CNN Prima News pěstírna

pěstírna

Výpis příspěvků ke štítku „pěstírna“

Brněnská nemocnice má vlastní pěstírnu konopí. Je na utajeném místě, slouží k výzkumu

21. července 2021 22:59

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně zahájila tříměsíční zkušební provoz experimentální pěstírny konopí. Stala se prvním zdravotnickým zařízením v České republice, které bude léčebné konopí pěstovat. Rostliny budou sloužit pro výzkum, později by je zařízení chtělo po splnění všech legislativních norem užít v praxi. Novinářům to řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Češi nakupovali drogy na darknetu. Celníci zabavili 750 tisíc v kryptoměně Ethereum

3. února 2021 20:24

Ostravští celníci mají za sebou úspěšný úlovek. Poprvé zajistili tři čtvrtě milionu korun ve virtuální měně Ethereum a navíc překazili obchod s drogami na darknetu. Při domovních prohlídkách sedmi podezřelých pak zabavili kokain, marihuanu, hašiš, metamfetamin, tablety extáze, MDMA, LSD, anabolické steroidy a jiné látky s hormonálním účinkem.

Trojice distribuovala drogy na Žďársku. Hrozí jí až 10 let vězení

27. listopadu 2020 09:28

Žďárským kriminalistům se podařilo objasnit hned několik případů nelegálního prodeje drog, kterého se zejména na Žďársku dopouštěli tři muži ve věku 28, 31 a 32 let. Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili marihuanu, pervitin a prostředky sloužící k výrobě omamných látek. Postupně zadrželi všechny tři muže a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání. Všichni tři provinilci za sebou mají trestní minulost.