reklama
CNN Prima News digitalizace

digitalizace

Výpis příspěvků ke štítku „digitalizace“

Vyhozené miliardy za digitalizaci úřadů? Bez legislativy se dál nepohneme, tvrdí expert

28. listopadu 2021 21:58

Převést úřady do digitálního prostředí není technický problém. Největší překážkou na cestě ke konci papírování je chybějící legislativa. Technicky by šlo stát zdigitalizovat do dvou let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Daniel Vlček, spoluzakladatel společnosti UnitX, která se zabývá robotizací komunikace a vyvíjí takzvané chatboty.

Dva noví ministři a širší vedení Sněmovny? Nacher kritizuje i posty pro vlastní kolegy

2. listopadu 2021 21:08

V Česku bude s největší pravděpodobností vládnout koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) se Starosty a Piráty. Programové prohlášení a koaliční smlouvu chtějí podepsat 8. listopadu, v den ustavující schůze nové Sněmovny. Ze zákulisí vyjednávání ale už prosakují informace o obsazení resortů či plánu vytvořit úplně nová ministerstva. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) a senátor Zdeněk Hraba (STAN) jsou ale k některým návrhům skeptičtí.

Fiala: Zmrazení platů politiků? Populistické téma. Musíme řešit miliardové výdaje

1. listopadu 2021 05:45

Zmrazení platů politiků je populistické téma před volbami. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl lídr koalice Spolu a kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS). Ve srovnání s jinými výdaji jde podle něj o malé částky. Daleko větší problém vidí v tom, že končící kabinet Andreje Babiše (ANO) podle jeho slov neřešil věci, na kterých se daly ušetřit miliardy korun. Z rozpočtu na příští rok, který připravila ještě Babišova vláda, chce Fiala minimalizovat škody.

V digitalizaci nám ujíždí vlak, varuje vědkyně. Stát jen předstírá, že situaci řeší

30. září 2021 08:20

Česko nemá dostatek soukromých společností, které by dokázaly investovat masivní prostředky do rozvoje a využívání informačních technologií a umělé inteligence. Tomu odpovídá i poměrně nízká úroveň digitalizace českých firem. A situaci nezlepšuje ani stát. „Vláda systematicky umělou inteligenci nefinancuje, a to navzdory různým strategiím a deklaracím,“ tvrdí vědkyně Lenka Kučerová, ředitelka spolku Prg.ai. Důsledky se podle ekonomů projevují v nízké produktivitě práce i nízkých mzdách českých zaměstnanců.

Skopeček: Blížíme se byrokratickému peklu, nových zbytečných formulářů stále přibývá

12. června 2021 22:14

Někteří opoziční politici kritizují vládu za to, že v Česku stále přibývá státních úředníků. „Každý nový úředník si vymyslí další formulář a razítko, aby odůvodnil smysl své existence. Podle mého názoru se blížíme k byrokratickému peklu,“ řekl CNN Prima NEWS poslanec Jan Skopeček (ODS). Kabinet Andreje Babiše (ANO) se ale brání tím, že některá úřednická místa naopak ruší.

Země pro budoucnost? Stát digitalizaci neumí, padající systémy jsou pravidlem

7. června 2021 05:27

Digitalizace v rukou státu představuje tragický a odstrašující případ. Za poslední půlrok se s technickými potížemi potýkalo hned několik důležitých systémů státní správy, e-shopem na dálniční známky počínaje a evidencí skutečných majitelů zřejmě nekonče. Výpadky a chybové hlášky se stávají spíše pravidlem než výjimkou, hodnotí oslovení IT experti.

reklama