CNN Prima News nábytek

nábytek

Výpis příspěvků ke štítku „nábytek“

Národní program Česká kvalita: S nábytkem žijeme v těsné blízkosti, volme podle toho

Obvykle ho vybíráme podle tří základních kritérií: Jak vypadá, kolik stojí a jak dlouho nám vydrží. Nábytek. Ať už ho hledáme domů, na chatu nebo do kanceláře, všichni preferujeme tu nejlepší volbu. K té by ale kromě už zmíněných měřítek měly patřit také udržitelnost a ekologie, přece jen dělá nám společníka takřka všude a jeho vliv na naše zdraví je tedy nezpochybnitelný. Jak správně vybrat? Velkou nápovědou může být Národní cena kvality ČR udělovaná právě i v oboru nábytku.

Chcete kvalitu? České firmy vám ji dodají. Značku Česká kvalita může nově používat 16 organizací

Rada kvality České republiky a Řídící výbor Národního programu Česká kvalita oznámily předání dalších 16 ocenění výrobkům a službám v Národním programu Česká kvalita. Certifikáty opravňující k užívání značky převzali zástupci oceněných firem na Dni s Českou kvalitou na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Štěnice můžete mít i v čisté domácnosti, varuje expert. Jak se před nimi chránit?

Štěnice tady s námi byly, jsou a zajisté ještě nějaká desetiletí budou. V souvislosti s globalizací se jejich výskyt zvyšuje a roste i jejich rezistence vůči hubícím prostředkům. Jejich rozmach trvá už deset let, nejen u nás, ale v celém světě. O malých a nevítaných hostech promluvil na CNN Prima NEWS parazitolog Jan Votýpka, který popsal i nejčastější způsoby, jak se paraziti mohou dostat do našich domovů. Že jde o globální problém, potvrdil i epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula v ranním vysílání.

Problémové předání Hradu? Nic nového. Klaus se stěhoval do vybydlených kanceláří, líčil Weigl

Jisté napětí mezi nově zvoleným prezidentem a administrativou dosluhující hlavy státu není ničím novým. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to naznačil Jiří Weigl, někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause. Během vysílání sdělil, v jak neutěšeném stavu „prezidentskou štafetu“ předávala administrativa Václava Havla. Reagoval tím i na zprávy, dle kterých tým Petra Pavla zatím se současnou hradní kanceláří moc nespolupracuje.

Mias OC: Kvalitní nábytek v práci je důležitý. Proč? Trávíme v ní třetinu života

Open space, kancelář, pracovní prostor –⁠ ať používáte jakýkoli název, fakt je ten, že pracovní prostředí se pro většinu lidí stává druhým domovem. Aby ne, v zaměstnání trávíme více než třetinu svých životů. A tak je logické, že zásadní roli v něm hraje i nábytek. Ten nám slouží, ale navíc také poskytuje pohodlí a především pomáhá utvářet příjemnou atmosféru. A pokud se nám zařízení našich kanceláří nejen líbí, ale splňuje i nároky na kvalitu materiálu i samotného zpracování, pak se tomu říká radost na druhou. Právě s takovou myšlenkou k výrobě nábytku přistupuje společnost Mias OC spol. s r.o., která se už třináctým rokem pyšní osvědčením Česká kvalita.

Zdravé nohy do dospělosti vydrží jen třetině lidí. Roli hraje i (ne)vhodná obuv

Koupě bot nejmladším členům rodiny je těžkým oříškem v mnohých českých domácnostech. Zásadní roli při jejich výběru hraje nejen cena, ale také zdravý vývoj nohou našich dětí, který má vliv na chůzi i držení těla po celý zbytek života. Jak se na trhu zorientovat a kterému výrobci dětské obuvi důvěřovat? Pomoc nabízí Národní program Česká kvalita a především pak osvědčení kvality, která jsou v jeho rámci jednotlivými správci značek udělována. Certifikát zaručující nadstandardní kvalitu dětské obuvi už dlouhých 14 let vlastní i společnost KTR.