reklama

Tornádo zabilo teprve dvouměsíční holčičku. Zdrcení rodiče o tragédii promluvili

Tornádo v Kentucky si vyžádalo téměř 80 obětí, včetně dvouměsíčního miminka. Malá Oaklynn Koonová podlehla svým zraněním v nemocnici, podle lékařů mohla prodělat mrtvici. O smrti dcerky informovali zdrcení rodiče.

reklama

Rodina Koonových zažila podle svých slov v noci na sobotu noční můru. Silné tornádo je podle amerických webů doslova „poslalo do vzduchu“, skončili nakonec na zahradě svých sousedů.

Dvouměsíční Oaklynn byla v tu chvíli připoutaná v autosedačce. Celá rodina se snažila najít útočiště v koupelně. Přesto, že se jim podařilo přežít, měli mnoho zranění. I proto potřebovali lékařskou péči. Oaklynn spolu se starším bratrem Dallasem nakonec museli do nemocnice. Staršího syna hned v neděli propustili.

„Nevypadá to vůbec dobře, lidi. Přístroje ji udržují při životě. Hlava jí pořádně otekla. Nemá žádnou aktivitu. Jsem v šoku, mám úplně rozbité srdce. Milujeme tě, Oakie,“ uvedli rodiče na Facebooku jen několik hodin před potvrzením její smrti.

Oh lord please be with us. My moms house is gone. We was in the bathroom and we all went flying and ended up way on the...

Posted by Douglas N Jackie Koon on Saturday, December 11, 2021

Přesto, že se lékaři snažili dvouměsíční Oaklynn udržet při životě, svým zraněním v pondělí ráno podlehla. Děvčátko mohlo prodělat mrtvici. Smutnou zprávu oznámili zdrcení rodiče Douglas a Jackie. Stala se tak jednou z nejmladších obětí ničivých tornád v Kentucky. „Alespoň vím, kdo na tebe bude tam nahoře za mě dohlížet. Můj táta. Bože, tohle mi připadá jak špatný sen,“ napsala její matka v příspěvku, v němž ukázala drobnou ruku své dcery.

Série tornád udeřila v centrální části Spojených států v noci na sobotu a jen v Kentucky má nejméně 74 potvrzených obětí. Dalších 14 mrtvých hlásí okolní státy Illinois, Tennessee, Arkansas a Missouri. Více než sto lidí je nadále pohřešováno. Oblast by měl navštívit i americký prezident Joe Biden.

Očekává se, že počet obětí bude narůstat. Úřady pohřešují 109 osob, konečný počet obětí podle něj možná nebude k dispozici ani za týden. Tamní guvernér dodal, že se bezpochyby jedná o nejhorší zkázu, kterou kdy tornáda v Kentucky přinesla.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Jsou škrty za 80 miliard reálné? Vystoupí Jurečka a Šmarda
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Jsou škrty za 80 miliard reálné? Vystoupí Jurečka a Šmarda

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?
Názory

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama