reklama
CNN Prima News digitalizace

digitalizace

Výpis příspěvků ke štítku „digitalizace“

Skopeček: Blížíme se byrokratickému peklu, nových zbytečných formulářů stále přibývá

Někteří opoziční politici kritizují vládu za to, že v Česku stále přibývá státních úředníků. „Každý nový úředník si vymyslí další formulář a razítko, aby odůvodnil smysl své existence. Podle mého názoru se blížíme k byrokratickému peklu,“ řekl CNN Prima NEWS poslanec Jan Skopeček (ODS). Kabinet Andreje Babiše (ANO) se ale brání tím, že některá úřednická místa naopak ruší.

Země pro budoucnost? Stát digitalizaci neumí, padající systémy jsou pravidlem

Digitalizace v rukou státu představuje tragický a odstrašující případ. Za poslední půlrok se s technickými potížemi potýkalo hned několik důležitých systémů státní správy, e-shopem na dálniční známky počínaje a evidencí skutečných majitelů zřejmě nekonče. Výpadky a chybové hlášky se stávají spíše pravidlem než výjimkou, hodnotí oslovení IT experti.

Hlídá stát, ale kraj mu dá statisíce. Bláha má ve středních Čechách výnosnou smlouvu

Provozovatel portálu Hlídač státu a ředitel stejnojmenného ústavu Michal Bláha pracuje na dohodu o pracovní činnosti pro Středočeský kraj. Za konzultační činnost v oblasti informačních a komunikačních technologií mu měsíčně náleží odměna až 64 tisíc korun. „Musím každou hodinu vykázat a odpracovat. Když tady hodinu sedím a nic nedělám, nedostanu ji zaplacenou,“ hájí se.

Firmy se při pandemii digitalizovaly, stát ne. Zanikne 70 procent pracovních míst

Díky pandemii se mnoho oborů a firem digitalizovalo, míní řídící partnerka Deloitte Diana Rádl Rogerová. V pořadu Interview televize CNN Prima NEWS připustila, že to podvede k zániku až 70 procent pracovních míst například v logistice. V oboru IT, školství nebo ve zdravotnictví podle ní ale zase nová vzniknou. Kdyby se stát totiž nepřizpůsobil, Česko podle Rogerové nevyužije příležitost, kterou má.

reklama