reklama
CNN Prima News nachlazení

nachlazení

Výpis příspěvků ke štítku „nachlazení“

Chřipky budou mít delší průběh. Kvůli covidu nemáme imunitu, upozorňuje Prymula

30. září 2021 09:15

Roušky a respirátory, které nás z části ochránily před nákazou koronavirem, mohou za snížení imunity vůči jiným respiračním onemocněním, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Virová nachlazení tak namísto pár dnů trvají i dva týdny, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS. Lékaři podle něj už nyní hlásí plné čekárny.

Zastaví koronavirus obyčejná rýma? Dokáže ho vypudit z těla, ukázal výzkum

24. března 2021 09:37

Virus, který způsobuje obyčejné nachlazení, může z lidského těla vypudit koronavirus, zjistili vědci. Některé viry jsou známé tím, že soutěží, aby to byly právě ony, kdo zavleče do organismu infekci. Vědci z univerzity v Glasgow zjistili, že rhinovirus, způsobující nachlazení, je v tomto ohledu silnější než koronavirus, píše BBC News.

Důležitost imunity v době koronavirové. Které vitamíny mají zásadní vliv?

30. září 2020 10:15

Počasí a výrazné změny teplot jsou zkouškami naší imunity. Mnoho lidí trápí nachlazení typické pro podzimní období. Základem posílení obranyschopnosti je pohyb a dostatek vitamínů. Které z nich jsou skutečně pro posilování imunity prospěšné a jak užitečná je například takzvaná terapie vitamínem C? V pořadu Nový den o tématu pohovořil ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

reklama