Na střeše domu čekala dívka se svou starou fenkou pět hodin na pomoc

Sedmnáctiletou dívku Chloe Adams vyhnala povodeň z domu. Vše bylo pod vodou a jediná možnost, kde počkat na záchranu, bylo doplavat na sousedovu střechu. Chloe ale potřebovala zachránit i svou kamarádku z dětství –⁠ fenku Sandy. Jelikož už je stará a voda byla studená, musela vymyslet, jak ji na střechu dostane.

Chloe byla u své babičky v Kentucky a minulé úterý se probudila do noční můry. Všude byla voda. Dívka byla v domě sama, jen se svou věrnou fenkou Sandy.

Chloe věděla, že musí z domu, aby se zachránila, ale přemýšlela, jak v bezpečí přepravit svou starou fenku. „Měla jsem obavy, že ji ve vodě ztratím, položila jsem ji na chvíli do vody, abych viděla, zda bude plavat, ale neplavala. Musela jsem najít něco, co by mi ji pomohlo bezpečně přenést přes vodu,“ řekla Chloe americkému webu CNN.

Mladá dívka tak pohotově vzala plastovou nádobu, do které se fenka vešla a plavala s ní na protější střechu, což byl dům jejího strýce. „Věděla jsem, že plavat ve studené a tak hluboké vodě je nebezpečné, ale cítila jsem, že nemám na výběr,“ svěřila se.

As fast-moving floodwaters swept through her Kentucky town, 17-year-old Chloe Adams wasn't about to leave her beloved...

Posted by FOX 13 News - Tampa Bay on Monday, August 1, 2022

Na záchranu pak se svou čtyřnohou kamarádkou čekala dlouhých 5 hodin, protože záchranáři měli plné ruce práce. Po rozsáhlých deštích přišly povodně, při kterých přišlo o život nejméně 25 lidí. Chloe se Sandy měly štěstí, zachránila je nakonec rodina. Na kajaku pro ně dojel Chloin bratranec Larry, který je dostal do bezpečí, kde na ně čekal zbytek rodiny.

„Moje srdce patří všem ostatním lidem, kteří ztratili a trpěli mnohem víc než já v této strašlivé zkáze. Přišli jsme o vše, vše kromě toho, na čem záleží nejvíc,“ dodala statečná dívka.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:09

Na Donbasu do týdne zavlají další ukrajinské vlajky, řekl Zelenskyj

22:37

V Lymanu, kde dnes zavlála ukrajinská vlajka, se ještě bojuje, ale už tam nejsou ani stopy po pseudoreferendu uspořádaném Ruskem, řekl Zelenskyj.

21:39

Lyman definitivně dobytý, vojáci vyvěsily vlajky na tamní radnici

20:42

Historik Zubov opouští Rusko a míří do Brna, bude učit na Masarykově univerzitě

Živě
ON-LINE: Z letiště na Krymu se ozval výbuch. Podle proruské správy vzplálo letadlo

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Kyjev a Západ anexi odmítají. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Na letišti Belbek na Ruskem obsazeném poloostrově Krym se v sobotu večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian, údajně tam vzplálo letadlo.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.

Indie a Čína opouštějí Vladimira Putina. Chtějí, aby ukončil válku na Ukrajině

Indie a Čína zvýšily tlak na Vladimira Putina, aby ukončil válku na Ukrajině. Obávají se totiž přelití konfliktu do dalších zemí. Čínský ministr zahraničí Wang I na Valném shromáždění Organizace spojených národů (OSN) vyzval k mírovému řešení konfliktu. Indický premiér Naréndra Módí na šéfa Kremlu již dříve naléhal, aby vojska z Ukrajiny stáhl a válku tak ukončil.

Domácí zpravodajství

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.