reklama

Na Sokolovsku byla odhalena pěstírna konopí. Drogy by se prodaly za milion korun

Západočeští policisté odhalili letos zatím největší pěstírnu marihuany. V jedné z obcí na Sokolovsku měl cizinec pěstovat tisíce rostlin konopí. Vybavení měl podle policistů na velmi profesionální úrovni. Část drog byla pravděpodobně určena pro německý trh s narkotiky.

reklama

Zásahem speciální pořádkové jednotky skončilo několikaměsíční sledování pěstírny marihuany u obce Krásno na Sokolovsku. Policisté do budovy vtrhli začátkem tohoto týdne. Uvnitř našli přes dva a půl tisíce rostlin v různém stádiu – od sazenic až po ty těsně před sklizní.

„Bylo zajištěno kompletní vybavení zmiňované indoorové pěstírny, dále několik kilogramů sušiny konopí a také finanční prostředky ve výši několik set tisíc korun,“ sdělil CNN Prima NEWS mluvčí Policie ČR Jakub Kopřiva.

Muži hrozí deset let vězení

Pěstírna marihuany byla na místě, kde by ji asi jen málokdo čekal, a sice v opuštěné kancelářské budově, uprostřed areálu, kde sídlí několik výrobních firem. Pracovnice sousední firmy sdělila, že do areálu přijížděl jen jeden Němec, a to jen jednou za čtrnáct dní či měsíc. A právě tohoto muže policisté přímo na místě zadrželi. Podle dokladů byl ale cizincem i v sousedním Německu, odkud jezdil. Původem je totiž z Moldavska.

„Dvaačtyřicetiletého cizince jsme obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními a omamnými látkami a jedy,“ dodal mluvčí Policie ČR. Obviněný muž skončil ve vazbě, hrozí mu desetiletý trest.

Policisté odhadují hodnotu zabavené drogy na zhruba milion korun. To ale platí pouze v případě, že by ji muž prodal na českém drogovém trhu. Vypěstovaná marihuana ale byla s největší pravděpodobností určená pro uživatele v sousedním Německu. Tam by se její cena mohla vyšplhat až na tři miliony korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem
Slovensko

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem

Přinese velmi drsná očkovací kampaň v Česku kýžený průlom? To se teprve uvidí, ale na Slovensku by podle všeho nezabrala. Říká to tamní expert Jakub Kuvik, který se podílel na tvorbě té slovenské. Podle něj jsou vizuály s drastickými záběry pacientů z nemocnic neúčinné. Sám pak říká, že pro slovenskou kampaň bylo v plánu zapojit i filmové hvězdy jako Arnold Schwarzenegger nebo Chuck Norris.

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama