CNN Prima News nabíjení

nabíjení

Výpis příspěvků ke štítku „nabíjení“

Jak v mrazu předejít poškození vašeho telefonu? Sedm rad, kterými byste se měli řídit

Při mrazivých venkovních teplotách by měli uživatelé chytrých telefonů zpozornit. Že se tato zařízení při chladném počasí rychle vybíjí, není žádnou novinkou, málokdo však dodržuje rady a tipy expertů, aby předešel trvalému poškození baterie. Ty se netýkají pouze používání mobilů při pohybu venku, ale také následného zacházení s přístroji po příchodu do vyhřáté místnosti. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled sedmi doporučení, kterými byste se měli řídit.

Jeden kabel vládne všem. Kabinet schválil sjednocení nabíječek, budou se používat USB-C

Vláda schválila sjednocení nabíječek, budou se používat výhradně kabely a zdířky typu USB-C, uvedl na Twitteru ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Norma přenáší do českého prostředí předlohu loni schválenou na půdě Evropského parlamentu. Týkat se bude i zařízení od americké společnosti Apple, která dosud operovala s vlastním typem kabelů.

Neuvěřitelná příčina požáru supermarketu v Chodově. Zapálil ho mladík kvůli telefonu v košíku

Západočeští kriminalisté obvinili kvůli devastujícímu požáru supermarketu v Chodově na Sokolovsku teprve osmnáctiletého mladíka. Požár prodejnu v neděli brzy ráno do základů zničil, škoda je skoro padesát miliónů korun. Policisté muže stíhají na svobodě. Požár měl totiž založit neúmyslně. Navíc díky souhře jen těžko uvěřitelných okolností.

Elektromobily jsou budoucnost. Zákaz spalovacích motorů jim ale neprospěje, míní expert

Nástup elektromobilů je nevyhnutelný, jsou zkrátka a dobře naší budoucností. Regulace zaměřená proti autům se spalovacími motory z dílny Evropské unie, která má elektromobilitu podpořit, však vozům nové generace moc neprospěje. Ve vysílání Partie PLUS to řekl redaktor CNN Prima NEWS specializující se na autoprůmysl Jan Markovič. Rozhodnutí EU podle něj pouze ještě více rozevře nůžky mezi chudými a bohatými.

Extrémně rychlé nabíjení. Nový mobil od Realme umí dobít celou baterii jen za 15 minut

Honba výrobců mobilních telefonů za co nejrychlejším nabíjením pokračuje. Ještě nedávno se technologičtí nadšenci radovali z mobilů, které zvládnout dobít celou baterii za pouhou půlhodinu. Společnost Realme se ale nyní chlubí polovičním časem – její nedávno představený model GT Neo 3 dokáže naplnit kapacitu baterie „z nuly na sto“ už za 15 minut. Mobil si prozatím užijí jen čínští zákazníci, brzy by ale mohl dorazit i na evropský trh.