reklama
CNN Prima News nábytek

nábytek

Výpis příspěvků ke štítku „nábytek“

Udělením značky garantujeme kvalitu i bezpečnost, říká tajemník nábytkářské asociace

1. září 2021 20:01

Na českém trhu působí mnoho domácích výrobců nábytku, kteří často čelí nekvalitní zahraniční konkurenci. Asociace českých nábytkářů proto od roku 2006 uděluje značku kvality Česká kvalita – Nábytek, která má spotřebitelům pomoci se v široké nabídce vyznat. „O jejím udělení nebo neudělení rozhoduje nezávislá komise složená z odborníků,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Tomáš Lukeš, tajemník Asociace českých nábytkářů, která je správcem zmíněné značky.

Lákalo by vás dočasně bydlet v prodejně IKEA? Řetězec se mění k nepoznání

25. srpna 2021 17:15

Švédský nábytkářský řetězec IKEA testuje nový formát prodejen, kde bude vedle nakupování možné trávit i volný čas. Hledá pro své obchody lepší uplatnění v éře nákupů přes internet. IKEA si k tomuto účelu vybrala zatím dva obchody – jeden v Šanghaji a druhý ve Vídni. Nový formát především zbaví prodejnu typické změti uliček, ve kterých se mnoho lidí ztrácí. Informuje o tom list The Wall Street Journal (WSJ).

Klimaticky neutrální IKEA. Společnost začne vykupovat zpět svůj nábytek a přeprodávat ho

15. října 2020 21:41

Společnost IKEA začne od zákazníků i v dalších zemích vykupovat nábytek své značky, který se jim okouká či znelíbí. Vykoupené kusy, za které firma podle míry opotřebení poskytne voucher v hodnotě až poloviny původní ceny, zase prodá. V České republice služba funguje od roku 2017. Výkup nábytku a jeho nové využití je součástí plánu firmy, která chce být do roku 2030 klimaticky neutrální a využívat přitom oběhovou ekonomiku, uvedl největší maloobchodní prodejce nábytku na světě.

reklama