reklama
CNN Prima News psycholog

psycholog

Výpis příspěvků ke štítku „psycholog“

Chtěl, aby trpěla, protože ji nemohl mít. Odborníci analyzují dopisy vraha s kyselinou

Vražda nebyla náhoda. Jiří D. si všechno dlouho a pečlivě plánoval a pak překročil čáru. Alespoň to si myslí psychiatrička Džamila Stehlíková, která analyzovala milostné dopisy vraha své kolegyni z firmy Aero Vodochody z roku 2014, kterou poleptal kyselinou. Stejný muž v úterý zastřelil zaměstnankyni pracovního úřadu na Praze 2. Podle psychologa Jeronýma Klimeše trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezadrželi, stal by se z něj sériový vrah. Odborníci se shodli, že byl při příčetný a uvědomoval si, co dělá.

Vrazilas mi kudlu do zad. Jiří D. psal své oběti dopisy, ze kterých mrazí

„O tomto mailu nebude nikdy nikdo vědět, v zájmu své vlastní bezpečnosti jej nikomu neposílej,“ psal před sedmi lety útočník Jiří D. své bývalé kolegyni z firmy Aero Vodochody, kterou poleptal kyselinou. Tyto dopisy má CNN Prima NEWS k dispozici. Plyne z nich, že do ženy byl zamilovaný. V úterý zastřelil pracovnici úřadu práce na Praze 2 a vedl si seznam dalších obětí, kterým se chtěl pomstít. Podle psychologa Jeronýma Klimeše útočník trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezatkli, stal by se z něj sériový vrah.

Syndrom vyhoření není jen únava. Člověk přestane „cítit“, varuje psycholog

Syndrom vyhoření není jen stále častěji – a někdy nepřesně – užívaný termín, který by odrážel osobní nechuť k práci. Že jde o závažný problém, dokládá i fakt, že Světová zdravotnická organizace ho zařadila na seznam nemocí. Syndromem vyhoření se tedy oficiálně zabývají lékaři a jeho léčbu by měly hradit i pojišťovny. Podle psychologa Dalibora Špoka to odráží fakt, že přibývá lidí, kteří jím trpí. Nejde totiž o prostou únavu nebo simulování, řekl v pořadu Nový den CNN Prima NEWS.

Exkluzivně: Masakr v kazaňské škole ukazuje naši zranitelnost, říká ruský expert

Úterní střelba ozbrojeného útočníka ve škole v Kazani v ruském Tatarstánu si vyžádala devět obětí na životě a 23 zraněných. Pachatelem je devatenáctiletý mladík, který se na masakr předem připravil. Podle psychologa Kirilla Chlomova je ruské prostředí agresivní, a mládež tak agresi více toleruje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS také kritizuje nepřipravenost sociálního systému.

reklama