v Brně dopustil mnohokrát trestaný čtyřiačtyřicetiletý recidivista. Útoky na straší lidi vysvětloval tím, že si vzhledem ke své tělesné konstituci musí vybírat slabší oběti.

reklama

Muž ve finanční nouzi si vyhlédl zranitelné oběti a vytrhával jim tašky. Dvakrát zaútočil v Brně-Komíně, jednou ve Starém Lískovici a Králově Poli. Nejmladší oběti bylo 76, nejstarší 88 let. Senioři přišli o hotovost, dokumenty, platební karty či klíče.

Kriminalisté krátce po poslední loupeži zjistili, že je muž na cestě do Znojma za příbuznými. „Na autobusovém nádraží ve Znojmě tak už na muže čekalo policejní vozidlo, které ho obratem dopravilo k výslechu a do cely. Nyní je obviněný ve vazbě, za loupeže mu hrozí až desetiletý trest,“ uvedl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Muž se kromě toho zodpovídá z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Na svědomí má i přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Převážel totiž auto známému do servisu s vysloveným zákazem řízení motorových vozidel – řidičský průkaz navíc nikdy nevlastnil. Trestnou činnost se snažil omluvit tím, že ho jako recidivistu nikdo nechce zaměstnat a peníze na jídlo sehnat musí,“ dodal Šváb.

Výčet řádění nenapravitelného recidivisty nemusí být ještě konečný. Kriminalisté proto vyzývají občany, kteří obdobné případy nenahlásili, aby tak učinili prostřednictvím linky 158.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik
Historie

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik

Otázka, kterou si pravidelně pokládají historici i česká veřejnost – ubránilo by se Československo silám nacistického Německa? Podle vojenského historika Eduarda Stehlíka by Adolf Hitler určitě vyhrál, tuzemští vojáci by se ale dokázali bránit několik týdnů. Pro CNN Prima NEWS ale dodal, že jde o irelevantní otázku, jelikož by se Československo v případě agrese zvenku pochopitelně bránilo. Takovou možnost ale nakonec ani nedostalo – nikdo nezaútočil.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama