reklama

Na tomhle kole to bude jízda! I bez pneumatik

Na každé půdě najdete alespoň jedno zbytečné kolo. Tak si z něj udělejte fotokolo! Budete mít prostor, kam pověsit fotky a podle libosti je střídat. Navíc i kolu můžete dát vzhled podle libosti – nejrůznější barvy a doplňky z něj udělají stylovou a neobyčejnou dekoraci, která ozvláštní každý interiér i exteriér.

reklama

Na výrobu fotokola budete potřebovat:

K tématu

  • rám z jízdního kola, kočárku nebo čehokoli jiného, bez pneumatiky
  • silný přírodní provaz
  • barvu ve spreji
  • dřevěné kolíčky
  • fotky

Kolo si nejprve očistěte. Na pomoc si vezměte ocelový kartáč nebo brusnou houbičku. S kartáčem vám to ale půjde mnohem lépe. Pak setřete vzniklý prach suchým hadříkem.

Do rámu potom naneste tavnou pistolí lepidlo a vlepte do něj silný přírodní provaz. Jednoduše pak dřevěnými kolíčky připevněte fotky do výpletu.

Další možnou variantou je použití barvy. Nejlepší bude ta ve spreji. Kolo položte na podložku a výplet i rám barvou nastříkejte. Stejnou barvou vezměte i kolíčky. Můžete si ale s barvami vyhrát a kolo nastříkat jinými barvami než kolíčky. Kolíčky taky můžou mít každý jinou barvu. Stejně tak i kolo může být v několika barvách. Fantazii se meze nekladou. A vyladit si ho přesně do místa, kde ho později pověsíte.

Do zdi připevněte skoby a kola můžete zavěsit. Obzvlášť se v nich budou vyjímat černobílé fotky.

Jízdní kola nebo jen různá kola ale můžete využít i na mnoho dalších způsobů. Z celého kola může být originální stojan na květiny nebo jiné dekorace, doma i venku.

Chybí vám doma stylové hodiny? Pak můžete rám kola použít i k tomu. Pořiďte vhodně velký hodinový strojek s ručičkami a také několik číslic. Nemusí jich být hned dvanáct. Vystačíte si klidně se čtyřmi základními – 3, 6, 9 a 12. Strojek upevněte do středu a číslice přilepte na správná místa po obvodu.

Další možností je využít kolo jako základ pro lapač snů. Výplet můžete různě proplést různými přízemi a bavlnkami a zavěste na něj stužky a provázky ozdobené korálky a peříčky. Bude se pak vyjímat na zahradě i doma.

Kola pak můžou sloužit i jako univerzální věšák na všechno možné – stačí ho zavěsit a omotat ho světýlky, navěsit na něj háčky a umístit ho do kuchyně na nádobí nebo pánve. V zahradě pak bude sloužit jako opora pro pnoucí rostliny, pokud jich pověsíte několik nad sebe. Nebo jako nízký plot kolem záhonku.

Tagy:
DIY Láďa Hruška fotokolo

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?

Sledujte živě projev premiéra Andreje Babiše (ANO) u příležitosti 103. výročí vzniku samostatného Československa. Co vzkáže Čechům na tento státní svátek? Přímý přenos začíná ve 20:15. Jeho slova na CNN Prima NEWS následně okomentují expředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) či poslanec Jakub Michálek (Piráti). K politikům se připojí také bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt či historik Jaroslav Šebek.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

Živě
ON-LINE: Češi musí rozhodovat o budoucnosti země, i když jsme v EU, řekl Babiš na pietě

Česko si připomíná výročí vzniku samostatné republiky v roce 1918. Konají se tradiční akce na pražském Vítkově nebo u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Kvůli hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana se ale neuskuteční večerní předávání nejvyšších státních vyznamenání, odloženo bylo i jmenování nových generálů. Jména vyznamenaných se ale veřejnost dozví, Pražský hrad seznam večer zveřejní na svém webu.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

reklama