CNN Prima News nachlazení

nachlazení

Výpis příspěvků ke štítku „nachlazení“

PŘEHLEDNĚ: Koronavirus, chřipka či nachlazení. Jaké jsou příznaky respiračních nemocí?

V posledních dnech se zvyšuje počet nově nakažených koronavirem. Znepokojení nad nárůstem počtu případů vyjádřila i Světová zdravotnická organizace (WHO). S přicházejícím podzimem se ale blíží vlna respiračních onemocnění, tedy kromě koronaviru také chřipka a nachlazení. Jednotlivá onemocnění je velmi snadné zaměnit. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila přehled důležitých příznaků.

Z přeplněných pohotovostí k lékárnám. Obrňte se trpělivostí, čekají vás dlouhé fronty

Z přeplněných pohotovostí míří stovky lidí do lékáren, kde se potkávají s těmi, kteří u lékaře ani nebyli a jdou si jen pro medikamenty na chřipku, nachlazení nebo zánět průdušek. Musí se však připravit na desítky minut čekání a dlouhé fronty. Během svátků je totiž zavřená i většina lékáren, a tak jsou ty, co mají otevřeno, v obležení.

PŘEHLEDNĚ: Epidemie respiračních nemocí udeřila. Jak poznat RS virus od chřipky či covidu?

Českem se šíří vlna respiračních infekcí. Za poslední týden počet nakažených stoupl o více než třetinu. Takzvaný RS virus trápí hlavně dětskou část populace. Ministerstvo zdravotnictví mluví také o epidemii chřipky. K tomu Státní zdravotní ústav (SZÚ) čeká růst počtu případů covidu. Jak správně rozeznat RS virus, chřipku a COVID-19? Redakce CNN Prima NEWS připravila seznam nejběžnějších příznaků.