reklama

Na Sokolovsku byla odhalena pěstírna konopí. Drogy by se prodaly za milion korun

Západočeští policisté odhalili letos zatím největší pěstírnu marihuany. V jedné z obcí na Sokolovsku měl cizinec pěstovat tisíce rostlin konopí. Vybavení měl podle policistů na velmi profesionální úrovni. Část drog byla pravděpodobně určena pro německý trh s narkotiky.

reklama

Zásahem speciální pořádkové jednotky skončilo několikaměsíční sledování pěstírny marihuany u obce Krásno na Sokolovsku. Policisté do budovy vtrhli začátkem tohoto týdne. Uvnitř našli přes dva a půl tisíce rostlin v různém stádiu – od sazenic až po ty těsně před sklizní.

K tématu

„Bylo zajištěno kompletní vybavení zmiňované indoorové pěstírny, dále několik kilogramů sušiny konopí a také finanční prostředky ve výši několik set tisíc korun,“ sdělil CNN Prima NEWS mluvčí Policie ČR Jakub Kopřiva.

Muži hrozí deset let vězení

Pěstírna marihuany byla na místě, kde by ji asi jen málokdo čekal, a sice v opuštěné kancelářské budově, uprostřed areálu, kde sídlí několik výrobních firem. Pracovnice sousední firmy sdělila, že do areálu přijížděl jen jeden Němec, a to jen jednou za čtrnáct dní či měsíc. A právě tohoto muže policisté přímo na místě zadrželi. Podle dokladů byl ale cizincem i v sousedním Německu, odkud jezdil. Původem je totiž z Moldavska.

„Dvaačtyřicetiletého cizince jsme obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními a omamnými látkami a jedy,“ dodal mluvčí Policie ČR. Obviněný muž skončil ve vazbě, hrozí mu desetiletý trest.

Policisté odhadují hodnotu zabavené drogy na zhruba milion korun. To ale platí pouze v případě, že by ji muž prodal na českém drogovém trhu. Vypěstovaná marihuana ale byla s největší pravděpodobností určená pro uživatele v sousedním Německu. Tam by se její cena mohla vyšplhat až na tři miliony korun.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama