Technoparty na Benešovsku skončila. Policisté odhalili 39 řidičů pod vlivem

Technoparty na Benešovsku

V Janáčkově Lhotě na Benešovsku zatím stále zůstávají technaři

Technoparty na Benešovsku skončila. Policisté od pátečního večera odhalili 39 řidičů pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek.

Policisté se v noci zabývali 16 oznámeními o rušení nočního klidu. Ani v nočních hodinách ale nemuseli řešit vážnější narušení veřejného pořádku. V neděli večer zůstávalo na technoparty asi 500 lidí, jejich počet se tak do rána mírně snížil.

„V noci policisté zkontrolovali 86 osob a 68 řidičů vozidel. Dechových zkoušek bylo provedeno 70 a pět řidičů bylo pod vlivem alkoholu. Testu na přítomnost omamných a psychotropních látek se podrobilo 21 osob, z čehož bylo pět pozitivních,“ uvedla Nováková.

Dnes se policisté zaměří především na kontroly účastníků při jejich odjezdu. Budou zjišťovat, zda řidiči neusedají za volant pod vlivem alkoholu nebo drog.

Příznivci techna na louku u Hlaváčkovy Lhoty přijeli v pátek večer. Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim je zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se účastníci akce nakonec sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Tagy: