reklama

Na vnitru jsou blbí, líní a neschopní lidé, opřel se do ministerstva bývalý šéf Langer

Na ministerstvu vnitra jsou blbí, líní a neschopní lidé. K otázce digitalizace to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil exministr vnitra Ivan Langer z ODS. Podle něj je uplynulých 10 let důkazem toho, jak se dají nastartované projekty zničit pouze tím, že se nic nedělá.

reklama

V Česku nedávno proběhly parlamentní volby. V budoucnu už bychom mohli volit z pohodlí našeho domova – elektronicky. „Myslím si, že úplně stoprocentní to nikdy nebude, ale že třeba dosáhneme 95 procent. Bude to možné za 6 let,“ zdůraznil Ondřej Profant (Piráti).

Na ministerstvu vnitra je digitalizace podle Profanta úplnou Popelkou. „Je to poslední agenda, nikoho to nezajímá a téměř to vypadá, že za to nikdo není zodpovědný,“ řekl Profant. „Je to ovlivněno personáliemi posledních tří vlád. Pokud by se o to ministři zajímali, měli kvalifikované náměstky a celé ministerstvo by spolupracovalo, vypadalo by to jinak,“ dodal Profant.

„Uplynulých 10 let je ukázkou toho, že věci, které byly nastartovány, se dají zničit jenom tím, že se nic nedělá,“ souhlasil Langer. „Nejvýznamnější počin, který byl učiněn za posledních 10 let, což byl zákon o právu na digitální služby, vůbec nebyl iniciativou vlády a ministerstva, ale poslanců. To, že někde jsou blbí, líní a neschopní lidé už několik let, ještě neznamená, že máme dělat změnu, která je k horšímu,“ reagoval Langer.

Tagy:
digitalizace Piráti ministerstvo vnitra vláda Ondřej Profant bývalý ministr vnitra 360° Ivan Langer

Hlavní zprávy

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama