CNN Prima News pošta

pošta

Výpis příspěvků ke štítku „pošta“

Knap zvažuje znovu kandidovat na šéfa České pošty. Jak bude podnik šetřit?

12. října 2022 21:48

V následujících letech se bude muset Česká pošta vyrovnat s řadou velkých výzev a zatím není jasné, zda se tak stane za vedení současného generálního ředitele Romana Knapa. Ten před blížícím se výběrovým řízením v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS uvedl, že zvažuje opětovnou kandidaturu. „Byla by to manažerská výzva,“ řekl. Prozradil také, jak podnik bojuje s vysokými cenami energií.

Brutální útok na pošťačku: Ženě se porouchalo auto. Když vystoupila, roztrhali ji psi

31. srpna 2022 09:09

Práce pošťáka ve Spojených státech se začíná stávat rizikovým povoláním. Dokládá to i tragická událost ze severovýchodu Floridy, kde 61letou pošťačku Pamelu Rockovou napadla smečka psů poté, co vylezla z rozbitého vozidla. Na pomoc jí okamžitě přiběhli místní obyvatelé, kteří se snažili zvířata odehnat a zavolali záchranku. Žena nakonec svým zraněním v nemocnici podlehla. Podle Poštovní služby Spojených států jsou ročně napadeny tisíce doručovatelů.

Zagorová měla talent od dětství, dokazuje její báseň z 11 let. Objevili ji v rodné obci

29. srpna 2022 12:12

Hana Zagorová nejen zpívala, ale koketovala také s básnickými múzami a během kariéry otextovala asi stovku písní. Verše psala od dětství a v rodných Petřkovicích na Hlučínsku uchovávají asi její nejranější text určený pro veřejnost. „Někomu přináší dopisy štěstí, / jinému dopisy zase zlo věstí,“ závažně přemítala v básni s názvem Listonoš. „To jí bylo pouhých 11 let, tento text napsala někdy v lednu 1958 u příležitosti otevření petřkovické pošty,“ zjistil kronikář obce.

Vánoční cesta: Za Ježíškem na Boží Dar. Poznejte jeho příběh a předejte mu svá přání

29. listopadu 2021 07:17

Kde bydlí Ježíšek? Zapeklitá otázka, kterou mnozí rodiče mohou od svých dětí slyšet, má poměrně snadnou odpověď, která uspokojí i ty největší zvědavce. Za svůj domov přijal třetí nejmenší město v České republice – Boží Dar. A kdo nevěří, může se do Krušných hor přijet podívat. Ježíšek zde má nejen svou cestu, na které děti poznají Ježíškův příběh a pomocníky, ale i poštu. Víte, kam dopis Ježíškovi zaslat?

Vánoční dárky doručíme včas, slibuje šéf České pošty. A vysvětluje, jak se podnik rozdělí

24. listopadu 2021 07:54

Aby Česká pošta fungovala skutečně efektivně, musí být jasně vidět, kde vznikají ztráty a která část byznysu je zisková. „Do jejího čela jsem nastupoval s tím, že se musí změnit z úřadu na fungující podnik,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS generální ředitel České pošty Roman Knap. Proč loni vytvořila obří ztrátu? Proč se podnik rozdělí na dva subjekty? A jak je Česká pošta připravena na předvánoční nápor?

Nad dvěma lupiči spadla klec. Policie dopadla podezřelé z přepadení banky a pošty

10. listopadu 2021 14:17

Policie výrazně postoupila v dvou navzájem nesouvisejících případech loupeže. Policisté dopadli muže, který je podezřelý z toho, že na konci října přepadl bankovní pobočku v Teplicích. Na Českolipsku zase kriminalisté chytli muže, který měl vyloupit pobočku České pošty na Českolipsku. V obou případech pachatelé vyhrožovali střelnou zbraní.