Nepečeme z ukrajinského obilí, chlubí se pekárna v Krnově. Majitelka teď čelí zlobě

Jediná věta na ceduli před pekárnou v Krnově vyvolala ostré reakce. Stálo tam „Nepečeme z ukrajinského obilí“ a majitelka tím prý chtěla vyjádřit jen to, že jí jde o zaručenou kvalitu jejich výrobků. Nenávistné komentáře a výhružky, které pak četla na sociálních sítích, jí prý šokovaly.

Když ve středu Jana Pernická postavila před prodejnu ceduli s nápisem „Nepečeme z ukrajinského obilí“ netušila, jakou lavinu tím spustí. „Tady jde jenom o kvalitu obilí a o strach o zdraví obyvatel Krnova,“ uvedla pro CNN Prima NEWS majitelka pekárny Slovanka Jana Pernická. Lidé to ale pochopili zřejmě jinak.

Fotka s cedulemi se začala šířit po sociálních sítích s nenávistnými komentáři. Majitelka pekárny Slovanka je v naprostém šoku, kolik jedna cedule v lidech vyvolala nenávisti. Lidé jí za poslední den psali mnoho nenávistných komentářů, nebo jí dokonce vyhrožovali. „Tak si to snězte, pekárno! Půjdeme k normálním lidem,“ stojí například v jednom z komentářů. „Přístup pekárny, kdy nadbíhá proruským kolaborantům, je zavrženíhodný,“ napsal jiný uživatel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kvůli zdražování začíná od nuly. Oblíbená výrobkyně marmelád z Plzeňska musela propouštět

„Jsem docela v šoku, protože taková nevinná věc, jenom upozornění na to, že nepečeme ze závadné mouky. Žádný politický názor,“ popsala majitelka pekárny. Problémem prý není to, že by podporovala válku na Ukrajině, ale její obava z kvality ukrajinského obilí, na kterou už upozorňovaly některé státy a dovoz i zakázaly.

Podle českého ministra zemědělství ale ukrajinské obilí dovážené do Česka je v pořádku. „Kontrolní orgány České republiky prověřují i to minimum, co k nám doputuje. Vše je v pořádku,“ uvedl ministr Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Štáb CNN prima NEWS se zeptal i lidí v ulicích Krnova, co si o nápisu myslí. „Nevím, proč to tak napsala. Já nevím, ani odkud bere,“ uvedl štábu jeden z obyvatel Krnova. „Proč všichni dávají od toho ruce pryč a nechtějí si to do té země pouštět. A proč my jo,“ ptal se další. „Já si myslím, že je to celkem jedno, ne? Jestli je to taková mouka, nebo taková,“ doplnil další z místních. I přes negativní reakce Jana Pernická problémovou cedulku sundávat nechce. „Proti ukrajinským obyvatelům vůbec nic nemám, dokonce sem někteří chodí a jsme v pohodě,“ uzavřela Pernická a doufá, že kvůli jedné cedulce nepřijde o zákazníky.

Tagy:
nenávist KDU-ČSL pekárna výhružky Česko Krnov Zdeněk Nekula obilniny ruská invaze na Ukrajinu