CNN Prima News senioři

senioři

Výpis příspěvků ke štítku „senioři“

PŘEHLEDNĚ: Nadělte na Vánoce dvojí radost. Jak potěšit děti, seniory nebo zvířata v nouzi?

23. listopadu 2022 15:36

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé již přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, které mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.

Na mítinku Nerudové: Nepotřebujeme na Hradě dalšího starce. Líbí se nám vstřícnost k LGBT

13. listopadu 2022 10:31

Názory ekonomky Danuše Nerudové většina lidí donedávna neznala. Přesto bývalá rektorka Mendelovy univerzity podle průzkumů i bookmakerů patří do trojice favoritů prezidentské volby. Jak umí mluvit s voliči a opravdu lidem imponuje coby „česká Čaputová“? CNN Prima NEWS to zjišťovala mezi účastníky besedy v Rakovníku.

Detaily hororu v Postřelmově: Mladík útok připravoval, dědečka bodal nožem do hlavy a krku

4. listopadu 2022 11:36
Aktualizováno

Policie obvinila devatenáctiletého mladíka z pokusu dvojnásobné vraždy seniorů v Postřelmově na Šumpersku. Šlo o vnuka jednoho z napadených. Oba muže napadl vojenským nožem, utrpěli bodnořezná poranění. Dvaasedmdesátiletý dědeček pachatele utrpěl těžká zranění a je stále udržován v umělém spánku. Mladík si podle kriminalistů čin dopředu naplánoval. Po motivu policisté pátrají, nevylučují ani duševní onemocnění pachatele, které bude předmětem znaleckého zkoumání, řekl v pátek novinářům šéf odboru obecné kriminality Jan Lisický. Mluvčí šumperského soudu René Braun odpoledne sdělil, že soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby.

Spoléhat se s důchody na stát rozhodně nelze. Začněte investovat co nejdřív, radí odborník

19. října 2022 22:31

Současný důchodový systém je neudržitelný. Proto je potřeba nespoléhat se pouze na stát a vytvořit si pro důstojný život v důchodu vlastní investiční portfolio, říká Roman Koděra, zástupce ředitele privátního bankovnictví J&T Banky. Chování české společnosti na finančních trzích se podle něj mezi generacemi liší. Zároveň konstatoval, že většina starších lidí se díky úsporám se současnou krizí vypořádat zvládne.

Jde o život. Počet Čechů s demencí prudce roste, jak včas odhalit příznaky zákeřné nemoci?

21. září 2022 20:09

Česká populace čelí epidemii Alzheimerovy choroby. Počet pacientů s různými typy demence dlouhodobě roste, dvakrát častěji zasahuje ženy v pokročilém věku. Klíčová je prevence a včasné odhalení nemoci, lékařská péče je ale v České republice nerovnoměrná a roztříštěná. Na neveselou skutečnost upozornili lékaři během tiskové konference ke Světovému dni Alzheimerovy choroby, který připadá na 21. září.