CNN Prima News digitalizace

digitalizace

Výpis příspěvků ke štítku „digitalizace“

Usnadňuje nákupy, komunikaci a mnohdy odstraňuje nežádoucí chyby. Co od ní dále čekat?

9. listopadu 2022 07:12

Digitalizace. Slýcháme o ní denně. A ještě častěji se s ní setkáváme v praxi. Usnadňuje nám práci, nakupování i komunikaci. A eliminuje některé chyby, kterých se mnohdy snadno dopouštíme. Pro většinu obchodníků je digitalizace dnes nezbytným partnerem pro fungování byznysu jako takového. Dobrou zprávou navíc je, že v současnosti už při modernizaci firemních systémů není potřeba odborná znalost. Aplikace fungují víceméně samostatně.

Okno do budoucnosti. Zuckerberg ukázal prototypy brýlí virtuální reality, stály miliardy

29. června 2022 09:19

Několik prototypů, miliardy dolarů a jeden velký sen o dokonalém digitálním světě. Společnost Meta (dříve Facebook) už dlouhé roky pracuje na co nejvýkonnějších a nejdostupnějších brýlích pro virtuální realitu (VR). Šéf firmy Mark Zuckerberg se na uzavřeném sezení s novináři, kterého se zúčastnila i redakce CNN Prima NEWS, pochlubil čtyřmi prototypy, které Meta doposud vyvíjela a nadále vyvíjí. Přiznal, že honba za dokonalými VR brýlemi stojí firmu miliardy dolarů.

Summit platformy Platon Life se zaměřil na budoucnost digitalizace. V aukci nabízel unikáty

24. května 2022 10:29

Pražský Slovanský dům byl svědkem prestižní mezinárodní konference o digitalizaci a kryptoměnách. Platon Life Global Digital Ecosystem Summit 2022 přivítal přední odborníky a osobnosti z oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění. Akce, za kterou stojí společnost Platon Life manželů Daniela a Julie Tannerových, získala i záštitu českého Senátu.

Robot člověka plně nenahradí. Firmě ale může uvolnit ruce na důležitější věci, říká expert

3. dubna 2022 16:25

Snažíme se najít cestu, aby se zaměstnanci mohli věnovat byznysu společnosti a ne rutinním činnostem. V pořadu Interview PLUS na CNN Prima NEWS o tom hovořil Lubomír Veselý, generální ředitel společnosti GRiT, která se zabývá automatizací koloběhu zboží i peněz. Digitalizace firem je podle Veselého jedna z mála pozitivních věcí na pandemii koronaviru.

Občanka už nebude v peněžence potřeba. Od roku 2023 postačí mobil, plánuje Bartoš

1. února 2022 19:55

Češi by mohli v roce 2023 začít využívat elektronický občanský průkaz vedle stávající kartičky s osobními údaji. Novinka by měla sloužit i jako doklad při silniční kontrole, nemuselo by tak být třeba mít u sebe řidičský průkaz. Na briefingu po kulatém stole o digitalizaci pořádaném Hospodářskou komorou ČR to řekl místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Vyhozené miliardy za digitalizaci úřadů? Bez legislativy se dál nepohneme, tvrdí expert

28. listopadu 2021 21:58

Převést úřady do digitálního prostředí není technický problém. Největší překážkou na cestě ke konci papírování je chybějící legislativa. Technicky by šlo stát zdigitalizovat do dvou let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Daniel Vlček, spoluzakladatel společnosti UnitX, která se zabývá robotizací komunikace a vyvíjí takzvané chatboty.

Dva noví ministři a širší vedení Sněmovny? Nacher kritizuje i posty pro vlastní kolegy

2. listopadu 2021 21:08

V Česku bude s největší pravděpodobností vládnout koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) se Starosty a Piráty. Programové prohlášení a koaliční smlouvu chtějí podepsat 8. listopadu, v den ustavující schůze nové Sněmovny. Ze zákulisí vyjednávání ale už prosakují informace o obsazení resortů či plánu vytvořit úplně nová ministerstva. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) a senátor Zdeněk Hraba (STAN) jsou ale k některým návrhům skeptičtí.