reklama

Seniorka si na poště vybrala 85 tisíc korun. Zloděj si ji vyhlédl a okradl v supermarketu

Seniorka z Liberce si na poštovní přepážce vybrala 85 tisíc korun. Cestou z pošty ji sledoval zloděj, který ženě obálku s penězi sebral v supermarketu přímo z kabelky. Kamery okamžik krádeže nezachytily.

reklama

Během několika vteřin přišla důchodkyně z Liberce o peníze, které spořila patnáct let. Okradl ji zloděj, který se zřejmě zaměřuje právě na starší ženy. „Kdybych ho potkala, zakroutím mu krkem,“ řekla nazlobeně žena, které zmizelo z kabelky 85 tisíc korun.

Vše začalo na liberecké hlavní poště. Žena si přišla vybrat peníze ze stavebního spoření.

„Musela jsem chvíli čekat, než dali na přepážce celou částku dohromady a pak mi pokladník začal vyplácet peníze. Ještě je přede mnou přepočítával,“ popsala seniorka.

Jen pár okamžiků před tím vstoupil do prostor pošty muž, který si vzal lísteček u vchodu a začal se rozhlížet. „Tam si mě vytipoval, já si dala peníze v obálce do kabelky a vyšla ven. On vyrazil za mnou, na poště si vůbec nic nevyřídil,“ vysvětlila okradená žena.

V tu chvíli si ale ničeho nevšimla, o tom, že ji někdo sledoval, jí řekli až policisté, kteří si později prohlíželi kamerové záznamy.

Zloděj kradl na druhý pokus

Z pošty žena zamířila do suterénu nedalekého obchodního domu, kde je prodejna potravin.

„Ten chlap mě dohonil na eskalátoru, když byl těsně za mnou, tak do mě vrazil. Myslím, že tam mi poprvé zkusil vzít peníze, ale nepovedlo se mu to. Já si jen posunula kabelku z boku dopředu a pokračovala dál a on zase za mnou,“ popsala chování zloděje seniorka.

V obchodě ale zřejmě žena udělala klíčovou chybu. Kabelku i s penězi si totiž položila do nákupního vozíku. „Měla jsem pocit, že ji mám pořád pod kontrolou, že na ni vidím, ale když jsem u pokladny hledala tašku na nákup, zjistila jsem, že je obálka pryč,“ řekla seniorka.

Zloději zřejmě stačila chvilka nepozornosti a byl o pětaosmdesát tisíc bohatší. Na kamerách je vidět, že z obchodního centra spěšně odchází ještě před okradenou ženou a v ruce nese něco, co nápadně připomíná obálku.

Pachatel je zřejmě cizinec

Totožnost zloděje policisté zatím neznají. Zveřejnili záznam s mužem, který se v blízkosti ženy držel od chvíle, kdy peníze převzala, až do doby, kdy o ně přišla. Protože ale kamery nezachytily okamžik, kdy do její kabelky sahá, nazvali ho „důležitým svědkem“.

„Víme, že hovoří velmi dobře česky s výrazným východním přízvukem, jde s největší pravděpodobností o cizince, který zřejmě cestuje po republice veřejnou dopravou a pohybuje se zejména ve větších městech,“ uvedla policejní mluvčí libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová. Lidé by ho mohli poznat podle jeho nápadného exotického zjevu.

Dcera varuje ostatní seniory

Dcera okradené seniorky mezi tím varovala všechny starší lidi, aby neudělali stejnou chybu jako její maminka. „Ona nám vůbec nic neřekla a šla si pro peníze sama. Přitom vůbec nebylo nutné vybírat hotovost, peníze ze stavebního spoření jdou jednoduše převést na účet. Takhle jsme se o tom, dozvěděli, až když nás kontaktovala policie,“ zdůraznila dcera.

Podle policistů by zejména starší lidé neměli větší hotovost vybírat sami, ať už z bankomatu, nebo na přepážce a vždy by s nimi měl jít někdo z rodiny nebo alespoň známý. Pravděpodobnost, že si je vyhlídne podobný zloděj jako seniorku z Liberce, se tím sníží na minimum.

Tagy:

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Herečka Kuklová o zákeřné rakovině: Po vztahu s Pomejem jsem tušila, že nemoc přijde

Míša Kuklová má za sebou těžké období, zhruba před rokem jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Dnes už má ale svoje vnady, které chorobě obětovala, zpět. Od samého začátku byla odhodlaná rakovinu porazit. Přiznává však, že tuto nemoc očekávala. Podle ní za to mohou stresy, které vznikly na základě prvního manželství s Jiřím Pomejem a které se hromadily ještě několik dalších let. Řekla to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

reklama