reklama

Ubodal ho chladnokrevně a bez jediného slova. Policie má podezřelého z vraždy Amesse

Policie v souvislosti s vraždou britského poslance Davida Amesse drží ve vazbě syna exporadce somálského premiéra. Dle vyšetřování měl být tím, kdo zasadil rány nožem do těla politika, Ali Harbin Ali. A to chladnokrevně a bez jediného slova.

reklama

Britská policie při prohledávání třípodlažního domu v luxusní londýnské čtvrti, v níž Ali žije, našla podle The Sun v telefonu údajného útočníka „varovný obsah“.

Vraždu měl prý Ali plánovat přes týden. V kostele na politikově setkání s voliči údajně tvrdil, že se do Leigh-on-Sea, kde k útoku došlo, nedávno přestěhoval. Rány nožem měl do těla poslance zasadit bez jediného slova.

„Jsem otřesený. Ve snu by mne nic takového nenapadlo,“ sdělil otec podezřelého Harbi Ali Kullane k případu, který Britové vyšetřují jako možný teroristický čin.

Sledování extremismu

Britská vláda v souvislosti s tragédií začala řešit, jak podobným situacím předcházet. „Jsou tu praktická opatření. Například to, že se voliči budou na setkání s politiky dopředu rezervovat. Pak třeba kontrola účastníků a míst, kde se akce koná,“ nastínila britská ministryně vnitra Priti Patelová.

Tamní bezpečnostní služba MI5 kvůli hrozbě extremismu sleduje tři tisíce lidí. Ali Harbi Ali na tomto seznamu ale nebyl. Přesto o něm policie mohla vědět. Pachatel byl kdysi součástí vládního seznamu sledujícího možné radikalizované občany.

„Jsme šokovaní. Stále doufáme, že ten, kdo útočil, měl duševní nemoc. A nešlo o radikální islamismus. Ten, kdo to udělal, nemá lidskost,“ uvedl představitel muslimské komunity v Essexu Ruhul Shamsuddin.

Policie možného útočníka bude vyslýchat až do příštího pátku. V Leigh-on-Sea mezitím místní uspořádali bohoslužbu na památku zesnulého poslance.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank
Gaming

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama

Domácí zpravodajství

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama