reklama
CNN Prima News senioři

senioři

Výpis příspěvků ke štítku „senioři“

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Dejte praktikům 5000 korun za každého, koho přesvědčí k očkování, navrhuje Válek

Jedno z hlavních témat posledních dnů je motivace pro ty, kteří se ještě stále očkování obávají. Odborníci se shodují, že velkým problémem jsou dosud neočkovaní senioři nad 60 let. Poslanec TOP 09 Vlastimil Válek odhaduje jejich počet až na 600 tisíc. Řešením by podle něj bylo, kdyby ve velkém očkovali praktici, kteří své pacienty znají. Za každého, koho k očkování přemluví, by mohli dostat odměnu. Třeba až 5 000 korun.

Hořejší: Neočkovaní pečovatelé v domovech seniorů? Skandální, mělo by to být povinné

Je skandální, že někteří pečovatelé z domovů důchodců odmítají očkování proti koronaviru. Přitom pracují na místě, kde se nacházejí v úzkém kontaktu lidé z nejrizikovějších skupin obyvatel, tvrdí imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. V tomto kontextu by mělo být očkování povinné nebo vynutitelné, stejně jako speciální zkoušky v jiných zaměstnáních, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

reklama