CNN Prima News Náchodsko

Náchodsko

Výpis příspěvků ke štítku „Náchodsko“

Řidič na Náchodsku najel do chodců. Mezi osmi zraněnými jsou tři děti, zasahoval vrtulník

V Polici nad Metují na Náchodsku před supermarketem v úterý odpoledne osobní auto srazilo několik lidí. Zranění utrpělo pět dospělých včetně řidiče a tři děti, uvedli policisté na sociální síti X. Do lékařských zařízení bylo přepraveno sedm zraněných včetně dvou dětí, jedno z nich dopravil do nemocnice vrtulník, potvrdila mluvčí královéhradeckých záchranářů Lucie Hanušová. Řidič měl zřejmě zdravotní indispozici, nehodu si nepamatoval, uvedl starosta Jiří Škop, podle něhož nešlo o úmysl.

Policie odvolala pátrání po pohřešované Simoně z Náchodska. Je v pořádku

Šestnáctiletá Simona Hoffmannová z Josefova na Náchodsku, po níž od soboty pátrala policie, byla v neděli odpoledne nalezena a je v pořádku. Informaci potvrdila mluvčí policie Iva Kormošová. Dívka odešla v sobotu z domu neznámo kam, ohrožena mohla být i na zdraví. S sebou si totiž nevzala léky, které pravidelně užívala. V minulosti se po ní již několikrát pátralo, uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Soud rozhodl o trestu za zabití chodců v Adršpachu. Řidič je ve vězení za podobné provinění

Okresní soud v Náchodě vyměřil řidiči, který loni v srpnu v Adršpachu usmrtil dva chodce ve věku 29 a 49 let a z místa nehody ujel, pět let vězení. Jan Červenec se přiznal a činu litoval. Soud ho ve středu potrestal za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Je ve vězení za obdobnou trestnou činnost, odpykává si 25měsíční nepodmíněný trest, který se mu tak zvýší o uložených pět let. Hrozilo mu až šest let vězení. Rozsudek ve věci viny a trestu je pravomocný.

Šroubovákem udeřila manžela do oka. Teď ženě z Náchodska hrozí léta ve vězení

Policie obvinila z pokusu o vraždu čtyřiadvacetiletou ženu z Náchodska. Na konci března v opilosti zaútočila na svého partnera po předchozí slovní i fyzické roztržce. Udeřila ho šroubovákem do pravého oka a poté jej podle policie šestkrát bodla do horní poloviny těla. Informovala o tom mluvčí policie Lucie Konečná. Muž přežil díky včasnému zákroku lékařů. Obviněné ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 18 let vězení.