CNN Prima News Znojmo

Znojmo

Výpis příspěvků ke štítku „Znojmo“

Opilec ujížděl policii, v autě vezl děti. Jde do vězení, krajská soudkyně ale chtěla vyšší trest

26. ledna 2023 10:57

Nezodpovědný muž, který řídil opilý, v autě vezl dvě děti a nakonec ujížděl strážníkům ve Znojmě, půjde na pět let do vězení. Rozhodl o tom odvolací senát Krajského soudu v Brně. Divoká honička se odehrála před třemi lety, kdy se strážníci pokusili zkontrolovat šoféra osobáku. Jenže ten místo toho šlápl na plyn a snažil se zmizet.

Nejen šťastné a veselé. Kriminalisté musí řešit nejzávažnější vraždy i o Vánocích

24. prosince 2022 23:06

Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. Zároveň ale platí, že zlo nikdy nespí, a tak i během vánočních svátků lidé páchají trestnou činnost. Příkladem je brutální vražda servírky či případ muže, který sekerou zabil svého bratra a s jeho tělem následně spal v pokoji. Jaké jsou nejbrutálnější vánoční vraždy v Česku?

Neušetřil ani psa. Za vraždu své matky a jejího druha půjde mladý muž na 16 let za mříže

17. srpna 2022 13:53

Za vraždu matky a jejího druha Krajský soud v Brně potrestal ve středu mladého muže ze Znojma 16 lety vězení a uložil mu také zabezpečovací detenci. Činu se dopustil loni 22. prosince po předchozí rozepři. Třiadvacetiletý muž využil možnost prohlásit, že se cítí vinen, a soud jeho prohlášení viny uznal. Nebylo tak nutné provádět zevrubné dokazování, soud se kvůli výměře trestu zabýval hlavně mužovým duševním stavem. Podle znalkyň není duševně nemocný, ale má těžkou poruchu osobnosti. Rozsudek je pravomocný, státní zástupce i odsouzený se vzdali práva na odvolání.

Elektromobilita si hledá cestu do služeb pro města a obce

30. května 2022 10:30

Elektromobilitě je věnováno v posledních letech hodně pozornosti. Technika poháněná elektřinou se začíná prosazovat i v oblasti služeb pro města a obce. „V rámci tohoto trendu naše firma pořizuje techniku a stroje, které ve městech pracují ekologicky a potichu. Tak, aby to bylo pro občany efektivní a pohodlné,“ vysvětluje Pavel Tomášek, generální ředitel firem FCC v ČR, lídra v oblasti nakládání s odpady a zajišťování komunálních služeb.

Nedostatek strážníků vyřešilo Znojmo po svém. Přechody u škol hlídají penzisté ve vestách

28. května 2022 18:52

Jihomoravské Znojmo trápí nedostatek strážníků. Čtyřicítka mužů prý na veškerou činnost městu nestačí. Vedení městské policie se ale se situací vypořádalo po svém. Na bezpečnost dětí v okolí základních škol dohlížejí penzisté. Absolvují rychlokurz a jdou do akce. Za hodinu dozoru u přechodu si vydělají 120 korun.

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

13. května 2022 08:15

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

Rozjetý vlak na přejezdu u Znojma smetl traktor. Jako zázrakem se nikdo nezranil

14. dubna 2022 18:12

Traktorista na Znojemsku ve čtvrtek dopoledne vjel přímo pod rozjetý vlak, i když svítila červená. Na policejním webu o nehodě informoval mluvčí David Chaloupka. Událost se obešla bez zranění. Ve vlaku nebyli žádní cestující. Ani strojvůdce, který před nárazem podle policie intenzivně brzdil, není zraněný. Děsivou nehodu zachytila bezpečnostní kamera.