CNN Prima News nabíjení

nabíjení

Výpis příspěvků ke štítku „nabíjení“

Neuvěřitelná příčina požáru supermarketu v Chodově. Zapálil ho mladík kvůli telefonu v košíku

9. listopadu 2022 13:00

Západočeští kriminalisté obvinili kvůli devastujícímu požáru supermarketu v Chodově na Sokolovsku teprve osmnáctiletého mladíka. Požár prodejnu v neděli brzy ráno do základů zničil, škoda je skoro padesát miliónů korun. Policisté muže stíhají na svobodě. Požár měl totiž založit neúmyslně. Navíc díky souhře jen těžko uvěřitelných okolností.

Elektromobily jsou budoucnost. Zákaz spalovacích motorů jim ale neprospěje, míní expert

14. června 2022 08:36

Nástup elektromobilů je nevyhnutelný, jsou zkrátka a dobře naší budoucností. Regulace zaměřená proti autům se spalovacími motory z dílny Evropské unie, která má elektromobilitu podpořit, však vozům nové generace moc neprospěje. Ve vysílání Partie PLUS to řekl redaktor CNN Prima NEWS specializující se na autoprůmysl Jan Markovič. Rozhodnutí EU podle něj pouze ještě více rozevře nůžky mezi chudými a bohatými.

Extrémně rychlé nabíjení. Nový mobil od Realme umí dobít celou baterii jen za 15 minut

29. března 2022 02:47

Honba výrobců mobilních telefonů za co nejrychlejším nabíjením pokračuje. Ještě nedávno se technologičtí nadšenci radovali z mobilů, které zvládnout dobít celou baterii za pouhou půlhodinu. Společnost Realme se ale nyní chlubí polovičním časem – její nedávno představený model GT Neo 3 dokáže naplnit kapacitu baterie „z nuly na sto“ už za 15 minut. Mobil si prozatím užijí jen čínští zákazníci, brzy by ale mohl dorazit i na evropský trh.

Elektromobily mají vytlačit auta na benzin. V Norsku se to daří, problémem je ale cena

16. července 2021 21:27

Evropská komise představila zásadní ekologický program zvaný Green deal (Zelená dohoda). Evropské země by podle něj měly do roku 2050 eliminovat skleníkové plyny. Jednou z cest ke splnění cíle je i konec aut se spalovacími motory a přechod na elektromobily. Ty mají své zastánce i kritiky. V Evropě s nimi mají největší zkušenost severské země.