reklama

Kopance do hlavy a rány pěstmi. Na Mostecku útočí dětské gangy, vybírají si vrstevníky

Nadávky, vyhrožování, ale i rány pěstí a kopance. To je podle obyvatel Litvínova realita posledních dní. Nezletilí agresoři tam podle svědků napadají své vrstevníky. Naposledy si mělo osm kluků ve věku od 13 do 17 let vybrat třináctiletého chlapce. Jeho otec popsal útok před kamerou CNN Prima NEWS.

reklama

V Litvínově 28. září odpoledne si podle otce třináctiletého chlapce parta nezletilých jeho syna odchytla u tamního potoka, vytvořila kolem něj hlouček a tři z nich se do něj surově opřeli. „Osm mladistvých, zřejmě nepřizpůsobivých, ho tady v podstatě drželo násilím, protože neměl šanci utéct. Pět jich hlídalo, jeden stál po levici, druhý uprostřed, třetí po pravici,“ popsal situaci otec napadeného chlapce Simon de Fant.

Padaly prý rány pěstí i kopání mířené hlavně na obličej. Vše měl doprovázet křik jednoho z útočníků. Hoch prý fyzický i psychický teror musel snášet asi půl hodiny. „Případem se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení Litvínov a věc šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití,“ sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Bojí se o napadení mluvit

Útok na chlapce prý nebyl zdaleka ojedinělý. Podobných případů se podle rodičů na Mostecku odehrává celá řada. Děti se ale většinou o napadení bojí mluvit. „Kluk se mi dva dny vyhýbal tím, že když procházel, otáčel hlavu. Až za dva dny mi jeho nevlastní brácha řekl, že ho napadli. Ukázal mi rty. Měl tam obrovskou modřinu, byly nateklé a hlavně měl rozsekané vnitřní části úst. Celou dobu, co ho mlátili, jenom odplivával krev,“ doplnil de Fant.

Podobné útoky na děti na Mostecku se měly odehrávat už v minulosti. „Je to tak třináct let zpátky, co mi syn, který byl v Janově u kamaráda, přišel zmlácený,“ prozradila CNN Prima NEWS paní Dana.

Chování bez následků

Podle rodičů napadených chlapců je problém hlavně v zákonech a rodinách dětí. Mladiství ani jejich rodiče podle nich za agresi vůči ostatním nečekají žádné následky. „Můj rodičovský úkol je vychovat dítě tak, aby bylo prospěšné pro společnost. Jestliže to tito lidé nedělají, musí být nějaký zákon, který je za to potrestá,“ má jasno de Fant.

„Agrese se projevuje nejvíce u dětí nebo adolescentů, kteří sami doma měli chudé emoční zázemí, nebo byli dokonce zanedbáváni, sami byli i fyzicky týráni či toho byli svědkem,“ vysvětlila psycholožka Marie Funke.

Podle psychologů by v případě, že děti v rodině nezískají vlastní morální hodnoty, měly přijít následky v podobně trestu, aby si to, jak se říká, příště rozmyslely.

Tagy:

Hlavní zprávy

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

reklama