reklama

Technoparty na Benešovsku pokračuje. Na akci zůstává necelá tisícovka lidí

U Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku dnes pokračuje technoparty. Počet účastníků se od sobotního večera zvýšil zhruba o sto na přibližně 900. Obyvatelé okolních obcí si stěžovali na rušení nočního klidu, policisté kvůli tomu přijali čtyři oznámení. Během noci policie odhalila čtyři řidiče pod vlivem návykových látek.

reklama

Policisté odhalili patnáct řidičů pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek během sobotního odpoledne a večera, informovala policejní mluvčí Lucie Nováková.

Hudební produkce měla původně skončit v neděli kolem v poledne. Po 12:30 ale podle policejní mluvčí Lucie Nováková stále část hudebních aparatur hrála. Některé jiné jsou vypnuté.

Organizátor akci pořádá na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. „V této chvíli je na místě přibližně 900 účastníků. Během noci policisté zkontrolovali 79 osob a 55 řidičů vozidel. Čtyři řidiči byli pod vlivem návykových látek,“ uvedla Nováková.

Policie místo konání technoparty i okolí i dnes monitoruje pomocí vrtulníku a dronu. „Ani v nočních hodinách nedošlo k vážnějšímu narušení veřejného pořádku,“ uvedla Nováková. Policie podle ní nadále spolupracuje s krajskými hygieniky, pořadateli i starostkou.

Technoparty se rozšířila i na další pozemky

„Během dne se policisté zaměří především na důsledné kontroly odjíždějících účastníků a policisté antikonfliktního týmu budou prostřednictvím letáků upozorňovat návštěvníky technoparty na nulovou toleranci alkoholu či jiných návykových látek při řízení vozidla,“ uvedla mluvčí.

Technoparty se rozšířila i na okolní pozemky, jejichž majitelé s užitím pro technoparty nesouhlasili. Je tak možné, že vlastníci okolních pozemků budou požadovat náhradu škody. Akce by měla trvat až do pondělí.

Příznivci techna na louku u Hlaváčkovy Lhoty přijeli v pátek večer. Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim se nachází zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se technaři nakonec skutečně sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Technoparty začala v pátek

Technoparty začala v pátek večer a koná na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka, proto se nedá podle Novákové považovat za nelegální. Akcí se zabývají také hygienici. Vládními opatřeními jsou zakázané hromadné akce nad tisíc osob v jednom sektoru. Pokud je akce rozdělena na jednotlivé sektory, může se jí zúčastnit až 5 000 lidí.

Hygienici se ve spolupráci s policií snažili zajistit, aby účastníci dodržovali veškerá hygienická nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. „V této chvíli je to tak, že platí maximální účast tisíc osob v jednom odděleném sektoru. Akce může mít až pět tisíc osob, ale každá tisícovka musí být v odděleném sektoru,“ řekla v sobotu mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová. Hygienici své pracovníky na místě podle ní zatím nemají, v případě potřeby jsou ale připraveni na místo vyjet.

Na akci, kterou navštívilo asi 2 tisíce účastníků, dorazily také stovky aut. „Místo monitoruje také vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Do současné chvíle policisté nemuseli řešit vážnější narušení veřejného pořádku,“ uvedla policejní mluvčí.

Starostka se nechtěla k technoparty vyjadřovat

K tématu

Podle Lenky Sladkovské, starostky obce Ješetice, pod kterou Hlaváčkova Lhota spadá, je situace velmi nepříjemná. Více se ale nechtěla vyjadřovat. „Řeším tady tu situaci, teď opravdu nebudu poskytovat žádné rozhovory,“ řekla starostka. Technoparty se podle ní koná přímo v obci.

Policie hlídala v pátek původně louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim se nachází zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se technaři nakonec skutečně sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Informace o místě konání akce sdílejí příznivci techna mimo jiné na Facebooku, ve specializované skupině se teprve v pátek objevily souřadnice, které odpovídají právě louce v Hlaváčkově Lhotě.

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

  • Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) měl být vyhozen už v zimě, reagoval na pondělní rezignaci ministra Prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ztratil podle něj důvěru odborné veřejnosti. S tím ale zcela nesouhlasí další odborníci. Například podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera udělal hodně pro pacienty, ale měl pekelné PR. Vojtěcha chválí také epidemiolog Rastislav Maďar.

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

Rozhovor

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) byl jedním z těch nejlepších, prohlásil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. A to i přesto, že je kritikem velké části vládních nařízení v souvislosti s koronavirem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že ale nikdy nekritizoval ministra přímo, ale spíš lidi kolem něj a PR, které měl. To, že resort nově povede epidemiolog a bývalý náměstek na zdravotnictví Roman Prymula, bere jako logickou věc, protože pandemii v podstatě řídil od počátku. Navíc dodal, že na COVID-19 si stejně za půl roku nikdo nevzpomene.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama