reklama

Drama v centru Zlína: Opilý muž ohrožoval lidi pistolí, zadrželi ho strážníci

Minuty hrůzy prožilo v pondělí večer ve Zlíně několik rodičů a dětí, na které údajně mířil pistolí opilý muž. Pětačtyřicetiletého agresora zpacifikovali až přivolaní strážníci. Hájil se tím, že chtěl pouze zastrašit dva podezřelé mladíky.

reklama

Poklidnou předvánoční atmosféru panující na přilehlém náměstí narušili okolo osmnácté hodiny vyděšení lidé, kteří procházející strážníky upozornili na ozbrojeného muže. Ten prý v nedaleké budově mířil pistolí na rodiče s dětmi.

„Strážníci vstoupili dovnitř objektu, spatřili muže, který držel krátkou střelnou zbraň a tou mířil do prostoru, odkud vycházeli rodiče s dětmi z tanečního kroužku. Dotyčného vyzvali, aby upustil od svého protiprávního jednání. Na to muž reagoval tím, že se otočil a namířil pistoli přímo na strážníky, zareagoval až na druhou výzvu,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík a dodal, že vůči muži byly použity donucovací prostředky.

Zadržený pětačtyřicetiletý muž byl zjevně opilý, a tak skončil na záchytce. Podle policie nadýchal téměř dvě a půl promile. Kriminalisté následně zjistili, že v budově pracuje jako ostraha. Zbraň, kterou údajně ohrožoval vyděšené rodiče s dětmi, byla ve skutečnosti plynová pistole. Ta je na první pohled nerozeznatelná od skutečné.

Státní policie ale celý incident podává trochu jinak. Podle jejich vyšetřování prý opilý muž nemířil na rodiče s dětmi, ale na dva jedenadvacetileté mladíky. „Dva mladí muži se přišli do budovy najíst, pětačtyřicetiletý muž je chtěl z budovy vykázat, proto na ně namířil plynovou zbraň,“ popsala mluvčí Policie ČR Monika Kozumplíková s tím, že osmkrát trestanému muži sdělili kriminalisté podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za který mu hrozí trest až na dva roky vězení.

Na koho opilý muž ve skutečnosti mířil, tak musí objasnit pokračující výslechy. Kriminalisty zároveň bude zajímat, jak je možné, že člen ostrahy budovy byl na pracovišti pod vlivem alkoholu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami
Školství

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama