reklama

Na Štědrý den to bude hodně klouzat, varují meteorologové. Kde by mělo sněžit?

V Česku bude v příštích dnech mrznout. V noci mohou teploty klesnout až k -10 °C. Meteorologové navíc varují před ledovkou, která hrozí i na Štědrý den. V pátek se místy čeká i sněžení.

reklama

Ve středu bude jasno až polojasno. Odpoledne a večer začne od západu částečně přibývat oblačnost. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na -3 až 1 °C. Na horách v tisíci metrech nad mořem teploty dosáhnou kolem -7 °C.

Čtvrteční počasí očekávejme zatažené až oblačné. Odpoledne se od západu místy objeví občasné sněžení. To začne v jihozápadní polovině území v polohách pod tisíc metrů nad mořem přecházet v déšť, i mrznoucí. Později se bude v jihozápadní polovině místy, ojediněle i jinde, vytvářet ledovka. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou -3 až 1 °C a večer na jihozápadě až 4 °C. Ve Slezsku povane čerstvý jihozápadní vítr o síle 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Počasí na Štědrý den

V pátek počítejme se zataženým až oblačným počasím. Místy se vyskytne občasný nebo mrznoucí déšť. Zpočátku se na východě většinou objeví srážky sněhové. Místy se také bude vytvářet ledovka. Nejnižší noční teploty dosáhnou 1 až -3 °C, v jihozápadní polovině kolem 2 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 9 °C, na východě kolem 3 °C.

V sobotu bude zataženo až oblačno. Místy se objeví občasný déšť a na severu nad 800 metrů nad mořem sněžení nebo déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty klesnou na 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 5 až 9 °C, na východě dosáhnou kolem 4 °C.

Nedělní počasí očekávejme zatažené až oblačné. Místy se vyskytne občasný déšť a na severu nad 900 metrů nad mořem sněžení. Nejnižší noční teploty dosáhnou 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 2 až 6 °C.

Od pondělí do středy počítejme se zataženým až oblačným počasím. Místy se vyskytne občasný déšť. Na horách a pak v závěru období bude ve všech polohách sněžit. Nejnižší noční teploty klesnou na 4 až -1 °C, v závěru období na 1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 2 až 6 °C, v závěru -1 až 3 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční
Domácí

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

 • Aktualizováno
 • Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.

  Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

  Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

  V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

  Aktualizováno

  Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

  Aktualizováno

  Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

  Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

  Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

  reklama