CNN Prima News psycholog

psycholog

Výpis příspěvků ke štítku „psycholog“

Tragédie v Čakovicích: Zavražděné dítě mělo být ještě v kočárku. Psycholog nastínil motiv

28. listopadu 2022 17:01

Policisté stále vyšetřují nález tří mrtvých lidí v pražských Čakovicích. Podle informací Krimi zpráv měl muž zastřelit své dítě, kterému bylo jen několik měsíců, a ženu a poté zbraň otočit proti sobě. Motiv zatím není znám. Psycholog oslovený redakcí CNN Prima NEWS je ale přesvědčený o tom, že muž vraždil ze žárlivosti.

Sehnat psychologa je v Česku téměř nemožné. Odbornice radí, jak nejlépe postupovat

19. listopadu 2022 17:56

Sehnat psychologa je v Česku téměř nemožné. Podle prezidentky České psychologické komory Ireny Wagnerové jde o nejhorší situaci od konce druhé světové války. Lidem radí apelovat na pojišťovny, aby jim se zajištěním péče pomohly. Ty ale odborníkovi přijetí pacienta nemohou nařídit. V některých případech může podle Wagnerové být řešením vyhledání psychologa, který pracuje jako OSVČ.

Lékařka Stehlíková o Babišovi: V soutěži ve lhaní by byl mistrem světa. Trpí nenažraností

16. září 2022 16:51

Pokud by existovala soutěž ve lhaní, byl by expremiér Andrej Babiš (ANO) mistrem světa, napsala lékařka Džamila Stehlíková. Reagovala tak na slova advokáta Eduarda Bruny, který obhajoval bývalého předsedu vlády u soudu v kauze Čapí hnízdo. Podle něj by totiž měl naopak Andrej Babiš mladší podstoupit vyšetření psychologem, aby si ověřil, zda netrpí třeba lhavostí. „Taková je někdy prognóza,“ konstatoval Bruna při odchodu ze soudní síně.

Covid a válka na Ukrajině zvýšily riziko sebevražd. Muži ji páchají čtyřikrát častěji než ženy

10. září 2022 21:10

Lidé v časech covidu a války na Ukrajině častěji propadají úzkostem a depresím, jak je to ale se sebevraždami? Zvýšil se v těžkém období i počet pokusů o ukončení života vlastní rukou? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisují Alexandr Kasal a Laura Bechyňová z Národního ústavu duševního zdraví, kteří k tématu dobrovolného odchodu ze světa spustili specializovaný web. Symbolicky 10. září, tedy ve Světový den předcházení sebevražd.