reklama
CNN Prima News senioři

senioři

Výpis příspěvků ke štítku „senioři“

Vláda motivuje slovenské důchodce: Necháte se naočkovat? Dostanete přes 12 tisíc

1. prosince 2021 20:19

Slovenská vláda ve středu schválila návrh zákona, na jehož základě má stát motivovat seniory k očkování proti onemocnění COVID-19 poukázkami v hodnotě 500 eur (12 750 korun) na úhradu různých služeb. Ministerstvo financí odhadlo, že v pětimilionové zemi tuto možnost využije milion lidí. Vládní koalice neměla ke zmíněnému návrhu, který ještě posoudí parlament, jednotný postoj. Slovensko se v EU řadí k zemím s nejnižším podílem naočkovaného obyvatelstva.

Lidé starší 60 let mohou na třetí dávku už po pěti měsících. Registrace začne v pondělí

28. listopadu 2021 18:42

Lidé nad 60 let a chronicky nemocní se budou od pondělí moct registrovat k třetí dávce vakcíny proti covidu, když u nich uplynulo pět měsíců od druhého očkování. Původně se měla možnost otevřít 1. prosince. Končící premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji.

Dostál o covidu: Lidé by si měli určit, komu se i v rámci rodiny vyhýbat

19. listopadu 2021 22:42

Právník a expert Pirátů na zdravotnictví Ondřej Dostál se znovu pustil do vlády kvůli protiepidemickým opatřením, která mají limitovat především nevakcinovanou část populace. Sám by byl pro povinné očkování, což by se ale prý mělo týkat jen určitých rizikových skupin. „Lidé by si měli určit, komu se i v rámci rodiny vyhýbat. Takto musíme přimět domácnosti, aby se chovaly spontánně. To nelze vynutit vládní intervencí,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chtěla vídat vnoučata, nesměla se naočkovat. Příbuzní vydírali svou babičku, ta zemřela

19. listopadu 2021 16:20

Pandemie covidu a postoj k očkování nerozděluje jen společnost, ale i rodiny. Obětí rodinného nátlaku se stala i 70letá žena, která chtěla vídat svá vnoučata. Rodina jí proto zakázala očkování. Příběh měl tragický konec – a není jediný. Organizace, které pomáhají seniorům, řeší takových případů celou řadu. Rodiny podle bezplatné linky seniorů tlačí na seniory v obou směrech – očkovat i neočkovat. Senioři se právem obávají narušení vztahů v rodinách.

Imunolog: Když necháme po světě běhat očkované, kteří šíří infekci, čísla budou stoupat

17. listopadu 2021 12:46

Rekordní počet evidovaných případů covidu za úterý je podle imunologa Jiřího Šinkory výsledkem chybného rozdělování společnosti na očkované a neočkované. „Vím o desítkách očkovaných, kteří jsou v karanténě nebo mají pozitivní PCR test. Myslí si, že jsou sterilní nebo neinfekční, a virus přenášejí dál. To byla asi největší chyba,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Osmašedesátiletý senior se nevrátil z výletu. Na Trutnovsku po něm pátrají desítky lidí

6. listopadu 2021 12:02

Desítky lidí od pátku pátrají na Trutnovsku po seniorovi z Prahy. Osmašedesátiletý Martin Luska, který je na rekreačním pobytu v obci Rudník, v části Javorník, odešel v pátek dopoledne na výlet a dosud se nevrátil. Policie po něm pátrá od pátečního večera, informovala v sobotu dopoledne mluvčí policie Šárka Pižlová. Podle ní by se měl do pátrání zapojit také vrtulník s termovizí.

Zbytečné utrpení. Budeme ztrácet nejbližší, mrtvých budou desetitisíce, varuje analytik

4. listopadu 2021 19:34

Skokový nárůst infekcí koronavirem i hospitalizací v nemocnicích může přinést černé scénáře. Hrozí, že v následujícím půlroce v České republice zemře na variantu delta+ až 15 tisíc lidí, napsal autor knihy Konec prokrastinace a influencer Petr Ludwig. Dodal, že dezinformace jsou mor horší než samotný covid, a vyzval lidi na sociálních sítích, aby se nechali očkovat.

Nové zálohy za energie jsou pro seniory likvidační. Odbornice radí, jak postupovat

3. listopadu 2021 07:40

Konec Bohemia Energy ovlivnil životy statisíců lidí. Mezi nejpostiženější skupinu patří senioři, pro které je výše nových záloh často likvidační. Staří lidé si navíc často ani neuvědomují, že existují možnosti, jak nepříjemnou situaci zmírnit. Důležité je domluvit se s novým dodavatelem, mají také nárok na příspěvek na bydlení, říká Aneta Mundok Nitschová z organizace Život 90. Co dál seniorům radí?

reklama