CNN Prima News pošta

pošta

Výpis příspěvků ke štítku „pošta“

Rakušanův přešlap se starosty: Přejmenujte STAN, zní z opozičních lavic. Kalousek se baví

Nevěřím tomu, že se dá se starosty dohodnout. V souvislosti s rušením poboček České počty to v rozhovoru pro Deník N uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Pro leckoho překvapivý výrok šéfa hnutí STAN se stal předmětem debat na sociálních sítích. Posměšné rýpnutí si neodpustil například bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Členové hnutí ANO žádají přejmenování STAN.

REPORTÁŽ: Neberte nám poštu, prosí 85letý důchodce, Romové z ghetta i studenti z kolejí

Koho nejvíc bolí zavírání pošt? Jsou to celé sociální skupiny. „Nejvíce to odnesou naši důchodci, no a také Romové tam za tratí,“ ukazuje k vyloučené lokalitě vedoucí pošty v ostravských Kunčičkách Hana Byrtusová. „Kam teď budeme chodit pro příspěvky? Do centra? To je padesát korun za autobus,“ rozčilují se Romové. Na druhém konci města zase uzavření pošty poškodí vysokoškoláky. „Jsme služba asi pro pět tisíc vysokoškoláků z kolejí, všem to zkomplikuje život,“ nesouhlasí s uzavřením pobočky „pan poštmistr“ ve Studentské ulici v Ostravě-Porubě.

Rušení pošt? Musel bych být sprostý. Lidé na Plzeňsku se bouří, protestují i koaliční politici

Rušení poboček České pošty pobouřilo část veřejnosti i řadu komunálních politiků z pětikoalice. Například v Plzni tamní hejtman, primátor i starostové městských částí budou usilovat o posunutí termínu reorganizace, aby získali čas na přípravu náhradního řešení. Velkou kritiku vyvolalo rušení poboček i v Břeclavi.

Česká pošta vysvětlila, podle čeho zavírá pobočky. Překvapila nižším počtem zrušených pozic

Česká pošta nadobro zavře 300 svých poboček. Nakonec zruší výrazně méně pracovních míst, než původně předpokládala – místo několika tisíc pozic půjde o 950. Pověřený ředitel České pošty Miroslav Štěpán na tiskové konferenci vysvětlil, podle jaké metodiky probíhal výběr poboček, které budou muset ukončit provoz. Zároveň konstatoval, že fronty na poštách budou nadále, i po redukci míst by je ale měli pracovníci zvládnout. Zrušením poboček chce pošta ušetřit zhruba 700 milionů korun ročně.